Router TP Link TD-W8970 - samoczynne wyłącznie się

Koledze chodziło o połączenie ethernet-owe (porty LAN) i czy występuje też zanik dostępu do internetu tak jak na wifi.

Chodzi mi o to że nie mam linii telefonicznej a sygnał internetowy pochodzi z modemu huawei E 3131. Występuje zanik dostępu do internetu. A połączenie enthernetowe to jakie w tym przypadku będzie.
Konkretnie. Czy jest możliwość zmiany ustawień by router pracował bez wyłączania się mając sygnał tylko z modemu 3G. Czytałem żew przypadku tego routera internet 3G jest tylko uzupełnieniem do kablowego ale ja mam tylko taki.

W pierwszej kolejności trzeba ustalić przyczynę tego rozłączania a potem dopiero mówić o jakiś zmiana w konfiguracji. Prosimy cię o sprawdzenie połączenie i dostępu do internetu przez kabel (jeden z 4 portów LAN) kiedy bezprzewodowo tracisz dostęp, czy zrozumiałeś o co nam chodzi?

Zarówno poprzez podłączenie na kablu z komputerem jak i wi-fi sygnału router nie wysyła. Przestaje wysyłać zaraz po tym jak korzystało się z internetu i za chwilę znowu chce się skorzystać z wi -fi choć nie ma na to reguły kiedy się wyłączy. Dziś już 2 razu się wyłączył.

Możesz się wtedy dostać do konfiguracji routera przez przeglądarkę?

Tak

Co wtedy pokazuje zakładka status routera? Masz adresację na WAN-ie od dostawcy usługi? Czy modem 3G jest rozpoznawalny?

Inaczej spytam- czy modem wpięty bezpośrednio do komputera działa?

Witam.
Problem narasta i już teraz kilka razy na dobę router się wyłącza. Po wyłączeniu się internetu urządzenia odbierająca nadal widzą router, ale nie mogą od niego odebrać sygnału, pomimo tego że lampka w modemie świeci się światłem ciągły mówiącym że wszystko działa w trybie ciągłym.

Próbowałeś podłączyć modem przez hub aktywny? Masz jakiś wskaźnik poziomu sygnału z BTS-a?

Nie robiłem nic niestandardowego, modem jest wpięty do rutera bezpośrednio, nie przez hub, a gdzie sprawdzę sygnał BTS. Często jest tak że np gdy ściągam coś ok 1 Giga to potrafi się z dwa razy sygnał wyłączyć.

To nie jest nic nie standardowego, nawet producent zaleca takie podłączenie, szczególnie przy słabym sygnale z BTS-a (nadajnika) wtedy modem jest bardziej prądożerny.
Poziom sygnału sprawdzisz w aplikacji do obsługi modemu po podłączeniu do komputera.
Tu jeszcze coś w temacie W8970 i modemu USB:

Sprawdzę wszystko chociaż dziwi mnie to że potrafi się wyłączyć nawet wtedy kiedy skończyliśmy korzystać z internetu a np za 15 minut znowu chcemy skorzystać.

Pokaż jeszcze samą konfigurację modemu 3G z routera.

Czyli poprawnie. Tak jak pisałem sprawdził bym stabilność z hub-em aktywnym USB.

Rozumiem że hub ma być z zasilaczem. Sygnał zasięgu mam dobry, czy hub ma dostarczyć bardziej stabilny i mocniejszy sygnał do routera? Proszę o jakąś sugestię jakiego Huba wybrać?

Tak dokładnie.

Skąd to wiesz?

Ma dostarczyć stabilnego zasilania z sygnałem nic nie ma wspólnego. Od tego jest antena.

Prąd 2A dla portu USB, modelu nie podam bo jest ich mnóstwo.

Nabyłem UNITEK y-206P, wg producenta jest tam 500 mA, właściwy parametr bo pisałeś coś o 2A.

Tak pisałem o prądzie 2A a twój ma 4 razy mniej.