TL-WA5210G + fun box 2.0 - probem

Status z TP linka

Od lewej kabel z kompa, kabel z TV orange i Kabel z TP linka

Zamieniając przewody miejscami (komputer i tplink) na komputerze masz dostęp do internetu?

Przełączyłem i nic się nie zmieniło :frowning:

Pytałem czy na komputerze po zmianie portów ethernet masz dostęp do internetu?

tak mam na komputerze podłączonym na kablu. Nie, na komputrze połączonym przez wifi do sieci WA5210g

Będąc podłączony do Funbox-a kablowo wrzuć ipconfig /all z karty przewodowej komputera

Na TP-linku masz wyłączone DHCP (disable)?

tak

No to jest jakiś problem w komunikacji miedzy funbox-em a TP-linkiem. Przewód, a właściwie RJ45 masz zarobione zgodnie ze standardem ethernet?

no tak do tej pory działały

podłącze stary router i sprawdze czy tak zadziała

Zmienił się jednak router jak by nie patrząc. Zrób fotki tych wtyczek z bliska tak aby było widać kolejność przewodów.

Ja konfigurowałem taki zestaw nie jednokrotnie, i działało bez problemu.
Może spróbuj TP-Linka do ustawień fabrycznych i na nowo skonfiguruj.
Ja na AP ustawiam adresy zaraz po FunBoxie np 192.168.1.2 lub 3 czy 4 bo
standardowo dhcp jest od 192.168.1.10.
W funboxie 2 przeznaczenia portów ETH są automatyczne powinno działać na każdym (oczywiście poza WAN).

Na starym modemie też nie działa, dziwne. Spróbuję jutro wymienić wtyczkę.

Zmieniłem wtyczkę i nic :frowning: choć z drugiej strony, przecież potrafię się zalogować do wa5210 z komputera na kablu więc wtyczka musiała być ok

Zrób reset WA5210g do ustawień fabrycznych i ponownie skonfiguruj

Co się okazało ? Nie wiedzieć czemu w konfiguracji WA5210G miałem ustawione hasło WPA i WEP. Po przełączeniu modemu, komputery wcześniej łączyły się z siecią WA5210G za pośrednictwem hasła WPA. Po podmianie modemu komputery owszem łączyły się z siecią LAN ale do internetu trzeba było podać klucz WEP. W ten sposób udało mi się uruchomić internet z pierwszego Acesspoinut. Drugi AP jednak nie łapie tego sygnału i dalej brak internetu w domu nr. 2. :frowning:

Co masz dokładnie skonfigurowane w wireless security pierwszego AP?

nie może być równocześnie i WPA i WEP - te ustawienia się wykluczają