UPC router duża ilość sieci plus do pokonania 3 ściany

Masz rację z zabudowami.
Plan jest taki że jak będę miał do ściągnięcia dużo danych to postawię laptopa w pokoju gdzie jest nadajnik aby ściągał z max możliwą prędkością przez 5 GHz.
Aktualnie prawie muszę położyć lapka na obudowie aby osiągnął max - straszny badziew ten sprzęt od UPC.
Do bieżącej pracy (99 % czasu) wystarczy mi 5-10 Mb/s byle było stabilne w tym ostatnim pomieszczeniu.
Jeżeli będzie problem z 5 to nie musi być koniecznie.

Jeżeli chcesz mieć stabilnie to tak jak pisałem kabel i jakiś punkt dostępowy w lokalizacji bliżej martwego obszaru np. WA801ND lub WA901ND. Oczywiście każdy router bezprzewodowy też może pracować jako AP:

Wybór należy do ciebie.

Zawsze można użyć PLC zamiast kabli.

Też dobry pomysł :wink:

::slight_smile:


Ok ale jaki model i jak to dokładnie działa?

Wszystko jest do dostania.
PA - kablowe
WPA - z punktem dostępowym.

Chyba to jest TO.
Czy zadziała to to również jako transmiter sygnału do centrum mieszkania a tam podłączę do niego na przykład TL-WA901ND?

Nie powinno być żadnego problemu z nowymi modelami PLC.

Znalazłem cos takiego


Zestaw POWERLINE transmiterów sieciowych AV200 z punktem dostępowym 300Mb/s
TL-WPA2220KIT
(TL-WPA2220 + TL-PA2010)
Czy ktoś testował ten zestaw?
Wygląda na idealny dla moich potrzeb. ;D

Mogę polecić Ci zestaw WPA-4220KIT. Testowany u mnie. Bardzo dobrze się spisuje jeśli chodzi o przesyłanie sygnału przez liczniki oraz fazy.

Czy różnią się tylko deklarowaną prędkością transmisji?
200 Mb/s teoretycznie będzie aż za dużo.

Tymi prędkościami się nie sugeruj. One mają dopiero znaczenie przy prędkościach sygnału powyżej 100Mb oczywiście poprzez wifi. W przyszłości zapragniesz zmienić prędkość i wtedy jak znalazł. Masz w tej chwili 60Mb więc w zupełności wystarczy, nawet jest spory zapas.

Zamówiłem słabszą wersję - dam znać co i jak.
Dziękuję za pomoc.
8)

Nie ma problemu. Czekamy na Twoje spostrzeżenia.

Był mały problem z zakupem zestawu WPA-4220KIT więc kupiłem na testy ze sklepu dla idiotów zestaw AV200 i na kablu jest bardzo OK. ;D
Ping około 20, przesył pod 50 Mb/s.
Na modrouterze ping około 13, przesył pod 60 Mb/s.
Nie wiem na jakiej zasadzie to pracuje na moich różnych obwodach ale na razie jest dobrze.
Jak przyjdzie docelowy zestaw to napiszę jakie osiągi uzyskam po WiFi.

Testowałem osobiście na dwóch różnych fazach i nie powinno być problemów. No chyba że w skrajnych przypadkach gdzie sieć elektryczna jest czymś zakłócana (elektromagnetycznie).

Testowałem kilka dni zestaw tylko po kablu i było OK.
Dzisiaj uruchomiłem zestaw z WiFI i mam mały dylemat.
Prędkość testuję na OOKLA Speedtest.
W tym samym punkcie na Iphonie I laptopie mam różnice prawie o 50% na korzyść Applophona.
Mniej więcej:
kabel pod 50 Mb/s
Iphone - 30 Mb/s
laptop - 16 Mb/s
Ping około 17.
Lapek jest stary jak świat chyba tylko g chodzi.
Coś można zaradzić?

Raczej maks w standardzie 802.11g. na starym laptopie.

:frowning:
Tak myślałem - ale generalnie jest OK.
Jeżeli będę potrzebował dużych prędkości to podłączę po kablu.
Dzięki za pomoc - to działa :wink: .
Porozmawiałem dzisiaj z chłopakiem ze sklepu który mi to sprzedał.
Mówił że uruchamiali taki system w skupie złomu pod liniami bardzo wysokich napięć. Odległości były powyżej 300 metrów i :wink: banglało.

Te nowe modele są rzeczywiście bardzo dobre. Zobaczymy jeszcze co będzie się robiło w sezonie burzowym z tymi sprzętami :wink:
Pozdrawiam i zapraszam ponownie w razie problemów. Proszę zamknąć wątek jeżeli jest już wyczerpany.