Router TD-W8970 nie widzi modemu Huawei E3272

Zmieniłem IP w Ruterze, modem jest na autoconnect i nadal go Router nie widzi :frowning:

I nie zobaczy. Jest to router ADSL a port USB jest tylko wykorzystywany do podłączenia drukarki jako print server lub pamięci masowej-pendrive. Modemów nie obsługuje.

Obsługuje tylko że akurat tego nie widzi.

Masz najnowsze oprogramowanie na routerze?
Twój modem prawdopodobnie nie zadziała bo nie ma go na liście wspieranych modemów 3G.

Na naszej polskiej stronie nie widzę listy kompatybilnych modemów do tego modelu. Na stronie firmowej też nie widzę kompatybilnych modemów.

Lista kompatybilnych modemów długa nie jest i można ją znaleźć tutaj:
http://www.tp-link.com/en/support/3g-comp-list/?model=TD-W8970&location=1154

Choć adminowi działa z innym modem:

Mam najnowsze oprogramowanie.
Jak ktoś będzie miał jakiś pomysł co do tego modemu to zapraszam.

Próbowałeś połączyć go poprzez hub aktywny?

Nie, nie próbowałem.
Jaki hub najlepiej kupić?

Opisz jak zachowuje się dioda na modemie od momentu włożenia modemu do portu USB w routerze.

Tego Ci nie doradzę ponieważ nie znam się na tych urządzeniach. Musisz szukać z co najmniej 1A wydajnością.

I jak koledzy w temacie?
Czy Router TD-W8970 działa z Huawei E3272?
BTW Trochę dziwne, że TL-MR3420 ma obsługę m.in Polkomtel ( Plus GSM ) E3272s-153 HUAWEI, a TD-W8970 już nie....
tomek

Witam.
Ja podpinam taki wynalazek Goclever GCM02 ,testowałem z Aero2 kartą play ,plus i śmiga bez problemu.
Jak wypinam kabel z linii telefonicznej,ładnie z automatu łączy z USB,po wpięciu kabla od razu przełącza na internet stacjonarny.Nawet nie odczuwam przerwy.
Wiem że to nie ten temat,ale zapytam przy okazji mam wersję routera v.1.2 i czy mogę robić aktualizację z dnia 14.05.2014.

Tak oczywiście to ciągle wersja sprzętowa v1. Wersja jest chyba z 08.05.2014?

Dziękuję,jestem już po aktualizacji i mam dziwne uczucie .Nie wiem ,ale zauważyłem że gg już dwa razy się logowało.Dioda od synchronizacji miga częściej niż przy przedostatnim firmware.Mam wrażenie że zrywa połączenie,nie wiem czy to dobry pomysł był z tą aktualizacją.
Będę testował jeszcze ,ale w razie niepomyślnej pracy mogę wrócić do wersji TD-W8970_V1_130828 ?
Oczywiście wykonałem już restart i miękki i twardy i to samo,zaczynam wątpić ten nowy firmware.

Jeżeli nie ma informacji o braku takiej możliwości (na stronie z firmware-m) to oczywiście możesz wrócić.

To dwa różne routery więc nie ma co porównywać. MR-y to typowe routery 3G/4G zaprojektowane do obsługi modemów USB. W8970 to jak by nie było router ADSL-owy.

Witam
Łudziłem się że po zainstalowaniu najnowszego softu 0.6.0 2.11 v000c.0 Build 140508 Rel.56501n będzie działał ale nadal TD-W8970 nie rozpoznaje modemu Huawei E3272 :frowning:
Czy jest jakaś możliwość aby zgłosić ten problem do producenta, może da radę go jakoś rozwiązać?

http://ticket.tp-link.com/index.php?/Tickets/Submit - pytanie czy to zostanie zakwalifikowane jako problem.

Problem jest też z ZTE MF821 + TD-W8970. Firmware najnowszy z maja 2014 roku. O tyle dobrze, że identyfikacja modemu OK, połączenie OK, ale zachowanie routera przedziwne, zrywa połączenie, doszło do sytuacji, że nie można było się zalogować na stronę konfiguracyjną routera. POWER-OFF i ponownie wszystko wstało - godzina bezproblemowej pracy i ponownie zonk.