TL-WA5210G + fun box 2.0 - probem

Witam
Mam problem z konfuguracją funboxa z TL-WA5210G w trybie Acess point.
Poprzednio miałem skonfugurowane wszystko z modemem SAGEM 3764 orange. Wszystko działałało bez problemów. Po podmianie modemu na funbox, w domu wszystko działa. Acess point działa, komputer odbiera sieć ale nie ma z niego internetu. Czy ktoś wie co należy zmienić lub sprawdzić.

Podłączenia tak jak wcześniej ?! nie zresetowałeś anteny ?
Sprawdź ustawienia portów na Funboxie.

Podłączenie identyczne, jedyne co się zmieniło w sieci to hasło do neostrady. Anteny nie restowałem do ustawień domyślnych, bo nie wiem czy sobie poradzę z jej ponownym ustawieniem. O jakie porty w modemie chodzi ? DNS jest tam jakiś ustawiony. DHCP aktywne.

Na tym porcie co masz podłączoną antenę podłącz kompa i sprawdź czy działa internet. Dla pewności.
http://www.tp-link.com.pl/faq-289.html
http://www.tp-link.com.pl/faq-318.html

Generalnie AP się pinguje więc kofigurację AP bym zostawił. Co mogę ustawić w modemie FUNBOX żeby ruszyło, bo wydaje misę że tu jest problem po zmianie z sagema.

Jak rozumiem WA5210g generuje nową sieć i jest podłączony kablowo do funbox-a?

zgadza się, puszcza sygnał na dom rodziców gdzie drugi accespoint posyła sygnał w router który udostępnia internet w 2 domu. Porbem jest w tym że Funbox nie puszcza internetu na TPlinka

Pytanie numer 1:
Jaki masz adresację IP na WA5210g? Będąc podłączony do funbox-a adres ten odpowiada na ping?
Pytanie numer 2:
Podłączając się do sieci generowanej przez WA5210g masz dostęp do internetu i jaką adresację dostajesz na kartę (cmd i wpisz ipconfig /all)
Pytanie numer 3:
Jakie urządzenia masz po drugiej stronie i jak skonfigurowane?

  1. Adres IP na WA5210g to 192.168.1.253 tak ten adres odpowiada na ping. (nie wiem czy to ma znaczenie ale w ustawieniach DHCP fun boxa był ustawiony końcowy adres ip na 150 - zmieniłem na 253 - efekt; bez różnicy)
  2. Link do ip config fotorystyczny.blogspot.com/2016/06/ip.html - tak normalnie to działało po podaniu klucza włączał się internet na całym podwórku. Teraz nie działa internet - lan tak
  3. Po drugiej stronie jet to samo WA5210g które kabelkiem jest podłączone do routera który wysyła sygnał wifi na dom

Proszę poprawić dodanie obrazka do wątku zgodnie z regulaminem forum - Administrator

Wygląda na problemy z DNS-ami. Testowo dopisz do karty bezprzewodowej tylko DNS-y 194.204.159.1 oraz 194.204.152.34 i połącz się ponownie z siecią która generowana jest przez WA5210g. Sprawdź czy masz dostęp do internetu.

Sorry za brak profesjonalizmu, nie bardzo rozumiem gdzie to mam wpisać.

tylko DNS-y

Ok wpisałem ręcznie do kompa z kartą wifi, połączyłem się z siecią generowaną przez Access point - brak internetu.
Wpisałem je w "protokół internetowy w wersji 4(tcp/ipv4)

Będąc podłączonym do sieci z WA5210g sprawdź komendy

ping 192.168.1.1 
ping wp.pl 
ping 8.8.8.8

Które z nich odpowiadają?

przy 3 punkcie transmisja nie powiadła się kod błędłu 1231
przy 1 i 2. nie znaleziono hosta

Do którego portu na Funbox-ie masz wpięty przewód z WA5210g?

LAN ten sam co komputer z normalną kartą sieciową.

Nie możesz mieć wpiętych dwóch urządzeń do jednego portu LAN!?

sorry to się nazywa ETH1 ETH2 ETH3 ETH4 - w porcie nr2 ETH5 opisany jest jako WAN

Wrzuć fotkę z tego funbox-a i podłączenia przewodów. Pokaż też zakładkę status z TP-linka