TP-Link WR 740N- uszkodzony bootloader czy firmware ;/?

UDAŁO SIĘ!
Co robiłem źle:

  • wpisałem złe IP, miało być 192.168.1.100, ja miałem 192.168.1.2 ;-;
  • użyłem programu "Terminal" zamiast Putty, które poźniej użyłem :smiley:
  • nie wiem czy to wina tego, ale pobrałem wersje x64 TFTDP, pobrałęm TFTDP 32 bit i zadziałało...
    Mam Gargoyle, jak bede wracac na stocka to zainstaluje firmware bez BOOT w nazwie, jak juz je zainstaluje bede mógł wgrac najnowsze polskie oprogramowanie ktore jest tylo z BOOT w nazwie ???

Tak oczywiście będziesz mógł.

To fajnie :slight_smile:
dziękuję za pomoc.
Jeszcze jedno małe pytanko odnośnie. Gargoyle.... da się w tym oprogramowaniu ustawić limit prędkości dla danego adresu IP lub MAC. ?
Jest limit danych, ale limit przepustowości nie zauważyłem ;/

Wszystko da się ustawić w menu QoS.
Możesz tam podać IP komputera docelowego jak i IP źródłowe jeśli chciał byś zlimitowaćzane z jednego serwera.

Fajnie że się znalazło, lecz tak patrząc na to.. przeraziłem się ;/ Ma ktoś może jakiegoś linkasa do szybkiej obsługi jak dać adresowi IP "x" maksymalna przepustowość 128 kb/s (1 Mb/s) ? bo nie ogarniam jak mogę to tam "wstawić" :slight_smile:


http://openrouter.info/forum/viewtopic.php?f=22&t=977

Dziękuje za poradniki, przydało się :slight_smile:
Jeszcze jedno pytanko.... temu komputerowi "x" dałem 1 Mb (128 kb/s)...
Moja prędkość spadła o 1 mb, tzn da się jakoś to pozmieniac by moja prędkość spadała TYLKO gdy ten komputer "x" uzywa internetu (pobiera lub cos robi) nie ze caly czas obcina mi 1 mb ;/ ?

poprostu na swój komputer nie rób limitów, a w tamtym przypadku określ tylko max a nie minimum.

Ustawiłem tam max od początku, na swój limitów nie miałem a i tak 1 mb gdzieś znikało.. ale już "naprawiłem" :slight_smile: na tamtym kompie 1 mb działa, jak nic nie robi ten "komputer" u mnie leci tyle ile ISP dał.
Jeszcze jedno pytanie :slight_smile:
Można zainstalować tego U-Bóta ?
http://www.tech-blog.pl/2013/03/29/zmodyfikowany-u-boot-dla-routerow-tp-link-z-atheros-ar9331-z-trybem-aktualizacji-oprogramowania-przez-www-i-konsola-sieciowa-netconsole/
Wyczytałem że podczas niepoprawnego wgrywania firmware u-bót włączy nam HTTP przez co nie będzie potrzebny UART.
Ktoś to testował/warto to "instalować" :slight_smile: ?

Testowałem i instalowałem.
Jak lubisz kombinować z różnymi firmware to można powiedzieć że niezbędny.
Jak wgrać masz w wątku na openrouter.info: http://openrouter.info/forum/viewtopic.php?p=37862#p37862 a post niżej jest opis.

Dobra... nie będę szaleć ;p
Za skomplikowana instrukcja jak dla mnie... jeszcze coś uwalę i wtedy będą cyrki, a jak u-bót pójdzie to już go nie dam rady naprawić ;p

Bardzo mądra decyzja. Potem łzy i szlochanie. :wink:

Dokładnie :slight_smile:
Mam jeszcze pytanko dot. Przekierowania portów dla uTorrent...
Dodałem regułę w przekierowaniu portów dla mojego IP, port prawidłowy, protokoły wszystkie...
Mimo to utorrent wskazuje na zablokowany port, przez zew ip po wpisaniu IP:port wywala "invalid request" czyli jest odblokowany...
Dopiero wlaczenie UPnP "oblokowuje" port dla utorrenta...
DMZ jest także ustawione i też nic nie daje, mimo że serwery gier działają tzn są widzoczne przez internet.
Bug z portami czy co ;/ ?
I jeszcze jedno szybkie pytanie,
w nocy mam neta 53 Mb/s pobierania + wysyłania, na starym domyslnym oprogramowaniu tp-linka moglem wyciskac 99% z 100Mb/s karty sieciowej, teraz zas max ile wyciaga to MAX 6,5 MB/s, raz sie zdarzylo ze doszlo do 8 MB/s ... Co może to powodować ? router nie daje rady ? gdzies sa jakies limity ?

Pytanie czy na WAN-ie routera masz publiczny adres IP?

Publiczne IP działa, pisałem wcześniej że idzie wejść na IP:port utorrenta i wywala "invalid request".
A co z tym obniżonym transferem ?
EDIT: chodzi ci o to czy PPPoE w połączeniu wskazuje zew IP ? to nie ale.. zew ip ogl działa ok :stuck_out_tongue:
Mam tak " Adres IP WAN:192.168.50.55 "

Mówisz o dostępie z zewnątrz?

ile wyciaga to MAX 6,5 MB/s, raz sie zdarzylo ze doszlo do 8 MB/s ... Co może to powodować ? router nie daje rady ? gdzies sa jakies limity ?

Domyślnie nic nie powinno blokować, no chyba że masz coś skonfigurowane na firewall-u.

nie, ogl po wlaczeniu utorrenta i po wpisaniu 85.219.133.18:35452 wywala ze invalid request.
Czyli port odblokowany, ale i tak w utorrencie pokazuje ze zablokowany... (w tym tescie przekierowania portow i predkosci)
Po wlaczeniu UPNP dziala bez probleu lecz gdy sam dodam przekieorwanie nie działa...
Przesylam zdj z ustawien QoS. moze tam jest cos zle ? ale watpie... bo tylko mam zlimitowane dla jednego komputera (nie z tego z ktorego korzystam oczywiscie)

85.219.199.18 - adres jest na WAN-ie?

chyba nie, sam zobacz

No to twoje przekierowania nie mają żadnego sensu. Przed TP-linkiem masz co najmniej jeszcze jeden router.
Ten WAN masz skonfigurowany jako Dynamic IP??? Co to za dostawca internetu?