TD-W8970N jako router 3G

Przeprowadzę konfigurację routera TD-W8970N jako router 3G który obsługuje dostęp do internetu przez modem USB Huawei e3131 z kartą prepaid w sieci PLAY.
Komputer i modem USB podłączamy przed uruchomieniem routera do odpowiednich portów zgodnie ze zdjęciami. Konfiguracja jest podobna dla wszystkich modemów 3G które są na liście kompatybilności tego routera.

KROK 1
Sprawdzamy czy nasza karta sieciowa w komputerze jest ustawiona na auto-config (pobiera adresy automatycznie z serwera DHCP, czyli z naszego routera).

KROK 2
Kiedy wszystkie podłączenia mamy wykonane a router jest włączone do sieci prądowej to otwieramy dowolną przeglądarkę internetową (w tej chwili nie potrzebujemy dostępu do internetu) i wpisujemy http://192.168.1.1

Powinno pojawić się okno z zapytaniem o logi i hasło

wpisujemy admin/admin po czym przeglądarka powinna przenieść nas do strony z konfiguracją routera Basic Status
KROK 3
Tu klikamy zakładkę Operation Mode i wybieramy interesujące nas połączenie 3G Router Mode i klikamy SAVE.

KROK 4
Po resecie który router dokonał samoczynnie przechodzimy do zakładki Network->3G Settings aby skonfigurować dane połączenia zgodnie z modemem USB i danymi dostawcy z jakiego będziemy korzystać. Po zakończonej konfiguracji klikamy SAVE.
Loaction: Poland
Mobile ISP: Play

Router identyfikuje model modemu jaki ma podłączony a po pozytywnym rozpoznaniu wyświetla: Identify successfully

KROK 5
Gdy mamy zaznaczone Always On router sam łączy się z wybraną siecią o modem ile znajduje się w jej zasięgu. Możemy to sprawdzić w statusie urządzenia - Basic Status oraz możliwością otwierania stron internetowych