TL-WA5210G + fun box 2.0 - probem

zgadza się, puszcza sygnał na dom rodziców gdzie drugi accespoint posyła sygnał w router który udostępnia internet w 2 domu. Porbem jest w tym że Funbox nie puszcza internetu na TPlinka

Pytanie numer 1:
Jaki masz adresację IP na WA5210g? Będąc podłączony do funbox-a adres ten odpowiada na ping?
Pytanie numer 2:
Podłączając się do sieci generowanej przez WA5210g masz dostęp do internetu i jaką adresację dostajesz na kartę (cmd i wpisz ipconfig /all)
Pytanie numer 3:
Jakie urządzenia masz po drugiej stronie i jak skonfigurowane?

  1. Adres IP na WA5210g to 192.168.1.253 tak ten adres odpowiada na ping. (nie wiem czy to ma znaczenie ale w ustawieniach DHCP fun boxa był ustawiony końcowy adres ip na 150 - zmieniłem na 253 - efekt; bez różnicy)
  2. Link do ip config fotorystyczny.blogspot.com/2016/06/ip.html - tak normalnie to działało po podaniu klucza włączał się internet na całym podwórku. Teraz nie działa internet - lan tak
  3. Po drugiej stronie jet to samo WA5210g które kabelkiem jest podłączone do routera który wysyła sygnał wifi na dom

Proszę poprawić dodanie obrazka do wątku zgodnie z regulaminem forum - Administrator

Wygląda na problemy z DNS-ami. Testowo dopisz do karty bezprzewodowej tylko DNS-y 194.204.159.1 oraz 194.204.152.34 i połącz się ponownie z siecią która generowana jest przez WA5210g. Sprawdź czy masz dostęp do internetu.

Sorry za brak profesjonalizmu, nie bardzo rozumiem gdzie to mam wpisać.

tylko DNS-y

Ok wpisałem ręcznie do kompa z kartą wifi, połączyłem się z siecią generowaną przez Access point - brak internetu.
Wpisałem je w "protokół internetowy w wersji 4(tcp/ipv4)

Będąc podłączonym do sieci z WA5210g sprawdź komendy

ping 192.168.1.1 
ping wp.pl 
ping 8.8.8.8

Które z nich odpowiadają?

przy 3 punkcie transmisja nie powiadła się kod błędłu 1231
przy 1 i 2. nie znaleziono hosta

Do którego portu na Funbox-ie masz wpięty przewód z WA5210g?

LAN ten sam co komputer z normalną kartą sieciową.

Nie możesz mieć wpiętych dwóch urządzeń do jednego portu LAN!?

sorry to się nazywa ETH1 ETH2 ETH3 ETH4 - w porcie nr2 ETH5 opisany jest jako WAN

Wrzuć fotkę z tego funbox-a i podłączenia przewodów. Pokaż też zakładkę status z TP-linka

Status z TP linka

Od lewej kabel z kompa, kabel z TV orange i Kabel z TP linka

Zamieniając przewody miejscami (komputer i tplink) na komputerze masz dostęp do internetu?

Przełączyłem i nic się nie zmieniło :frowning:

Pytałem czy na komputerze po zmianie portów ethernet masz dostęp do internetu?

tak mam na komputerze podłączonym na kablu. Nie, na komputrze połączonym przez wifi do sieci WA5210g

Będąc podłączony do Funbox-a kablowo wrzuć ipconfig /all z karty przewodowej komputera