TP-Link TL-WR743NDv2 - Universal Repeater

TP-Link TL-WR743NDv2 może z powodzeniem działać jako wzmacniacz sygnału czyli Universal Repeater. Tryb ten współpracuje praktycznie ze wszystkimi punktami dostępowymi bez ograniczeń w obrębie jednej marki.
Repeater(Range Extender) - Extend your existing wireless coverage by relaying wireless signal
Nasz poradnik oprzemy na schemacie sieci bezprzewodowej wykonanej w domu dwu poziomowym gdzie w dolnej części mieszkania mamy słaby zasięg z głównego routera. Nasze urządzenia (laptop i telefon komórkowy) tracą często zasięg i działają niestabilnie. Zastosowanie WR743ND w trybie repeater pozwoli zwiększyć zasięg sieci bezprzewodowej.

KROK 1
Podłączenie routera to komputera (najlepiej kablowo) i sprawdzenie karty sieciowej w naszym komputerze czy posiada konfigurację automatycznego pobierania adresacji z serwera DHCP (router):

KROK 2
Jeżeli mamy tak skonfigurowaną kartę sieciową możemy wpisać do przeglądarki internetowej adres IP routera. Domyślna adresacja dla tego modelu to http://192.168.0.1 lub http://tplinklogin.net. Po czym musimy zobaczyć tabelkę do wpisania Użytkownika i Hasła:

Tu domyśla konfiguracja to Użytkownik: admin i Hasło: admin
KROK 3
Po poprawnym logowaniu przeglądarka przenosi nas do panelu konfiguracyjnego routera:

Tu w zakładce Operation Mode zmieniamy tryb pracy urządzenia na Repeater(Range Extender)

Router zapyta o reboot (ponowne uruchomienie) co potwierdzamy klikając OK i czekamy na ponowne uruchomienie się urządzenia.

KROK 4
Po ponownym uruchomieniu się routera przechodzimy do zakładki Wireless->Wireless Settings gdzie przez przycisk Survey szukamy sieci którą chcemy wzmocnić:

Kiedy nasza sieć z głównego routera pojawi się na liście klikamy przycisk Connect:

Router przenosi nas z powrotem do zakładki Wireless Settings - Repeater gdzie klikamy SAVE

Przechodzimy do zakładki Wireless->Wireless Security gdzie wpisujemy hasło zabezpieczające sieć głównego routera:

Router poprosi nas o ponowne uruchomienie aby zapisać nowe ustawienia w konfiguracji routera. Reboot wykonujemy klikając na click here.
Ponowne uruchomienie powinno zakończyć się połączeniem z główną siecią i wzmocnieniem sygnału.