TD-W8970 i modem Huawei E3372 problem

nie nic nie modyfikowałem, zaraz po konfiguracji z menu tplink po restarcie pokazało się menu hilink i za ooja nie moge wejść z powrotem w tplink... inną rzeczą jest to że kupiłem huaweja jako używany być może sprzedający nie przywrócił ust fabrycznych jeśli powiadasz że z adresu 192.168.8.1 powinien się konfigurować

Jak w modemie nie ma opcji zmiany puli adresów na 192.168.8.x to zawsze możesz zmienić pulę adresów routera TP-link na 192.168.0.x

poproszę krótką instrukcję jak to zrobić, możesz napisać na pwinvest2013@gmail.com aby nie zaśmiecać forum bo zdaję sobie sprawę że jestem zielony i nie wszyscy chcą widzieć rzeczy dla nich oczywiste :wink:

Zacznij od przywrócenia fabrycznych w modemie. O ile jest taka opcja.
Potem dopiero grzeb w routerze.
A zmiana jest banalnie prosta - w podstawowych ustawieniach sieci masz Router IP i tam jest teraz 192.168.1.1 - zmieniasz na 192.168.0.1 i wszystko inne się samo powinno poprawić, tylko reset poprosi.

No więc reset nie przyniósł dobrych wieści. Adres modemu huawei to 192.168.1.1

No to przestawiasz router, albo szukasz opcji zmiany puli adresów w modemie. Gdzieś musisz zmienić.

No więc po kilku testach sprawa wygląda następująco: nawet po zmianie adresu tplinka po restarcie następuje przekierowanie do hilink i nie ma możliwości wejścia na zmieniony adres tplink. Trzeba więc skonfigurować tplink raz a dobrze aby już więcej w niego nie wchodzić (jedyny sposób wejścia ponownego w tplink to jego restart i zaczęcie od nowa konfiguracji)

Nie ma takiej możliwości, żeby modem aż tak przejmował adres IP. Po wpisaniu 192.168.0.1 nie przekieruje cię na 192.168.1.1. No chyba, że sobie jakieś zaawansowane reguły ustawiłeś, żeby ruch na lokalny port 80 przerzucany był do modemu (dlatego na wszelki wypadek zaproponowałem przywrócenie fabryki także w tplinku).

A jak to jest że s10e w orange osiąga na pobieraniu 120mbps a tplink z huawei w tym samym miejscu ledwie połowę tego?

E3372 nie ma żadnej agregacji pasm - działa tylko na jednej częstotliwości na raz, a telefony od bardzo dawna mają agregację wielu pasm.
Ale jak wymusisz w E3372 pracę w 2600 (lub 1800) i akurat u ciebie jest wystarczający zasięg - wyniki mogą być lepsze (ale nie muszą).