TP-LINK WR841N - Lagi Fifa 14 PS4

Cześć. Od ponad tygodnia podczas gry w Fife 14 na PS4, mam w najlepszym przypadku krótkie ścinki, a w najgorszym takie lagi że ciężko się poruszać. Nigdy wcześniej tak nie miałem. Internet mam według mnie dobry (prędkość pobierania: 40-60mb, a w nocy jeszcze szybszy, ping 16-40). Mam zmienne IP. Wiem że można odblokować porty, ale skoro wcześniej było dobrze to otworzenie portów nie powinno zbyt dużo zmienić. Mam internet z kablówki. Jeżeli podłącze konsole do samego modemu to wszystko jest dobrze, problemy pojawiają się gdy konsola jest podłączona do routera (kablowo). Pobrałem najnowsze oprogramowanie routera, zrobiłem test na ip routera, dns i stronie wp.pl, w tym ostatnim miałem raz na jakiś czas utracone pakiety. Podstawowy serwer DNS na konsoli jest inny, niż ten które podaje mój dostawca internetu, ale tylko wtedy gdy mam podłączone przez router i chyba tak powinno być, bo ustawia sie to automatycznie. Doradźcie co mam zrobić.

W DHCP Settings jakie masz ustawienia na routerze?

DHCP Server: Enabled
Start IP Address: 192.168.0.100
End IP Address: 192.168.0.199
Address Lease Time: 120 minutes (1~2880 minutes, the default value is 120)
Default Gateway: 0.0.0.0
Default Domain:
Primary DNS: 0.0.0.0
Secondary DNS: 0.0.0.0

Próbowałem wpisywać różne serwery DNS (w tym mojego dostawcy internetu) i jednocześnie sprawdzałem w cmd czy traci pakiety i jaki jest ping. Zauważyłem że przy tych krótkich ścinach jest większy ping, czasem utrata pakietów ale rzadko

Wpisz DNS-y 8.8.8.8 i 8.8.4.4 Save i Reboot a potem zrób ponownie test (równocześnie) i kiedy zacznie się coś dziać daj obrazek na forum. Oddzielnie zrób też test WinMTR co najmniej przez 30minut:

Te DNS-y też wpisywałem, podczas tych krótkich ścinek w cmd zatrzymywało się, a po chwili wyskoczyło z większym pingiem. Jeżeli była trochę dłuższa ścinka to była utrata pakietów.
Edit: wstawiłem zdjęcia co się działo podczas całego meczu. Nie miałem lagów, tylko te krótkie ścinki. Kiedy wystąpiła ścinka w grze, po chwili w cmd pojawiało się "Upłynął limit czasu żądania", choć nie zawsze bo czasem na chwilę się zatrzymywało i nie występował błąd. Ping raczej też nie wzrastał na tych DNS-ach, bo i tak jest dość wysoki.

Zrobiłem też test WinMTR

Kolego przeczytaj jeszcze raz poradnik który wrzuciłem. Masz ping-ować 3 adresy DNS, wp.pl i adres bramy w tym samym czasie a screen-a zrobić kiedy wystąpią problemy.
Same DNS-y masz wpisać w DHCP Settings routera.

Wpisałem te serwery DNS w routerze i zrobiłem reboot, także wpisałem DNS-y w konsoli. Mam pingować oba adresy DNS w tym samym czasie? wp.pl i dodatkowo adres bramy czyli w moim przypadku 192.168.0.1? Mam to robić w tym programie WinMTR, czy w cmd? Jakiego mam screena zrobić? gdy w cmd jest napis "upłynął limit czasu żądania" czy czego? Mam to robić gdy mam włączoną Fife i gram mecz na konsoli czy nie muszę?

W poradniku jest wszystko opisane -

Wyżej dostałem inny poradnik dlatego pytam. Nadal nie wiem czy mam to robić podczas grania meczu? i jakie screen-y mam robić? z cmd?

Proszę przeczytać poradnik. Zrób test bez obciążenia sieci.

Po paru minutach wyłapałem błędy które u mnie występują:
1

2

3

4

5

Teraz ten sam test bez routera.

Zamiast bramy internetowej routera mam wpisać co innego? Zostawić ten serwer DNS mimo że mój dostawca ma inny?

Nie masz bramy czyli robisz tylko dwa testy do wp i do DNS-a.

W ciągu 5 minut nie wystąpił żaden błąd.

Co to za dostawca? Sprawdź kwestię MTU dla twojego łącza:

lub

http://www.tp-link.com.pl/article/?id=190

Po każdej zmianie konfiguracji Save i Reboot routera.

Jest to internet kablowy.

Nic mi to nie mówi.

Elpos Białystok. W kroku 3, mam zmienić adres ip routera z 192.168.0.1 na np. 192.168.0.180?

Ciebie dotyczy tylko MTU. Dlaczego ludzie nie czytają ze zrozumieniem?