Sagem 2704 i tp-link wr543g

Witam,
mam internet po kablu telefonicznym (od neostrady, czy teraz już raczej od orange), do kabla podłączony jest router sagem f@st 2704, który wysyła sygnał wifi po domu. Mam teraz jednak także komputer stacjonarny, do którego chciałbym pociągnąć internet za pomocą mojego innego routera tp-link tl-wr543g. Miałoby to wyglądać w ten sposób sagem-->Wi-fi-->tp-link-->kabel-->komputer. Nie mogę jednak ustawić tego tp-linka, żeby działał poprawnie. Próbowałem już sposobami z różnych forów (w tym z tego) i nic nie pomaga. W zakładce WAN w ogóle nic mi nie wykrywa kiedy ustawione jest dynamiczne IP. Kiedy ustawiam statyczne IP według tego co mam w ipconfig/all wyskakuje błąd "wan ip address and lan ip address cannot be in a same subnet. please input another ip address". Na tp-linku zgodnie ze znalezioną gdzieś tam poradą wyłączyłem DHCP, na sagemie jest włączone, w ustawieniach połączenia lokalnego w protokole internetowym w wersji 4 ustawiłem DNS na 8.8.8.8 i 8.8.4.4. Proszę o jakąś pomoc albo radę, bo niespecjalnie się na tym znam.

Spróbuj tego sposobu: http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=215

Próbowałem, przy ustawianiu static ip były te błędy, o których wspominałem

Zmień LAN IP na TP-Linku na 192.168.2.1. Po zmianie dostęp do konfiguracji będzie pod tym adresem.

Po zmianie lan ip na 192.168.2.1 nie ładuje mi się w ogóle konfiguracja. Bardzo długo "trwa łączenie", a potem pokazuje się, że adres nieprawidłowy.

wchodzisz na http://192.168.2.1/ ?

Tak

Komputer dostaje IP z DHCP? jeśli nie to ustaw mu statyczne:
IP 192.168.2.10
maska 255.255.255.0
brama 192.168.2.1
DNSy 192.168.2.1

Czyli ma być tak ustawione? A muszę teraz zmieniać te dnsy w tych właściwościach połączenia (bo wcześniej ustawiłem tam te 8.8.8.8 i 8.8.4.4)? W każdym razie jest tak jak na zdjęciu i nie działa

od nowa:
zresetuj router
zaloguj się na niego i zmień LAN IP na 192.168.2.1 zapisz ustawienia i zrestartuj
"Komputer dostaje IP z DHCP? jeśli nie to ustaw na karcie sieciowej komputera statyczne:
IP 192.168.2.10
maska 255.255.255.0
brama 192.168.2.1
DNSy 192.168.2.1 "
Jeśli jesteś na stronie to dalej konfiguracja wg poradnika z drugiego postu

Teraz udało się zalogować po zmianie lan ip, ale kiedy próbuję ustawić w wan to co napisałeś, pokazuje błąd taki sam jak w pierwszym poście "WAN IP address and LAN IP address cannot exist at a same subnet. Please input another IP address".

teraz w sekcji WAN masz wpisać:
IP z podsieci sagema np 192.168.1.254
maska 255.255.255.0
brama IP sagema 192.168.1.1
DNSy mogą być od google

Ustawiłem tak, jak napisałeś ale nadal nie działa.

Drugi punkt z FAQ które podesłałem:
Z menu po lewej stronie wybierz opcję Operation Mode. Następnie zaznacz opcję AP Client Router .

Miałem cały czas ustawiony AP Client Router.
btw diagnostyka sieci pokazuje problem "Serwer DNS nie odpowiada"

Mam zrobione tak jak w tamtym poradniku (oprócz innych adresów itd, które podał mi @Heinz). Wpisałem adres MAC netbooka z którego teraz korzystam. Nie wiem tylko czy w tych zabezpieczeniach mam wpisać swoje hasło do wi-fi, czy mogę to zostawić puste (teraz jest puste). W każdym razie nadal nie działa, diagnostyka sieci systemu windows wciąż pokazuje, że serwer DNS nie odpowiada

No dobra teraz zadziałało ale pojawił się kolejny problem, bo jak połączę się na netbooku, to rozłącza mnie na pececie i na odwrót.

Wszystko jest opisane w poradniku (wykonaj i powinno działać). Hasło wpisujesz takie jak masz ustawione na głównym routerze.

Mam zrobione tak jak w poradniku, ale kiedy włączę internet na pc to na netbooku się wyłącza, kiedy włączę na netbooku to wyłącza się na pc. W dodatku jakoś wolno działa ale to już pewnie wina routera