Zabawki Szopena

muszę zrobić jakieś (ładniejsze) zdjęcia, to pokażę, co u "mnie piszczy" na razie to co wygrzebałem "z archiwum" i nie było koszmarnie brzydkie

na dobry start - jako, że jestem "łowcą okazji" :smiley:
był to TL-WR740N v4, zdjęcie z października 2014

oczywiście egzemplarz w tej cenie trafił w moje ręce (mimo, że to była wyprzedaż zrobiłem fotkę na wypadek jakiegoś przypału przy kasie)

skoro już taka sklepowa tematyka - to z kwietnia 2015 "prawie jak w sklepie" (akurat to jest chyba z wypakowania pudeł po przeprowadzce - każdy router na jej czas wylądował w swoim fabrycznym kartonie) modeli chyba nie muszę podawać

a tu konstrukcja samochodowa - przez ostatnie lata spędzam w podróży ~50 000km rocznie (a może i więcej?, w busie, więc mamy zasilanie z przetwornicy), współkonstruktorem "układu zasilania" i metody mocowania był kumpel z roboty (a ponieważ nie jesteśmy jedynymi wyłącznymi użytkownikami tego pojazdu, to czasem występuje konieczność demontażu)
tu występuje TL-WR710N v1 w tandemie z Huawei E3351s-2 (3G, HSPA+DC 42Mbps), soft to Gargoyle 1.6.2.2 by obsy
z ciekawostek:

  • moc WiFi skręcona do minimum dla zmniejszenia potencjalnych interferencji z GSM (aby "nie siało po głowach" - na życzenie współpasażerów, oczywiście wpływu na moc wypromieniowaną z modemu w związku z kiepskim zasięgiem GSM nie mamy wpływu…)
  • modem 3G jest użyty celowo (stosowanie LTE na polskich drogach i tak nie ma żadnego sensu)

zdjęcie z grudnia 2015, widać mocowanie na słupku między oknami (prawdopodobnie ostatni raz w tym busie, więc zrobiłem fotkę "na pamiątkę" w nocy, ale niespecjalnie się udała, wcześniej bywały inne modemy oraz inne metody mocowania ta jednak była najfajniejsza)
jego poprzednikiem był Zalip CMG531WE ze zintegrowanym modemem 3G (7.2Mbps), ale wywędrował już z moich rąk, a nie załapał się na zdjęcia w zastosowaniu mobilnym (ani zdaje się jakimkolwiek…) - tamten bywał przyklejony(!) do szyby przy użyciu lasotaśmy/gafy (gaffer tape) aż do czasu gdy przez to klejenie przepadły gumowe nóżki - taśma trzymała je lepiej niż one się do obudowy :smiley:

powolutku do przodu może kiedyś wrzucę zdjęcia całego osprzętu - ale tu już mamy teraźniejszość (tzn. ten sprzęt działa nie od dziś, ale jeszcze pewnie trochę podziała w tej konfiguracji)
tym razem
TL-WR740v4 @ gargoyle 1.8.1 (odzysk poburzowy - uwalone 2 porty) obecnie pracuje jako AP-klient łącząc drukarkę z resztą sieci po WiFi
do zdjęcia przestawiłem wazon normalnie maskujący sprzęt

i kolejny kroczek
tym razem jest to Dovado Tiny + Huawei E3531 pracujące w sieci z kamerką TP-Link NC220 (która jednak nie załapała się na zdjęciu, bo jest połączona "przez powietrze") wygląda nieco syfiaście, ale wybór miejsca był nieprzypadkowy - okienko dachowe na strychu, gdzie sygnał 3G jest jako-taki

ten modem do niedawna pracował w instalacji mobilnej, ale akurat uwaliłem router, a nie mam czasu na reanimację, więc sprzęt został przetasowany
co do routera, to wybór padł na Dovado m.in. ze względu na bajecznie prostą konfigurację forwardu SMS z poziomu routera oraz możliwość wydawania podstawowych komend zdalnie również przez SMS (szczególnie, że nie jest to żaden wypasiony abonament "z opcją VPN" więc standartowo nie ma dostępu od strony internetu)
no i jak to mówią "co nagle to po diable" - po przemyśleniu bym to zamontował inaczej, ale:

  1. w pierwszej wersji był inny modem (ZTE MF821, który ma przegubowy wtyk USB więc konstrukcja była całkiem inna), ale się nie sprawdził (tzn. postanowiłem nie ryzykować ze względu na pobór prądu oscylujący wokół 0,5A)
  2. router przykleiłem do ściany dość solidną taśmą dwustronną, więc nie chciałem tego odrywać
    a zdjęcia pochodzące z kamerki w trakcie pracy są do znalezienia w tamtym wątku