TP-LINK WR841N - Lagi Fifa 14 PS4

Mam pytanie, bo chyba robie coś źle. Wpisałem MTU 1492, sprawdziłem w cmd tamtym poleceniem, 4 pakiety były utracone. Następnie mam zmienić MTU o 10 lub 12 w routerze, a następnie je wpisać w cmd? Tak do tej pory robię i doszedłem do 1380 i są 3/4 pakiety utracone. Mam dalej iść w dół czy coś źle robie? Mam ustawić Static IP, czy pozostać przy Dynamic IP?

Nie oznacza to że MTU musisz zostawić default-owe (domyślne). Wygląda na uszkodzenie routera. Jeżeli jesteś zdeterminowany spróbował bym z Gargoyle na twoim routerze:

Ważna jest wersja sprzętowa routera.

Jeżeli mam Ver. 8,4 oznacza że moja wersja to 8?

Tak dokładnie.

Zainstalowałem Gargoyle. Co teraz? Nie mam tam podziału QoS.

Jest podział ale na razie zajmij się ty czy router działa stabilniej niż na oryginalnym oprogramowaniu.

Mam przeprowadzić jakieś testy?

Takie same jak wcześniej, plus oczywiście grać na konsoli czy też masz przerwy w dostępie do internetu.

Czyli DNS, wp.pl i ta sama bramka czy nowa dla gargoyle czyli 192.168.1.1? Zapomniałem tam wtedy zmienić MTU na podstawowe i nie jestem pewien czy ciągle są te same DNS co były wcześniej. Da się to jakoś sprawdzić lub zmienić? W Sieć lokalna / LAN są do wyboru Serwery DNS, mam tam wybrać google?

Taki jak masz adres IP routera (to jest twoja brama). Co do DNS-ów to możesz je dopisać w DHCP (konfiguracja podstawowa).

Nie mam takiej opcji w Konfiguracja -> DHCP. Mogę tam zmienić zakres DHCP i przypisać statyczne IP.

Gra chodzi bardzo płynnie, nie ma żadnych ścinek czy lagów. Nie występują także utraty pakietów w żadnym z testów.

Nie popadał bym w hura optymizm. Radzę przetestować przez kilka dni.

Rozumiem, czyli mam póki co nic nie zmieniać tylko obserwować i robić testy? W razie jakichś problemów mam tu napisać ponownie?

Tak dokładnie. Czekamy na informacje po jakimś czasie.

Dziękuję bardzo za pomoc i cierpliwość. Mam nadzieję, że już nie będę potrzebował pomocy i będzie wszystko dobrze działać. Pozdrawiam