TD-W8951ND - Niestabilne działanie WiFi, brak dostępu do Internetu

oczywiście, próbowałem. Najnowszy firmware też wgrany.
Jeszcze spróbuje szyfrowanie zmienić na słabsze i z kanałami pokombinuje, ale już na prawdę nie mam siły na to wszystko, a do tego Internet jest w domu cały czas potrzebny więc nie mam za wiele czasu na testy, do tego mam swoje wyjazdy kilkudniowe...

Witam,
tomasz4688, niestety nie jesteś jedynym, który ma takie problemy z tym modelem tp-linka. Kupiłam go w połowie grudnia i od samego początku wygląda to tak, jak u u Ciebie (1 stacjonarny oraz 3 laptopy - podczas gdy LAN chodzi bez zarzutu, to laptopy losowo nawet co 2 min gubią połączenie z internetem). Tak jak pisałeś, połączenie z routerem jest zachowane, tylko internet rozłącza i nie ma tu zupełnie reguły kogo i kiedy wywala z sieci. Dzieje się tak również kiedy podłączony jest tylko jeden laptop...
Przyznam, że w tego typu technicznych sprawach jestem zupełnie zielona, starałam się odrobine 'doedukować' jednak multum skrótów mnie przytłacza. Czy do tej pory udało się Wam uzyskać jakieś zadowalające rozwiązanie tego problemu? Jeśli tak, to byłabym wdzięczna za podesłanie screenów tak, abym mogła powtórzyć tę sztuczkę i odtworzyć odpowiednią konfigurację także u siebie :slight_smile:
Dziękuję,
Marta

Witam po przerwie :slight_smile:
Po ostatnich próbach, napisalem do oficjalnego przedstawiciela TP Linka w Polsce
Po serii wiadomosci, wgrywaniu innych firmware, wysylaniu statystyk i wspolnych dyskusjach otrzymałem wiadomosc:
Przesłane przez pana statystyki i problem ze stabilnością połączenia pojawiający się na kilku różnych urządzeniach oznaczają że pański router jest uszkodzony - proszę skontaktować się ze sprzedawcą w celu wymiany urządzenia.
Wkońcu udało mi sie tez pożyczyć i podłączyć inny router ADSL i było wszystko OK

Hej,
Sprawa wygląda faktycznie nieciekawie. Ja co prawda kupiłam router w sklepie z elektroniczną masówką, ale też zastanawia mnie jak będzie wyglądał proces reklamacji, skoro na pierwszy rzut oka sprzęt wygląda na zupełnie sprawny...
@tomasz4688 nie jest to swoją drogą tak, że sprzęt można reklamować bezpośrednio u producenta, jeśli nie jest to możliwe bezpośredno u sprzedawcy?
Pozdrawiam!
Marta

Trzeba dokladnie opisać problem, ja zamieszczę screeny ze statystyk (utracone pakiety)
myśle, że oni juz doskonale znają problem i nie bedzie problemu z reklamacją, pytanie tylko co w przypadku gdy oddadzą niby nowe urządzenie a bedzie tak samo czesciowo niesprawne? :confused: zabawa w kotka i myszkę

Jeśli chodzi o wysyłke bezpośrednio do producenta:
TP-LINK Polska informuje, że gwarancja obowiązuje jedynie na produkty zakupione przez oficjalną sieć dystrybucyjną TP-LINK w Rzeczypospolitej Polskiej. Firmy ABC-Data AB, Veracomp, Sunnyline, Media Expert, Komputronik oraz EURO-NET sprzedają wyłącznie nowe, oryginalnie zapakowane urządzenia, dostarczane z informacją o importerze: TP-LINK POLSKA Sp. z o.o.
wiecej info - http://www.tp-link.com.pl/support/rma/

Dla tych co mają problem z tym modelem routera:
Poświęćcie kilka minut, zadzwoncie do centrali TP-LINK'a w Polsce
zgłaszajcie nieprawidłowości w działaniu tego sprzętu to może w końcu coś z tym zrobią bo w sieci (na kilku forach) widać coraz wiecej osob które maja problemy z nowo kupionym routerem TD-W8951ND.
Informacje i tel.: http://www.tp-link.com.pl/support/contact/?categoryid=530

pozdrawiam

Witam po przerwie.
Po 2miesiacach walki odesłałem router na gwarancje, kolejne 3tygodnie oczekiwania na router z serwisu.. wkoncu jest
Nowy, zapakowany jeszcze w foli router TP-LINK TD-W8951ND
Otwieram, instaluje i co? Nadal to samo
aby w ogole moc sie polaczyc musialem poprzestawiac wiekszosc ustawien, jednak nadal to ledwo działa. Mnóstwo utraconych pakietów na WiFi, nie da sie praktycznie grać w gry online.
Jakieś porady? :confused:
znowu mam go odsylac na gwarancje? ta seria routerów ma wadę fabryczną chyba i kazdy nastepny (nowy) bedzie działał źle :confused:

