TP-Link WR 740N- uszkodzony bootloader czy firmware ;/?

poprostu na swój komputer nie rób limitów, a w tamtym przypadku określ tylko max a nie minimum.

Ustawiłem tam max od początku, na swój limitów nie miałem a i tak 1 mb gdzieś znikało.. ale już "naprawiłem" :slight_smile: na tamtym kompie 1 mb działa, jak nic nie robi ten "komputer" u mnie leci tyle ile ISP dał.
Jeszcze jedno pytanie :slight_smile:
Można zainstalować tego U-Bóta ?
http://www.tech-blog.pl/2013/03/29/zmodyfikowany-u-boot-dla-routerow-tp-link-z-atheros-ar9331-z-trybem-aktualizacji-oprogramowania-przez-www-i-konsola-sieciowa-netconsole/
Wyczytałem że podczas niepoprawnego wgrywania firmware u-bót włączy nam HTTP przez co nie będzie potrzebny UART.
Ktoś to testował/warto to "instalować" :slight_smile: ?

Testowałem i instalowałem.
Jak lubisz kombinować z różnymi firmware to można powiedzieć że niezbędny.
Jak wgrać masz w wątku na openrouter.info: http://openrouter.info/forum/viewtopic.php?p=37862#p37862 a post niżej jest opis.

Dobra... nie będę szaleć ;p
Za skomplikowana instrukcja jak dla mnie... jeszcze coś uwalę i wtedy będą cyrki, a jak u-bót pójdzie to już go nie dam rady naprawić ;p

Bardzo mądra decyzja. Potem łzy i szlochanie. :wink:

Dokładnie :slight_smile:
Mam jeszcze pytanko dot. Przekierowania portów dla uTorrent...
Dodałem regułę w przekierowaniu portów dla mojego IP, port prawidłowy, protokoły wszystkie...
Mimo to utorrent wskazuje na zablokowany port, przez zew ip po wpisaniu IP:port wywala "invalid request" czyli jest odblokowany...
Dopiero wlaczenie UPnP "oblokowuje" port dla utorrenta...
DMZ jest także ustawione i też nic nie daje, mimo że serwery gier działają tzn są widzoczne przez internet.
Bug z portami czy co ;/ ?
I jeszcze jedno szybkie pytanie,
w nocy mam neta 53 Mb/s pobierania + wysyłania, na starym domyslnym oprogramowaniu tp-linka moglem wyciskac 99% z 100Mb/s karty sieciowej, teraz zas max ile wyciaga to MAX 6,5 MB/s, raz sie zdarzylo ze doszlo do 8 MB/s ... Co może to powodować ? router nie daje rady ? gdzies sa jakies limity ?

Pytanie czy na WAN-ie routera masz publiczny adres IP?

Publiczne IP działa, pisałem wcześniej że idzie wejść na IP:port utorrenta i wywala "invalid request".
A co z tym obniżonym transferem ?
EDIT: chodzi ci o to czy PPPoE w połączeniu wskazuje zew IP ? to nie ale.. zew ip ogl działa ok :stuck_out_tongue:
Mam tak " Adres IP WAN:192.168.50.55 "

Mówisz o dostępie z zewnątrz?

ile wyciaga to MAX 6,5 MB/s, raz sie zdarzylo ze doszlo do 8 MB/s ... Co może to powodować ? router nie daje rady ? gdzies sa jakies limity ?

Domyślnie nic nie powinno blokować, no chyba że masz coś skonfigurowane na firewall-u.

nie, ogl po wlaczeniu utorrenta i po wpisaniu 85.219.133.18:35452 wywala ze invalid request.
Czyli port odblokowany, ale i tak w utorrencie pokazuje ze zablokowany... (w tym tescie przekierowania portow i predkosci)
Po wlaczeniu UPNP dziala bez probleu lecz gdy sam dodam przekieorwanie nie działa...
Przesylam zdj z ustawien QoS. moze tam jest cos zle ? ale watpie... bo tylko mam zlimitowane dla jednego komputera (nie z tego z ktorego korzystam oczywiscie)

85.219.199.18 - adres jest na WAN-ie?

chyba nie, sam zobacz

No to twoje przekierowania nie mają żadnego sensu. Przed TP-linkiem masz co najmniej jeszcze jeden router.
Ten WAN masz skonfigurowany jako Dynamic IP??? Co to za dostawca internetu?

