TD-W8970 i modem Huawei E3372 problem

Dzień dobry,
Kupiłem TD-W8970 po to by móc przy pomocy połączenia 3G mieć backup łącza.
Niestety, modem Huawei E3372 w wersji "modem" i "hilink" nie działa.
Urządzenie posiadam w wersji 1.2, wgrany soft z czerwca 2014.
W przypadku modemu w wersji hilink po wpięciu do portu USB1 modem sam łączy się z siecią (lampka świeci się stale na niebiesko) ale brak jest połączenia (jako 3g) - chyba że trzeba wybrać inne połączenie - teoretycznie powinno być DHCP via usb - ale jak to zrobić ?
W przypadku trybu modem - urządzenie nie jest widoczne, nie jest wykrywane.
Z uwagi na posiadaną kartę Orange z PIN bardzo chciałbym uaktywnić modem w trybie modemu na TD-W8970.
Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł lub doświadczenie w podobnej konfiguracji?

Co masz w zakladce Network - 3G.
Co jest w logu routera?

Z moimi umiejętnościami konfiguracyjnymi jest raczej ok - gorzej za to z informacjami na oficjalnej stronie TP-Linka.
W dniu dzisiejszym dostałem z supportu TP-Link informacje n/t tego sprzętu.
Jak się okazuje "pełne" wsparcie dla modemu E3372 jest w wersji sprzętowej v3 która obecnie na naszym rynku nie jest dostępna ;-(
Pozostaje tylko wgranie openwrt i samodzielna kompilacja ;-(
Tu oficjalna strona gdzie brak informacji "v3"
http://www.tp-link.com.pl/support/3g-comp-list/?model=TD-W8970
Poniżej informacje od działu wsparcia:

Router TD-W8970 jest przeznaczony do obsługi internetu dostarczanego na linii telefonicznej. Dodatkowa funkcja obsługi modemów 3G/4G jest jeszcze w fazie rozwoju. Oficjalnie nawet nie reklamujemy tej funkcji, mimo, że jest ona dostępna na tym routerze. Przypuszczam, że modem, który Pan używa nie jest kompatybilny z tym routerem i nie będzie z nim współpracował.
Wersja V3 nie jest jeszcze dostępna na polskim rynku. W tej chwili nie mamy też dokładnych informacji kiedy ten router zostanie wprowadzony. Co do listy kompatybilności to informacja o wersji sprzętowej umieszczona jest w specyfikacji produktu. Lista umieszczona jest w dokumentacji dodanej do routera w wersji V3. Natomiast takiej listy nie znajdzie Pan w specyfikacji dotyczącej wersji V1. Rozumiem, że mogło to być nie do końca czytelne i przepraszam za niedogodności.

Dzięki za informacje w temacie, na pewno przydadzą się w przyszłości. Pozdrawiam! Myślę że temat można zamknąć jeżeli jest wyczerpany.

Można zamknąć. Właśnie kupuje 2 sztukę tego urządzenia i będę przekazywać Cezaremu z http://eko.one.pl/ więc może niedługo będzie OpenWRT z BB i LuCi :wink:
Trzeba poprawiać producenta :wink: a szkoda bo ori soft wygląda dość ciekawie tylko dlaczego jest tak niedopracowany ;-(

Już jest Luci na W8970:

Dziękuje za info. Cezary kompiluje po swojemu. Mi bardzo zależy na usłudze multiwan wyklikanej prze LuCi i bezproblemowej obsłudze modemu E3372. I tu trzeba sie trochę niestety pomęczyć bo wersja hilink działa bez problemu a z wersją modem-modem i pinem są problemy.

Witam, Cezary stworzył soft i manuala:
http://eko.one.pl/?p=openwrt-tdw8970
Niestety mój modem E3372 dalej nie chce działać - może ktoś jest w stanie wskazać fw dla wersji modem modem pod orange lub hilink który będzie pamiętać pin?

Posiada interfejs web-owy czy to tylko czyste OpenWRT i obsługa przez konsolę?

Posiada interfejs webowy - LuCi :wink:

Co masz w logu routera po podłączeniu modemu?
Masz HiLink czy modem?
Co nie działa dokładniej?

tylko czy pod openwrt czy softem ori?

Lepiej pod openwrt bo ori chyba nie obsługuje tego modemu.

Cytuje Cezarego który obecnie jest w posiadaniu mojego modemu i modemu e3372 (tryb modem, nie hilink)
"Log jest normalny. Za pierwszym razem się łączy choć dostaje po prostym czasie timeout przez brak odpowiedni LCP. Następne łączenia nic nie dają bo modem przestaje odpowiadać na interfejsie (nawet po picocomie). Reset modemu przez wyjęcie powoduje znów punkt pierwszy."

Witam. To mój pierwszy post na forum. Chciałbym prosić o pomoc.
Kupiłem ten router (TD-W8970), ale nowszej wersji 3. Aktualizowałem firmware. Zakupiłem też modem HUAWEI E3372s-153. Dokładnie taki

Na stronie TD-W8970 jest napisane że ten modem jest z nim kompatybilny:
http://www.tp-link.com.pl/support/3g-comp-list/?model=TD-W8970

Na aukcji pisało że modem jest oryginalny. Do tego przysłali mi kartę SIM z Play i po podłączeniu tego modemu do laptopa wgrały się sterowniki, uruchomił się program i internet działa. Jednak po podłączeniu do TP-LINKa ciągle pisze "connecting" i po chwili "disconnecting" i tak w kółko. Poniżej zamieszczam screeny.

Dzwoniłem też na infolinie i babka powiedziała żeby w pola username i password wpisać "admin", bo taka według niej jest prawidłowa konfiguracja, próbowałem nie pomogło. Zresztą w tej aplikacji od Play te pola są puste.

Próbowałem manualnie wpisywać Dial number i APN jak poniżej, bez powodzenia.

Pytanie dlaczego kupiłeś router ADSL-owy a nie coś dedykowanego pod 3G/4G?

Nie, nie kupiłem go specjalnie pod ten modem 3G/4G, miałem go wcześniej, działał pod inną siecią (Netia).

na liście kompatybilnych widzę "E3372s-153 from Plus", czyli mówiąc nieco jaśniej chodzi o wersję brandowaną przez Plusa (a nie przez inną sieć np. Play) te modemy różnią się firmware (mimo identycznego oznaczenia modelu) co może mieć wpływ (i zwykle ma) na obsługę prze routery
mimo wszystko spróbowałbym pożyczyć modem w wersji Plusa zanim zdecydujesz się na zmiany firmware w modemie lub zakup takiej wersji

Witajcie. Chciałem skorzystać z posiadanego już urządzenia tplink w8970 v3 + kompatybilnego rutera huawei E3372s-153 from plus. Wszystko poszło w miarę ok, internet śmiga po kablu i po wifi ale nie mogę wejść w menu konfiguracyjne tplinka: na jego adresie 192.168.1.1 od razu wbija się hilink.... jak to ogarnąć aby móc mieć wgląd w menu tplink w którym chciałbym jeszcze skonfigurować harmonogram włączania i wyłaczania wifi. Wielkie dzięki za wszelką pomoc

E3372 powinien mieć interfejs na 192.168.8.1 a nie 192.168.1.1. Modyfikowałeś jakoś E3372 żeby miał UI pod innym adresem niż domyślnie?