Jaki router TP-linka działa z waszym modemem USB 3G/4G

U mnie sprawdzone stabilne działanie modemu Huawei E3131(karta PLAY) z routerami TP-link TL-MR3040 z Gargoyle oraz TP-link TD-W8970:


Zapraszam do umieszczania swoich doświadczeń z obsługą i działaniem takich zestawów. Wystarczy krótki opis lub jakiś obrazek z konfiguracji urządzeń.

TP-Link WR1043ND (Gargoyle) z Huawei E3131 (AERO2). Działa bez zarzutu.

Huawei E3131 Aero2 oraz Orange Free na TL-MR3020 (stock), a najfajniej na zasilaniu samochodowym z zapalniczki. Mobilność jest jak nic :wink:

TP-Link WR1043ND (Gargoyle) z Huawei E353s-2 (T-mobile) .Działa bez problemów.

Router TP-Link TL-MR3420 V2 działa z Huawei E3272s-153 na karcie Orange free net bez problemu nie potrzeba Hub'a USB.
Zauważyłem że modem się bardzo grzeje.
Na przedłużaczu USB 1,8m też działa :slight_smile:
Jedyny "mankament" to taki że po włożeniu modemu do routera lub ponownym włączeniu routera mając w modemie kartę z Orange free net, po otwarciu przeglądarki przekierowuje na stronę aby wpisać PIN do karty SIM. Trzeba to zdobić tylko raz, chyba że się wyjmie modem lub wyłączy zasilanie routera.
Nie testowałem z prędkością LTE bo w mojej lokalizacji nie ma tej usługi.

TD-W8970 + e3272 - działa, ale prędkość na LTE nie przekracza 7Mb/s (nawet przez aktywny HUB) - przy idealnym zasięgu.
TD-W8970 + ZTE 821 - działa, ale prędkość na LTE nie przekracza 5Mb/s (nawet przez aktywny HUB) - przy idealnym zasięgu.
W obu przypadkach urządzenie musiałem restartować ok raz dziennie. Dorywczo jest to rozwiązanie ok.
W przypadku podłaczenia urządzenia LTE do USB komputera, speed test pokazywał max dopuszczalną prędkość w mojej taryfie tj. 30Mb/s - więc straty są duże.
Pozdrawiam

W8970 obsługuje modemy z prędkością 3G więc nie ma co się dziwić. Przeczytaj specyfikację.

TL-MR3220 ver:2.3 Firmware Version: 3.15.2 Build 130423 Rel.61823n działa bez najmniejszego problemu z modemem LTE Huawei E3372s-153 którego otrzymałem z sieci T-Mobile . Instalacja przeprowadzona za pomocą kreatora i wszystko gra .

TP-link wr543g i Huawei e5377

W jakiej konfiguracji?

Proszę sprecyzować swoje pytanie?

U mnie działa TP-LINK MR3020 z modemem ZTE MF669 (karta Aero2).

A masz wgrane najnowsze firmware? Bo u mnie w pracy ten router zapamiętuje PIN.