Poszerzenie sieci wi-fi i punkt dostępu LAN

Witam
Mój problem polega na tym, iż nie mogę skonfigurować mojego TP-Linka WR743ND v.2. Chciałbym go wykorzystać jako most wi-fi, który będzie rozszerzał moją sieć w domu (tzn. pobierał moją sieć za pomocą wifi i rozsyłał za pomocą wifi i żeby można było do niego podłączyć urządzenia pod LAN). Proszę o pomoc
Z góry dziękuje :slight_smile:

Proszę:

A jeżeli tak go skonfiguruje jako Repeater to będę mógł do niego podłączyć urządzenia przewodem pod LAN?

Oczywiście że tak.

Dziwi mnie bowiem fakt, że nie chciał w ten sposób działać, gdy skonfigurowałem go jako "Bridge with AP". Działała tylko siec wifi.
Chyba, że miał prawo wówczas nie działać?

Musiał działać kablowo jak i bezprzewodowo. Gdzieś popełniasz błąd w konfiguracji. Jak masz ustawioną kartę sieciową?

Tzn ja nie podłączam go do komputera lecz pod telewizor. W telewizorze, gdy robiłem test połączenia było połączenie z bramką, IP oraz DNS-w porządku natomiast nie mógł się podłączyć już z samym internetem. Po za tym zauważyłem, iż router ten dziwnie się zachowuje (może faktycznie to ja popełniam błąd) tzn. mimo iż działała sieć wifi to było to na krótką mete. Chodzi o to, że po pewnym czasie jakby się zawieszał i tracił połączenie cyklicznie. Pingowałem go i na początku po włączeniu jest ok a po około 10-20min zaczynają się przerwy.

Poziom sygnału, zakłócenia to podstawowe przyczyny takiego zachowania. Druga sprawa że Bridge with AP to dodatkowe obciążenia dla jednego radia które musi odebrać i nadać sygnał tym samym interfejsem.

Myślę, iż jest to dobre wytłumaczenie, ale nie wydaje mi się żeby tak było bo przerwy te czasami trwają nawet po 5 min.

To jeszcze nic nie znaczy bo przy słabym sygnale i dużym poziomie zakłóceń urządzenie może mieć problem z nawiązaniem stabilnego połączenia. Jaki masz poziom sygnału w tabeli APList pod guzikiem Survey? Zainstaluj inssider-a i zrób pomiary w pobliży TP-linka oraz nieco bliżej głównego routera. Co to za model?

Główny router to Linksys WAG120N znalazłem informacje coś o 16dB cokolwiek to znaczy.

Nie bardzo rozumiem?

Informacja o sygnale w zakładce status w oprogramowaniu routera.

Daj może obrazek na forum z APList TP-linka. Jeżeli jest to 16dB to sygnał do najmocniejszych nie należy plus zakłócenia i masz odpowiedź na swoje pytanie dlaczego zrywa połączenie. Spróbował bym z trybem Client.