Tl-wr841n + tl-wr743nd tryb wds

Witam
Obecnie mam ustawione tl-wr841n (główny router internetz modemu) + piętro niżej tl-wr743nd tryb client
Oba mają ustawione wpa/wpa2personal to samo hasło, w tl-wr743nd dhcp wyłączone.
Głowny router ip 192.168.0.1
Client tl-wr743nd ip 192.168.0.2
Niby jest ok mam internet w tl-wr743nd oba routery mają teraz to samo ssid, ten sam kanał wifi na sztywno ustawiony 5.
Martwi mnie że stworzyła się dodatkowo jakaś sieć o nazwe "inna sieć" nie da się z nią połączyć tym samym hasłem.
Chciałbym ustawić ten wds abym miał zwiększony zasięg, tylko nie wiem w jaki tryb mam ustawić tl-wr743nd.
Bo głowny to wiem że zostaje tryb router.

Zaznacz Disable Local Wireless Access klikasz Save i reboot routera .

Albo spróbuj jako repeater -

Możesz powiedzieć w którym mam to zaznaczyć główny router czy client ? i gdzie to jest, bo szukam i nie ma ;/

Co do tego Universal Repeater to działa na podobnej zasadzie jak wds ? mi głownie chodzi tylko o sygnał aby z obu routerów skumulowała się jedna mocna sieć.
Czy jak ustawie tryb repeater to będę miał na nim internet ? bo potrzebuje mieć podpięte urządzenie do TL-WR743ND po lan na parterze.

Tak będziesz miał dostęp do internetu na portach LAN.

Wireless Settings-AP Setting i zafajkuj Disable Local Wireless Access klikasz Save i reboot routera .

W trybie client nie ma tej opcji, zmieniłem na repeater i sieć " inna nazwa" zniknęła :slight_smile:
Jest jeszcze opcja wds repeater, możecie mi powiedzieć czym to się różni od Universal Repeater
Zasięg zwiększył się teraz skacze z 5-4 kreski prędkość 130mb/117Mb/s, karta wifi mnie ogranicza Intel(R) Wireless WiFi Link 4965AGN
Chodzi mi głównie czym się różni ten wds od repeater

WDS to też repeater ale w obrębie jednej marki, czyli urządzenia tylko TP-linka można zestawiać. Universal to tak jak sama nazwa wskazuje.

ok wszystko już jasne :slight_smile:
Można zamknąć, albo usunąć temat.
Dzięki za pomoc

Tematów nie usuwamy bo może się przydać w przyszłości. Zapraszamy ponownie na forum.