Sagem 2704 i tp-link wr543g

pewnie masz konflikt adresów IP. nie ustawiłeś czasem gdzieś takich samych adresów IP?

Ustaw w pc na automatyczne pobieranie adresu IP.

Jak ustawiam automatyczne pobieranie ip w ustawieniach karty sieciowej to w ogóle nie działa, działa na tych co podał @Heinz.
Jeśli chodzi o adresy ip to w netbooku są inne niż na pc.

Może się tak dziać dlatego, że na pc mam wpisane MAC netbooka w ustawieniach routera?

???
Przemyśl to.
Wszystkie MACi przywróc do takich jakie powinny być. Nie potrzebujesz żadnego klonowania.

Jak przywracam MAC to nie działa, przy próbie łączenia z jakąkolwiek stroną jest błąd DNS_PROBE_FINIHED_BAD_CONFIG.

To już nieźle musiałeś tam namieszać. Chyba że zmieniłeś MAC do którego łączy się TP-Link.

Mam wszystko ustawione tak jak podawałeś i jak było w linku który podesłał mi Administrator. Kiedy ustawiam w ustawieniach tp-linka mac netbooka (tak zrozumiałem z tego linka od administratora, widocznie źle zrozumiałem) to działa tylko że nie da się używać neta jednocześnie na netbooku i pc. Kiedy biorę Restore Factory MAC albo Clone MAC Address to ani jedno ani drugie nie działa. Pokazuje ten błąd co niedawno pisałem.

Port WAN w TP-linku powinien być na Dynamic IP i adres powinien wskoczyć tam w automacie.

Zresetuj wszystko do ustawień fabrycznych. W komputerach ustaw na auto uzyskiwanie adresu IP. Tplinka ustaw jako Client router. Zmień adres IP LAN na 192.168.2.1. Znajdź nazwę sieci z sagema i połącz. Ustaw zabezpieczenie i hasło takie jakie jest na sagemie. Kanały nadawania wifi mogą byc różne. Po tych zabiegach dajesz save i reboot tplinka. Powinno zadziałać.