TD-W8951ND - Niestabilne działanie WiFi, brak dostępu do Internetu

Witam po przerwie, zmieniłem ustawienie z b+g na b+g+n
i problem powrócił, podłączam pierwszy laptop, potem drugi i w tym samym momencie wywala internet na pierwszym.
Na drugim w ogóle ledwo co się łączy, a jak się połączy to i tak wyskoczy 'brak dostępu do Internetu'
w czym jest problem? pewnie, że mogę powrócić do b+g ale nie po to kupowałem router z n zeby mieć to wyłączone.
Poza tym przy b+g zawsze będzie trochę słabszy zasięg.
Czy to nie jest jakieś uszkodzenie routera?

Czyli podsumowując w standardzie b+g jest stabilniej niż b+g+n? Możesz wybrać samo n (nie mam przed sobą routera)!?

Podsumowując w standardzie b+g jest wszystko OK
w b+g+n - to nie da sie korzystac w ogole, bo ciagle wywala 'brak dostepu do Internetu' lub w ogóle się połączyć nie można... :frowning:
mogę spróbowac samo 'n' ale chyba nie na wszystkich urządzeniach mam ten standard, nawet się nie zastanawiałem na tym.

Standard 802.11n jest kompatybilny w dół więc nie powinno być problemów. Konfiguracja routera a tym bardziej repeatera nie lubi automatów w konfiguracji. Trzeba ustawić konkretne wartości. Oczywiście nie daje 100% gwarancji przy takiej prędkości musi być odpowiedni poziom sygnału nie wspominając o zakłóceniach.

Pozbyłem się automatów już dawno.
Jesli chodzi o odległość to nie ma znaczenia czy laptopy są jeden metr od routera czy za ścianą, zawsze skutek jest taki sam.
Nie mam tez jakiś nie wiadomo jak grubych ścian z żel-betonu zeby takie problemy występowały, zresztą to by się inaczej objawiało.
spróbuję ustawić na samo 'n' i zobaczymy

dzieki

b+g+n to też automat :wink:

przy samym 'n' jest tak samo źle jak 'b+g+n'
przy b+g jest w miare OK tzn. (mozna sie laczyc kilkoma urządzeniami i nie ma problemów) ale ilość utraconych pakietów jest bardzo duża i nie ma znaczenia czy laptopy sa 1 metr od routera czy przez 2 ściany...

Możesz wrzucić jeszcze raz wykresy z inSSIDer-a? Wrzuć te z b+g+n jaki i z samego n. Dla porównania zobaczymy czy coś się dzieje z sygnałem.

Spróbuj zmienić najpierw kanał WiFi na np 11, 9 lub 6. Możliwe że inna częstotliwość będzie "lepsza".

b+g

n

Próbowałem na różnych kanałach, zawsze to samo.
W pobliżu jest tylko jakaś jedna sieć WiFi, ale ledwo co ją "widać", do tego pracuje na innym kanale, więc nie ma możliwości zeby zakłócała prace mojej sieci.

Nie tylko inne sieci zakłucają Twoją. Może być to też zakłucenie z innych źródeł.
Jeśli możesz to przestaw router w inne miejsce.

Przez ubiegły rok albo lepiej mialem router TL-WR740N
i nie było jakichkolwiek problemów z połączeniem jednego czy kilku naraz urządzeń, nic.
Od kiedy mam ten nowy router zaczeły się schody...
Zakłócenia przez inne urządzenia? ale to się zbiegło własnie z wymianą routera. A w domu podczas tych pomiarów włączony laptop, tv i jedna żarówka, w dodatku pod inna fazę prądową(bo mam oddzielnie 2 fazy na piętro)
na tej fazie co router pracuje tylko laptop.

Więc jeśli masz możliwości to spróbuj inny router. Jeśli masz jeszcze tego 740 to podłącz go pod 8951 i podłącz się do jego WiFi.

Nie mam takiej możliwości, router tamten router sprzedałem. Pożyczyć też nie ma od kogo bo przecież kazdy normalny człowiek ma jeden router w domu i nie ma z nim problemów :slight_smile:
Router 8951ND mam już równo 2 miesiące i zaczyna mnie to powoli irytować, kupiłem urządzenie i od 2 miesięcy nie można go ustawić aby prawidłowo funkcjonowały wszystkie jego funkcje a co za tym idzie nie mogę swobodnie korzystać z Internetu.
Ten model sprzedaje się w setkach sztuk u różnych sprzedawców i dziwi mnie tylko, że nikt jakos nie ma takiego problemu.
Czy na pewno odrzucamy wariant uszkodzonego routera?

Sieć bezprzewodowa to zawsze jakaś loteria. Tak jak kolega Heinz pisał może możesz mieć jakieś zakłócenia od sprzętów elektronicznych.

Dopóki nie podłączysz innego nie będziesz miał 100% pewności.

Heniu my jesteśmy nie normalni na forum :wink: (żart)

Moja żona casami ma już dość tego że zajmuje się tymi "migającymi pudełkami".
sorki za OffTopic.

Niestety routery są produkowane w setkach tysięcy sztuk i może się zdarzyć że jakiemuś brakuje "kondensatorka" i poprostu nie działą jak powinien.

Zawsze możesz coś zmienić w swoim życiu. A tak na poważnie to każdy musi mieć jakiegoś "bzika" bo inaczej to używki się kłaniają (oczywiście to jest moje zdanie).

1.Wyjaśniłem sprawę zakłóceń w poście #51
2. Postaram się skołować jakiś router, ale będzie cięzko...
3. Przepraszam za to wyrażenie 'każdy normalny'
Wy jako admini jestescie w temacie pewnie na co dzień i działaliście juz na kilkunastu urządzeniach..
Natomiast przeciętny Kowalski kupuje sprzęt i oczekuje, że on od razu będzie działał (po konfiguracji)
a nie kupuje nowego lub nie siedzi 2 miesiace przestawiając poszczególne opcje: a nóż zadziała...

Absolutnie nie mamy do ciebie żadnych zarzutów :wink: Tacy ludzie jak my muszą być pozytywnie zakręceni inaczej się nie da.

Router powinien być taki że raz skonfigurowany działa cały czas i "zapominamy" że go mamy.
U Ciebie niestety tak nie jest, dlatego czeba znaleźć przyczynę takiego zachowania. Sprawdziliśmy już dużo ustawień jednak to nie pomaga.
Czy próbowałeś zaktualizować oprogramowanie lub przywrócić sprzęt do ustawień fabrycznych?