[Rozwiązany] Wolna prędkość Wifi TD-W8968 + repeater WA730RE

Witam, posiadam router ADSL W8968 dodatkowo na dolnym piętrze postawiony jest repeater WA730RE w celu przedłużenia sygnału problem jest z prędkością WiFI.
Posiadam netie 20 MB router po WiFi osiaga predkosc do 2-3 MB po kablu jest OK.
Początkowo myślałem, że problem spowodowany jest repeaterem ale po jego wyłączeniu prędkość wzrasta tylko o kilka kbps dodatkowo zmieniając kanał na routerze ADSL prędkość wzrasta ale tylko na jakies 10-20 min potem wraca do poprzedniego stanu. dodam że obok nie ma żadnych innych sieci WiFi

WiFi ustawione jest następująco:
20MHZ
Szyfrowanie WPA2-PSK AES
Nadawanie 11bgn mixed

Aktualizowany był też firmware do wersji TD-W8968_V1_131226

Żadna z czynności nie poprawiła jakości Wifi czasowo jak już wspomniałem pomaga zmiana kanału do urządzenia bezprzewodowo łączą się 2 kamery zewnętrzne, laptop i kilka telefonów.

Przeniosłem do odpowiedniego działu. CHACA

Sprecyzuj jednostki bo trudno to zrozumieć. Masz łącze od Netii 20Mb/s czyli realny transfer powinien być okolicach 2,5MB/s [quote="fisher006, post:1, topic:6218"]20MHZ
Szyfrowanie WPA2-PSK AES
Nadawanie 11bgn mixed[/quote]
Zainstaluj inSSIDer-a i zrób pomiary. Interesuje nas zakładka NETWORKS.

Sprecyzuj jednostki bo trudno to zrozumieć. Masz łącze od Netii 20Mb/s czyli realny transfer powinien być okolicach 2,5MB/s

Dokładnie tak łącze 20 Mbit testując prędkość po WIFI nie osiągam więcej niż 3-4 Mbit

Wynik z programu:

Sprawdź dobrze te jednostki :frowning: Czym to mierzysz?
Tam na pewno masz 20MHz w szerokości pasma?

Ustawienia z routera ADSL

mierze speedtest.net predkosc jest też bardzo odczuwalna przy korzystaniu z www

Mierzone dosłownie metr od routera ADSL

Gdzie tam masz twoje wartości?
Teraz pokaż jak synchronizuje się linia? No i test z połączenia kablowego.

Speedtest po kablu:

Masz problem z wifi na wszystkich urządzeniach w sieci?

Laptop z kartą n, telefon wszędzie to samo. Są takie momemty ze otworzenie jakiekolwiek www graniczy z cudem

Problem występuje od zawsze? Czy wcześniej było w porządku?

Problem zaczął pojawiać się od jakiegoś czasu. Na poczatku na pewno było lepiej. Z czego może to wynikać ? Może to być uszkodzenie routera ?

Na to wygląda. Sprawdzałeś dostępność nowego oprogramowania na stronie producenta. Spróbował bym jeszcze trybu 802.11g w konfiguracji radia.

Firmware aktualizowany dzisiaj, zmiana radia na g wyszła niestety na gorsze...
Orientujesz się może czy jest szansa, że jak oddam urządzenie na gwarancję to wymienią na inne ?
Jaki router ADSL polecacie ?

Na inny model na pewno nie wymienią.

Chyba udało mi się odnaleźć przyczynę spowolnionego radia - nie wiem tylko jak temu przeciwdziałać.

W dniu dzisiejszym udało mi się podpiąć inne router ADSL i prędkość była w porządku przez około 30 min do póki nie podłączyłem wszystkich urządzeń testując za koleją stało się jasne że po uruchomieniu dwóch kamer, które łączą się przez Wifi ( link do http://www.alexim.pl/kamera-axp-cc1280h4i36wonk-wonka-p-571.html).
Czy ma ktoś jakiś pomysł dlaczego kamery wifi powodują spadek wydajności radia ?
Aktualna prędkość:

Kamery gdzieś się nagrywają? Czy masz gdzieś jakiś podgląd? Pytanie czy wysyłają ciągle jakiś streaming?

Obraz z kamer wyświetlany jest na tablecie, który służy jako "monitor" obraz z kamer zapisywany jest na pamięci tabletu.

Czyli streaming z tych kamer obciąża ci sieć bezprzewodową co powoduje tak drastyczne spadki prędkości w dostępie do internetu.

Jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu ? Oczywiście prócz wyłączenia kamer :slight_smile: ?

Obcięcie ilości klatek i rozdzielczości kamer lub stworzenie nowej sieci bezprzewodowej dla monitoringu.