UPC router duża ilość sieci plus do pokonania 3 ściany

Testowałem kilka dni zestaw tylko po kablu i było OK.
Dzisiaj uruchomiłem zestaw z WiFI i mam mały dylemat.
Prędkość testuję na OOKLA Speedtest.
W tym samym punkcie na Iphonie I laptopie mam różnice prawie o 50% na korzyść Applophona.
Mniej więcej:
kabel pod 50 Mb/s
Iphone - 30 Mb/s
laptop - 16 Mb/s
Ping około 17.
Lapek jest stary jak świat chyba tylko g chodzi.
Coś można zaradzić?

Raczej maks w standardzie 802.11g. na starym laptopie.

:frowning:
Tak myślałem - ale generalnie jest OK.
Jeżeli będę potrzebował dużych prędkości to podłączę po kablu.
Dzięki za pomoc - to działa :wink: .
Porozmawiałem dzisiaj z chłopakiem ze sklepu który mi to sprzedał.
Mówił że uruchamiali taki system w skupie złomu pod liniami bardzo wysokich napięć. Odległości były powyżej 300 metrów i :wink: banglało.

Te nowe modele są rzeczywiście bardzo dobre. Zobaczymy jeszcze co będzie się robiło w sezonie burzowym z tymi sprzętami :wink:
Pozdrawiam i zapraszam ponownie w razie problemów. Proszę zamknąć wątek jeżeli jest już wyczerpany.

:-
Coś jest nie tegos - nadajnik Wi-Fi stracił dzisiaj już kilka razy synchronizację - co to może być?
Wczoraj raz to wystąpiło ale dzisiaj już czwarty raz.

W pierwszej kolejności jakieś zakłócenia w sieci elektrycznej.

Nic nie pracuje oprócz żarówek, lapka i TV.

Sama instalacja może być powodem zakłóceń (styki, łączenia) no i same urządzenia elektryczne także generują zakłócenia (TV, lodówka).

Czwartek i piątek było OK.
W sobotę chodziły pralka, odkurzacz, płyta grzejna i inne takie i również było OK.
Dzisiaj zaczyna wariować samo z siebie.
Jest opcja zmiany softu?

Sprawdź na stronie producenta dostępność.

W tej chwili moduł WiFi w AV200 przestał w ogóle synchronizować.
Po kablu pracuje idealnie.
Reset nie pomaga.
Zaktualizowałem na i działa.
Firmware Version:
1.2.4 Build 130530 Rel.39257n
Hardware Version:
WPA2220 v1 08EF4015
Co ciekawe dolna dioda mruga szybko ale WiFi jest - pogubiłem się. :-\

Tak ma być. Jest to wynikiem sygnalizacji pracy radia.

Dzień Dobry

Gdzieś zaginął mój wątek odnośnie problemów ze zmianą prędkości w UPC z 50 na 120 Mb.

Podaję jako ciekawostkę - zainstalowałem znajomemu który ma umowę na 50 Mb zestaw TL-WPA2220KIT i chodzi im pięknie. Prędkość i Ping prawie idealne zarówno na wtyczce jak i po WiFi.
U mnie niestety na 120 Mb jest tragicznie - prędkości około 17-40 Mb ale przede wszystkim bardzo niestabilne połączenie. Rwie co chwilę natomiast resztówka połączenia po WiFi z Boxa UPC jest w miarę stabilna.
Ratuję się odświeżając połączenie - wówczas następuje poprawa.
Podmieniłam urządzania i niestety ewidentnie PLC gryzie się z ustawieniami tych 120 Mb.
Przed zmianą prędkości w UPC pracowało mi pięknie - zmiana była tylko i wyłącznie SOFTU.
Jest już może jakieś rozwiązanie na przykład jakiś niezależny sof? Ostatnia aktualizacja firmowa jest bodaj z 2014 roku.