Moja propozycja to próbować z innym zasilaczem, moja propozycja 12V/1A tylko nie pomyl polaryzacji +/-

Tak co do zasilaczy to mamy już sprawdzone i przetestowane. Te firmowe nie wyrabiają prądowo. Najlepiej jak byś miał zasilacz transformatorowy stabilizowany o podanych parametrach w poście Administratora. Jak podłączysz to zobaczysz poprawę.

Mysle, że ciezko bd taki znalesc u mnie(akurat o takim natezeniu), jesli nie znajde cos takiego by było dobre?
http://allegro.pl/zasilacz-sieciowy-stabilizowany-led-12v-1a-1000ma-i3905526610.html
i czy koncowka bd pasowac?

Jeżeli już to coś w tym stylu http://allegro.pl/zasilacz-ac-dc-12v-1-4a-impulsowy-do-tasm-led-5m-i3971661764.html ja używam akurat zasilacza od anteny WA-5210G. Bardzo dobrze spełnia swoje zadanie.

Tu jest 1,4A czy to nie za dużo?
No i czy takie podlaczenie nawet pod 1A nie skróci jakoś znacznie żywotności routera?
Jaki to jest dokladnie wtyk?

Tym się nie przejmuj. Przetwornica poradzi sobie z takim prądem. Jej możliwości sięgają 1,5A i 40V. Ogólnie wiadomo iż standard N musi mieć nieco więcej zasobów prądowych niż standard G. W dobie rozwijanej techniki przesyłania sygnału WiFi na odległości musi być zachowany margines prądowy zasilaczy, tym bardziej iż w domostwach nie ma już jednego komputera połączonego kablowo z routerem. Mamy do czynienia z urządzeniami takimi jak smartfony, telefony komórkowe, laptopy. Nie jednokrotnie takich urządzeń w domciu mamy kilka i chcemy aby wszystkie działały na wifi. Co do wtyku to jest to taki jaki opisany w aukcji.

Oryginalny zasilacz do routera ma: 9V , 0,6A
więc czy aby na pewno ten: 12V 1,4A nie bedzie za mocny? (żeby mi sie router nie sfajczył po kilku tygodniach...)
I jeszcze raz spytam o ten wtyk, czy to na pewno wtyk 5.5/2.5mm ? :slight_smile:

Napisałem już wcześniej abyś się nie martwił. Tak wtyk będzie pasować.

Ok, dzięki to zamówię ten zasilacz bo nie ma sensu wysyłać na gwarancje.
Mam nadzieję, że to pomoże bo teraz pracuje na b+g bo na n w prawie w ogóle nie działa albo się nie łączy.
Pozdrawiam

Na gwarancję nie masz co wysyłać ponieważ za każdym razem dostał byś taki sam egzemplarz. Tematu na razie nie zamykamy. Poczekamy na Twoje spostrzeżenia z pracy drugiego zasilacza.
Pozdrawiamy.

Czekam obecnie na zasilacz, wiec tak w miedzy czasie:
Coś konkretnego znaczą te logi?

1/2/2000 5:21:22> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=80566368
1/2/2000 5:21:35> Last errorlog repeat 5 Times
1/2/2000 5:43:43> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=80566368
1/2/2000 5:44:9> Last errorlog repeat 2 Times
1/2/2000 6:22:12> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=80566368
1/2/2000 6:22:33> Last errorlog repeat 2 Times
1/2/2000 6:23:39> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=80566368
1/2/2000 6:39:59> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=80566368
1/2/2000 11:6:44> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=80566368
1/2/2000 11:6:54> Last errorlog repeat 2 Times

Dostałem dziś zasilacz i testuje od kilku godzin dopiero, na pierwszy rzut oka nic sie nie poprawia, ale zobaczymy przez kilka dni...
A te logi z poprzedniego postu ktoś jest w stanie rozszyfrować?

W jakiej zabudowie mieszkasz- ściany z czego wykonane?