TD-W8951ND - Niestabilne działanie WiFi, brak dostępu do Internetu

Tak dokładnie. Daj jeszcze raz obrazek z ipconfig /all na forum. Możesz zainstalować także inSSIDer-a i dać obrazek z zakładki NETWORKS.

Zrzut ipconfig'a dawałem we wczesniejszym poście.
Tutaj z inSSIDer'a:

Interesuje mnie ipconfig /all po zmiankie konfiguracji DNS na routerze. Chcę sprawdzić czy otrzymujesz adresy DNS-y na kratę sieciową czy nie.

OK, chyba jest OK.

Tak jest ok. Tu masz jeszcze test który możesz zrobić - [url=https://tplinkforum.pl/t/prosty-test-na-stabilnosc-lacza-internetowego/5024

OK, powiem Ci tak, Internet ogólnie działa bardzo dobrze. Nie narzekam.
Te wszystkie problemy występują gdy, podłączam sie do routera(czasami nie widzi Internetu)
Inny komputer podłącza się do routera, wtedy na tym pierwszym czasami zrywa.
Lub ten drugi się odłącza, wtedy na tym pierwszym potrafi zerwać.
Lub podczas podłączania sie pierwszego laptopa, od razu juz na nim nie ma internetu, trzeba restartować router.
(Najczęsciej wyłączam router na noc, więc raczej nie wchodzi w grę jakiś konflikt adresów IP)
Czasami tez jest wszystko OK, podczas tych manipulacji czy podczas dłuższego korzystania, nie ma na to reguły...
Zobaczymy jak bedzie po zmianie tych wszystkich ustawień, będe używał kilka dni i zobaczymy :slight_smile:
test

A to właśnie jest najgorsze przy wszelakiego rodzaju usterkach że ciężko powiedzieć co jest ich przyczyną. Trzeba stosować metodę prób i błędów. Warto puścić "testy ping-owe" i obserwować co się dzieje ze stabilnością. Na innych komputerach próbować łączyć i rozłączać z siecią. Przerwanie któregoś z pingów też nam coś podpowie.

Nie licząc znacząco osłabionego sygnału, na razie chyba wszystko jest ok.
Lecz to zbyt mały czas testów aby podjąć dalsze kroki.
Sam proces łączenia się z siecią trwa jakby szybciej.
Dziś niestety wyjeżdżam, więc niemożliwe będą dalsze obserwacje. Odezwę się w przyszły weekend.
Pozdrawiam

Nie ma problemu my z forum nigdzie nie uciekamy. Czekamy na pozytywne efekty i zapraszamy ponownie.

Witam, byłem na wyjeździe więc mogłem tylko przez 2dni monitować działanie routera, generalnie wszystko jest chyba ok, nie licząc wspomnianego juz wcześniej osłabienia sygnału (w pokoju obok mam ledwo 3 kreski zasięgu)
No i martwi mnie ta statystyka ruchu WLAN, strasznie dużo utraconych pakietów, to chyba nie jest normalne...
Da się to też odczuć w grach online

Problemem mogą być zakłócenia których nie widać w inSSIDe-rze. Pochodzące od innych urządzeń elektrycznych pracujących w twoim mieszkaniu.

Hmm.. no sam nie wiem, nie mam jakiś specjalistycznych urządzeń, które by aż tak znacząco wpływały na napięcie prądu w gniazdku.
Wcześniej miałem Tp-Link TL-WR740N i nie było żadnych problemów, po prostu podłączyłem i korzystałem.
Zrobię jeszcze test w jakich sytuacjach jest najwięcej tych strat, czy to przypadkiem nie występuje wtedy jak podłącza się inne urządzenie.
Odezwę się za kilka dni. Pozdrawiam

Witam po przerwie. Po tygodniu testów wszystko jest w normie. Nie zdarzyło mi się żeby wyskoczył log o braku dostępu do Internetu
Nie zrywa także połączeń w momencie podłączania innych urządzeń.
Minusem jest bardzo słaby sygnał z racji przestawienia tych wszystkich opcji oraz spora część utraconych pakietów.
Spróbować przestawić z b+g na b+g+n ?
Router IP przypisuje wg ustawień, z wyjątkiem jednego komputera któremu przypisało "nie po kolei" (mariola-laptop 192.168.1.101)

co robimy dalej? :slight_smile:

Jeżeli korzystasz tylko z internetu (nic nie przerzucasz między komputerami) to konfiguracja radia b+g jest jak najbardziej na miejscu.

Raczej tylko do Internetu używam, ale przez to ze standard n jest wyłączony mam mniejszy zasięg sygnału?

Nie masz mniejszą prędkość w sieci ale nie na tyle aby ograniczać prędkość internetu.

Zostawmy sprawę szybkości, chodzi mi o zasięg sygnału.
Wydaje mi się, że od momentu przestawienia na b+g mam słabszy zasięg, tzn w pokoju obok 4/5 (laptop prawie widzi router)
w pokoju na dole ledwo co jest zasięg, raczej tak nie powinno być ??

Skoro tak twierdzisz to możesz używać b+g+n skoro połączenie jest stabilne. Sieć bezprzewodowa w zabudowie to zawsze loteria i nie ma prostej recepty na ściany i stropy.

OK, zmienię opcje, po-testuję i dam znać :slight_smile:

Tak dokładnie. Tylko metoda prób i błędów może dać tu rozwiązanie czy dobre ustawienie.