WR743ND połączenie ograniczone na 2 laptopie

witam
Używam WR743ND jako repeatera. Wszystko skonfigurowałem zgodnie z:

Problem jest jak jeden laptop jest już połaczony to drugi laptop łączy sie ale połaczenie jest ograniczone a co za tym idzie nie ma na nim internetu.

Jestem "zielony" w tych tematach wiec moze ktoś mi doradzi co/jak skonfigurować żeby dwa laptopy jednocześnie mogły korzystć z wifi?

Twoja sieć posiada zabezpieczenia?

Głównym routerem jest ........? Poprosimy też jakieś obrazki z konfiguracji.

Sieć niezabezieczona
Dom bliźniak, sasiad odbiera internet radiowy i poprzez router TP link (modelu na ta chwile nieznam) przez ścianą przesyła mi sygnał który ja za pomocą WR743ND repeater rozsyłam sygnał po domu.
Po konfiguracji zgodnie z zamieszczoną instrukcją pojawił sie nowy punkt dostępu, do którego sie loguję Wszytsko dział bardzo dobrze dopóki chcę korzystac z internetu na drugim laptopie. Laptop ten ma zainstalowany win7. Próbuje on sie połaczyc ale wyskakuje połaczenie ograniczone, a raz wyświetlił komunikat cos w stylu "konfilkt IP" że już jakiś komputer ma takie IP.
Załaczam rysunek poglądowy.
Zaznaczm że jestem laikiem w temacie sieci.
W laptopach ustawione na automatyczne uzyskiwanie IP.

Jakie adresy IP mają owe urządzenia w sieci (routery ).

Karta ustawiona w automacie?
Poniżej przykład dla karty przewodowej ty musisz mieć to samo dla bezprzewodowej.

Karty ustawione na automatyczne uzyskiwanie IP
Adresy IP routerów podam w godzinach wieczornych.

Zbaczając troche z założonego wątku. Podczas konfiguracji zgodnie z:

  1. Tu w zakładce Operation Mode zmieniamy tryb pracy urządzenia na Repeater(Range Extender)
  2. Router zapyta o reboot (ponowne uruchomienie) co potwierdzamy klikając OK i czekamy na ponowne uruchomienie się urządzenia.

Tu wystąpił problem, a mianowicie router sie zresetował ale połaczenie pokazało "ograniczone" i już nie mogłem zalogować sie do routera. Restart komputera też nic nie pomagał, połaczenie było "ograniczone"

Pomógłe dopiero reset routera, i robienie wszystkiego od początku. Dopiero za trzecim razem udało sie wszystko zrobić.

Może mieć to wpływ na mój problem?

Dopisz sobie jakąś adresację do karty sieciowej (z puli WR743ND) lub konfiguracja przez Quick Setup jeżeli masz z tym problem.

Jeżeli dobrze zrozumiałem to podaję
logują sie do routera który jest u sasiada:

Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej :
        Sufiks DNS konkretnego połączenia :
        Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.101
        Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
        Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.1[/i]

Logując sie do swojego routera WR743ND
[i]Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej :
        Sufiks DNS konkretnego połączenia :
        Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.101
        Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
        Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Dzisiaj to juz wogóle cos nie zabardzo dobrze działa. Najpierw zalogowałem sie do routera sasiada i internet działał, po chwili rozłączyłem i zalogowałem sie do swojego routera WR743ND i wszytsko ładnie połączyło tylko nie ładowało stron, czyli internet nie działał/
To chyba za bardzo skomplikowane jak dlamnie.

Zobacz taką konfigurację na tym problematycznym laptopie dopisując adresację ręcznie do karty sieciowej .Identycznie wpisz jak na rysunku

Jak tylko będe miał chwilę czasu to sprawdze te ustawienia i dam znać czy działa.
Z góry wszystkim bardzo dziekuje za pomoc.