Karta TL-WN721N, problem z trybem softAP

Witam wszystkich, mam nieduży problem i zastanawiam się czy dałoby radę go rozwiązać bez dodatkowych inwestycji. :slight_smile:
Podpisałem umowę z Vectrą na dostęp do internetu. Dostałem od nich routero-modem Cisco EPC2425. Niestety firma ta nie pozwala użytkownikom na samodzielną konfigurację sieci domowej. W zasadzie nie jest mi to potrzebne poza jednym wyjątkiem. Mam konsolę Nintendo DS i chciałbym od czasu do czasu pograć ze znajomymi po sieci, niestety sprzęt ten obsługuje jedynie połączenia zabezpieczone protokołem WEP (lub otwarte) a Vectra serwuje zabezpieczenie WPA2. Zresztą tak czy inaczej nie chciałbym mieć sieci przez cały czas pod kluczem WEP tylko po to żeby raz w tygodniu przez godzinę pograć. :slight_smile: Gdybym miał dostęp do routera to na czas grania bym sobie przestawiał a później wracał do WPA2, no ale jest jak jest.
Posiadam kartę TL-WN721N i pomyślałem, żeby może stworzyć sobie z niej punkt dostępu (niestety konsola nie łączy się w trybie ad-hoc stąd konieczny jest AP), który byłby używany tylko po to żeby podpinać do niego konsolę. Postępując zgodnie z instrukcją przełączyłem kartę w tryb pracy SoftAP i do tego momentu wszystko jest ładnie. Niestety tworząc punkt dostępu nie mam możliwości zmiany zabezpieczenia na WEP (ani nawet otwartą sieć), w polu wyboru jest jedynie WPA2-PSK. Dodam, że system to Windows 7 pro 32-bitowy.
Stąd moje pytanie - czy ta karta daje możliwość stworzenia punktu dostępu zabezpieczonego hasłem WEP albo w ogóle bez zabezpieczenia? Jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić? Czy jest to może kwestia sterowników pod Windows 7 (gdzie WPA2 jest jakby standardem) - zmodyfikowane, albo przeznaczone dla starszych systemów dawałyby taką możliwość?
Czy też konieczny będzie zakup własnego routera i ręczne przestawianie hasła i zmiana zabezpieczeń, bo jeśli w tej chwili na routerze mam WPA2, to w żaden sposób nie da rady zrobić access pointa z WEP?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi.

Najprościej kupic router .Wykonać klonowanie adresu Mac karty sieciowej .Router np .TP link WR 841ND lub WR 1043ND v2
Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za odpowiedź. To, że tak byłoby "najprościej", to ja wiem. :stuck_out_tongue: Tylko ciekawi mnie czy istnieje inne rozwiązanie, bo mimo, że nie jest to może jakiś astronomiczny wydatek, to jednak jakiś jest a tak czy inaczej będzie mi to służyło jedynie do odpalenia gier góra kilka razy w miesiącu.

rozwiązania chyba nie ma, ale potencjalny wydatek nie musi być astronomiczny, myślę że można zmieścić się w kwocie zbliżonej do paczki fajek
popatrz choćby na pierwsze zdjęcie tam:

przed świętami w "dziale wyprzedażowym" pobliskiego marketu spożywczo-przemysłowego (sieciówki N***o) znalazłem routery D-Link GO-RT-N150 po 15zł (normalnie są 2-4x droższe) - w świątecznym szale zakupowym poszły wszystkie (przynajmniej już ich nie widziałem ostatnio)
na znanym portalu aukcyjnym możesz kupić jakiś używany starszy model routera za grosze (przecież nie potrzebujesz do tego wifi w najnowszych standartach - wystarczy "g")

Dziękuję za prostą i jednoznaczną odpowiedź obydwu panom. :slight_smile: Przynajmniej będę wiedział, że nie ma sensu kombinować, bo i tak się nic nie wykombinuje. Pozdrawiam.

Jeśli problem rozwiązany proszę o zamknięcie tematu . W razie kłopotów z konfiguracją sieciową zapraszamy ponownie na forum TP linka . Pozdrawiam.

Dziękuję i przepraszam. Myślałem, że wystarczy kliknąć "solved". :slight_smile: