TD-W8951ND - Niestabilne działanie WiFi, brak dostępu do Internetu

Witam
Stałem się posiadaczem routera TP-LINK TD-W8951ND
Po pierwszym podłączeniu oczywiście konfiguracja, wszystko przebiega bez problemów, wpisuje parametry Neostrady i swoje logi. Restart routera, no i niby wszystko OK.
Jak podłączam się kablem(LAN) internet działa bez problemu.
Jak podłączam się przez WiFi(próbowałem na kilku laptopach) i pokazuje 'brak dostępu do Internetu' . Po kilku próbach w końcu zaskakuje.
Lecz gdy podłącze drugi laptop na tym pierwszym zrywa połączenie (lub w losowo wybranych momentach zrywa).
O co tu chodzi? Czasami też nie działa gdy jest podłączony tylko jeden laptop przez WiFi
Laptopy znajduja się w odległości kilku/kilkunastu metrów wiec tu nie ma problemu.
Oczywiscie najnowsze firmware wgrane do routera.
Próbowałem z opcjami:
SPI wyłączone
Firewall wyłączony/właczony
Szerokość kanału dałem z 40/20 na 20Mhz

Tu martwi mnie na duża ilość utraconych pakietów

Proszę o pomoc

Zdecyduj się na konkretne wartości (bez AUTO).

OK.
Okres ochronny dałem na 800nsek
a co mam ustawić w tym MCS? co to za parametr?

Co z pozostałymi opcjami, czyli: FireWall, SPI, jak mam je ustawić ?

Modulation and Coding Scheme - sprawdź doświadczalnie najmniejszą i największą wartość. Jakieś zmiany w stabilności połączenia z laptopem? Tryb sieci bezprzewodowej zrób bez 802.11n

OK, popróbuje z opcjami i dam znać, bo tego się nie da tak od razu stwierdzić, trzeba kilku prób.
Mówisz zeby dać sieć bez 'n'. Nie po to płaciłem spore pieniądze, żeby mieć szybszy transfer miedzy komputerami, żeby korzystać z 'g'
no ale OK, zrobię to na próbę... :slight_smile:

Po testuj na 802.11g aby powiedzieć czy działa stabilniej. Możesz wrzucić także obrazki z inSSIDer-a (poziom sygnału i zakłócenia od innych sieci).

Nie po to płaciłem spore pieniądze

Czy 90 zł to spore pieniądze? Druga sprawa że to router SOHO do użytku domowego a nie super wydajny kombajn.

OK, dzięki :wink: .
Wczesniej miałem oddzielnie modem adsl i potem jakis starszy router TP-LINK'a i nie bylo problemów.
Postanowiłem zmienić, żeby nie pobierały prądu dwa urządzenia tylko jedno. Oraz aby uzyskać lepszy sygnał na większa odległość.
No i na razie klapa, bo laptopy są kilka metrów od routera i często wyskakuje błąd ''brak dostępu'
Podkreślam, 'brak dostępu do Internetu', połączenia WiFi nie zrywa.
Śledziłem SSIDera ale w pobliżu nie ma żadnych sieci, więc nie powinno nic zakłócać.
Zrobie kilka testów w najbliższych dniach i dam znać co i jak.

Dopisz jeszcze DNS-y do DHCP routera.

To znowu ja :slight_smile:
Długo nie trzeba było czekać, przykład:
Laptop 1 połączony, wlaczone radio online
Laptop 2 połączony
Laptop 2 się odłącza od sieci i w tym samym momencie zrywa Internet na laptopie1(po chwili znane już 'Brak dostępu do Internetu')
zrywa do tego stopnia, że trzeba się rozłączać i łączyc 1,2 razy aby zaskoczyło...

Z innej beczki, nie powinno być tak, że kupująć router, podłączam go, robię kreator i korzystam z niego.
A nie muszę milion opcji zmieniać aby skorzystać normalnie z Internetu. Mam w miare pojęcie do tego, ale nie wiem co by zrobił przeciętny user żeby to wszystko ustawić, albo by wezwał fachowca i wybulił, albo nie kupi już więcej produktu TP-LINK

Co masz w ipconfig /all kiedy się połączysz?

Dopisz adresację ręcznie do karty sieciowej poza zakres adresów DHCP z routera.

Witam ponownie
Ustawiłem tak:
Kanał zmieniony na inny niz auto
Tryb sieci b+g
Moc nadawania: wysoka
Rozglaszanie SSID, WMM, Używaj WPS: wszystkie 3 opcje włączone
Typ uwierzytelniania: WPA-PSK/WPA2-PSK
Szyfrowanie: AES
Jest minimalna poprawa, tzn. rzadko kiedy odlącza Internet na którymś z laptopów. Nie wiem jak to się spisze na dłuższą metę...
Teraz pytania:

  1. Czy na 100% odrzucamy ewentualne uszkodzenie routera?
    Ten model TD-W8951ND jest bardzo popularny na allegro(sprzedaję sie w setkach sztuk) i w sklepach, dziwi mnie, że tylko ja mam takie problemy :confused:
  2. Ustawienie b+g oraz 20MHz znacząco ograniczyło zasięg sygnału, w drugim pokoju mam tylko 50-70% sygnału, a nawet nie chce sprawdzać ile mam na dole mieszkania, pewnie poniżej 40%
    Wiem, że te wszystkie ustawienia mają charakter doświadczalny ale nie po to kupowałem ten router żeby nie wykorzystywać jego parametrów.
    Obecnie mam na stałe 2-3 laptopy w domu+ 3 inne czasami z pracy+ 2 telefony więc troche nie wchodzi w grę przypisywanie IP dla każdego urządzenia, wszystko powinno działać bez tego. Nie wiem do końca jak to zrobić nawet.(i na razie nie chce wiedzieć)
    Zrzut IPCONFIG

TUTAJ PO KILKU MINUTACH PRACY WIDNIEJE BARDZO DUŻO UTRACONYCH PAKIETÓW, to chyba nie jest normalne

Jakieś porady?

Nie dopisałeś DNS-ów do DHCP routera!?

Nie, nie wiem jak to zrobić. Prosze o instrukcje
Oraz o odpowiedz na pytania.

Chyba my tu pomagamy? Więc wszystko po kolei aby można było wykluczyć uszkodzenie routera trzeba zrobić parę testów i zmian w konfiguracji.
DNS w twoim routerze:

OK, niestety u mnie wygląda to całkiem inaczej

Ustawienia interfejsów ->LAN i tam masz na samym dole DHCP i niżej DNS. A ty tu wklejasz DDNS.

OK, dla pewności mam się podłączyć przez LAN czy WiFi edytując te zmiany?

To już jak chcesz. Ważne żeby nowe oprogramowanie wgrywać przez kabel tu przy konfiguracji masz dowolność.

OK, trochę mi to zajęło, żeby to ustawić, ale już jest OK
Rozumiem, że mam teraz zrobić kilka testów, tzn. podłączyć kilka urządzen itd ? Czy coś jeszcze zmieniamy?