Tak wiem, tylko że ten router dostawcy, on ma mi przekierowane WSZYSTKIE port, od 1 do 65535 czy jakos tak :stuck_out_tongue:
serwer HTTP działa na porcie 80 (domyslny dla www), wejdz i zobacz heh
85.219.199.18
tylko że odbiegamy od problemów...
dlaczego przekierowanie portów nie działa tak samo jak UPNP, no chyba że musze wpisać 2x przekierownie portu dla udp i tcp
Ale w sumie to UPNP moze se tam dzialac wiec ten problem jak sie nie rozwiaze tragedi nie bedzie..
Najgorsze jest z tymi predkosciami ze nie "idzie" wykorzystac calego lacza ;/
albo pobiera 6 MB/s albo wysyła 6 MB/s, a kiedys dzialalo to i to w podobnych predkosciach rzedu ~~ 5-6 MB/s (dostawca nic nie zmienial bo jak podlacze kabel WAN do komputera i polacze PPPoE to działa wszystko tak jak powinno)...

albo pobiera 6 MB/s albo wysyła 6 MB/s, a kiedys dzialalo to i to w podobnych predkosciach rzedu ~~ 5-6 MB/s (dostawca nic nie zkenial bo jak podlacze kabel WAN do komputera i polacze PPPoE to działa wszystko tak jak powinno)..
Dostajesz wtedy takie samo IP na PPPoE komputera?

tak, radiówki tak mają, w neostradach w WAN zewnetrzne IP sie pojawia ale tutaj nope

Bzdury gadasz teraz to nie jest żaden wyznacznik że to radiówka i PPPoE. Pytam czy aby adres mac WAN-a nie robi różnicy dlatego pytam jeszcze raz czy połączenie PPPoE na komputerze masz taki sam adres IP jak teraz na WAN-ie routera (sprawdź to).

moze wyznacznikiem nie jest, lecz jak ktos pokazywal swojego routera to jak mieli kablowke to nie mieli prywatnych adresow tylko publiczne, a radiowka zadko ma publiczne ip w tym WAN-ie.. ale nie ma co sobie dogadywac bo to tylko zalezy pewnie od "adminow" sieci.
Co do adresow jak podlacze do komputerka... to jest tak samo po podlaczeniu PPPoE. liczba w liczbe, litera w litere..

Tak dokładnie, zależy od konfiguracji sieci i koncepcji jej zarządzania a nie tak jak ty pisałeś że radiówka to PPPoE i basta.

Chciałbym zobaczyć test http://speedtest.net z połączenia przez router i z samego komputera.

heh nie chodziło mi o to że radiówka to PPPoE i koniec, tylko o to ze jak juz sie polaczy radiowke przez pppoe to nie pokaze sie publiczne ip tylko ip serwera dostawcy czy czegos tam kto wie :slight_smile: no chyba ze moja teoria jest bledna to wtedy sorki :smiley:
testu nie pokazę teraz, gdyz to 53 Mb/s mam w nocy
Nawet jak po 23 zrobię test, to bedzie pobierało te 53Mb/s oraz wysyłało 53 Mb/s.
Problem w tym że jak utorrent będzie wysyłał, i w tym czasie wlacze test pobierania nie mam prędkości 53 Mb/s pobierania tylko jakies 20 Mb/s...
w statystykach pokazuje laczna przepustowosc jakies 6,2 MB/s i ani grama więcej. (pobierania + wysylania)
A podczas polaczenia do kompa lub na oprogramowaniu tplink wysyłałem jakies 53 Mb/s i pobierałem cos kolo tych wartosci.
AZ SIĘ ZDZIWIŁEM że radiówka może tak dobrze działać tzn wykorzystanie karty sieciowej 100 Mb/s w 99%...