UPC router duża ilość sieci plus do pokonania 3 ściany

(kanapa) #1

Witam
Mam następujący problem z Wifi.
Dostawca UPC 60 Mb/s by Technicolor TC7200, ping i transfer przy modruterze jest nominalny.
Mieszkanie w bloku i sieć jest bardzo zaśmiecona - kilkanaście nadajników łapię na InSSIDerze.
Niestety punkt montażowy modrutera nie jest centralnie w mieszkaniu i w ostatnim pokoju zrywa połączenie lub transfer spada do 3-6 Mb/s.
Szukam routera który jest w stanie stabilnie przesłać sygnał na odległość do 8-10 metrów i przeniknąć przez 3 ściany.
Dodatkowe warunki:
Żadna z obcych sieci nie pracuje na 5 GHz więc chętnie taki z opcją na pracę na raz w obu trybach.
Możliwość podłączenia telefonu do rozmów VoIP. Nie mam takiej usługi jeszcze wykupionej oraz posiadam tylko zwykłą słuchawkę.
Przy routerze mam bezpośrednio 2 odbiorniki więc minimum to 2 wyjścia po kablu.
Przez WiFi podłączę max do 6 odbiorników. Większość z możliwością pracy na częstotliwości 5GHz, dwa 2,4 GHz.
Chętnie taki model dostępny w sieci dla idiotów. Wówczas mogę wypróbować czy będzie działał stabilnie.
Coś w okolicach http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WDR3600#spec ale on chyba nie ma VoIPa.
Pozdrawiam
K..a

(Marcin) #2

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego że 5GHz gorzej zachowuje się w zabudowie niż 2,4GHz bo ściany bardziej tłumią wyższą częstotliwość. Osobiście radził bym dokupić jakiś punkt dostępowy na 2,4GHz i kablowo połączyć z urządzeniem od dostawcy. Kabel można schować w listwach przypodłogowych.

(kanapa) #3

Wiem o tłumieniu 5 GHz.
Jednak komp na końcu będzie musiał pracować na niższej częstotliwości więc zakładałem że 5 będzie korzystniejsza tylko na krótszych odległościach.
Aktualnie w odległości 4 m od modrutera przesył spada do 20 Mb/s nawet w wolnej przestrzeni >:( .
Kładzenie kabelków nie wchodzi w rachubę.

(Marcin) #4

Na krótszych tak ale nie przez ściany w zabudowie.

(kanapa) #5

Masz rację z zabudowami.
Plan jest taki że jak będę miał do ściągnięcia dużo danych to postawię laptopa w pokoju gdzie jest nadajnik aby ściągał z max możliwą prędkością przez 5 GHz.
Aktualnie prawie muszę położyć lapka na obudowie aby osiągnął max - straszny badziew ten sprzęt od UPC.
Do bieżącej pracy (99 % czasu) wystarczy mi 5-10 Mb/s byle było stabilne w tym ostatnim pomieszczeniu.
Jeżeli będzie problem z 5 to nie musi być koniecznie.

(Marcin) #6

Jeżeli chcesz mieć stabilnie to tak jak pisałem kabel i jakiś punkt dostępowy w lokalizacji bliżej martwego obszaru np. WA801ND lub WA901ND. Oczywiście każdy router bezprzewodowy też może pracować jako AP:

Wybór należy do ciebie.

(Heinz) #7

Zawsze można użyć PLC zamiast kabli.

(Marcin) #8

Też dobry pomysł :wink:

(kanapa) #9

::slight_smile:

Ok ale jaki model i jak to dokładnie działa?

(Marcin) #10

Wszystko jest do dostania.
PA - kablowe
WPA - z punktem dostępowym.

(kanapa) #11

Chyba to jest TO.
Czy zadziała to to również jako transmiter sygnału do centrum mieszkania a tam podłączę do niego na przykład TL-WA901ND?

(Marcin) #12

Nie powinno być żadnego problemu z nowymi modelami PLC.

(kanapa) #13

Znalazłem cos takiego

Zestaw POWERLINE transmiterów sieciowych AV200 z punktem dostępowym 300Mb/s
TL-WPA2220KIT
(TL-WPA2220 + TL-PA2010)
Czy ktoś testował ten zestaw?
Wygląda na idealny dla moich potrzeb. ;D

(CHACA) #14

Mogę polecić Ci zestaw WPA-4220KIT. Testowany u mnie. Bardzo dobrze się spisuje jeśli chodzi o przesyłanie sygnału przez liczniki oraz fazy.

(kanapa) #15

Czy różnią się tylko deklarowaną prędkością transmisji?
200 Mb/s teoretycznie będzie aż za dużo.

(CHACA) #16

Tymi prędkościami się nie sugeruj. One mają dopiero znaczenie przy prędkościach sygnału powyżej 100Mb oczywiście poprzez wifi. W przyszłości zapragniesz zmienić prędkość i wtedy jak znalazł. Masz w tej chwili 60Mb więc w zupełności wystarczy, nawet jest spory zapas.

(kanapa) #17

Zamówiłem słabszą wersję - dam znać co i jak.
Dziękuję za pomoc.
8)

(CHACA) #18

Nie ma problemu. Czekamy na Twoje spostrzeżenia.

(kanapa) #19

Był mały problem z zakupem zestawu WPA-4220KIT więc kupiłem na testy ze sklepu dla idiotów zestaw AV200 i na kablu jest bardzo OK. ;D
Ping około 20, przesył pod 50 Mb/s.
Na modrouterze ping około 13, przesył pod 60 Mb/s.
Nie wiem na jakiej zasadzie to pracuje na moich różnych obwodach ale na razie jest dobrze.
Jak przyjdzie docelowy zestaw to napiszę jakie osiągi uzyskam po WiFi.

(Marcin) #20

Testowałem osobiście na dwóch różnych fazach i nie powinno być problemów. No chyba że w skrajnych przypadkach gdzie sieć elektryczna jest czymś zakłócana (elektromagnetycznie).