[Rozwiązany] Wolna prędkość Wifi TD-W8968 + repeater WA730RE

Niestety zmiana klatek nie przyniosła rezultatu.
Jeżeli kupiłbym dodatkowy access point i połączył go VIA LAN z routerem ADSL i zrobił nową sieć i do niej łączyć kamery powinno pomóc ?
Chciałbym połączyć nowego access pointa z obecnym routerem aby mieć dostęp do ich interfejsu z zewnątrz tyle tylko czy nie spowoduje to i tak spowolnienia na radiu wygladaloby to tak:

Router ADSL <-> Repeater <-> komputery

a do repeatera access point do ktorego łączyły by się kamery

Osobiście podłączył bym AP-ka kablowo do głównego routera. Zawsze to kabel a nie dodatkowe radio podłączone jeszcze do repeatera - to wróży problemy.

Witam ponownie, dorzuciłem dodatkowego AP po kablu i faktycznie jest mega różnica prędkość wróciła do normy kamerki działają.
Pojawił się tylko kolejny problem.

Router ADSL ma IP 192.168.0.1
AP dla kamer ma IP 192.168.2.1

Aktywując UPNP na routerze dla kamer nie są one widoczne z zewnątrz przypuszczam że jest to kwestia że router ADSL ma wyjście na świat tylko nie bardzo wiem jak to ustawić ?
Pytanie numer 2 jak zrobić aby z sieci 192.168.0.1 był widoczne urządzenia z 192.168.2.1 i na odwrót ?

Jeśli na routerze dla DHCP wyłącze DHCP internet przestaje działać, próbowałem też ustawić aby DHCP nadawało IP w tej samej podsieci lecz router na to nie pozwala zgłasza błąd że podsieć musi być inna.

Najprościej ustawić wszystko w jednej podsieci. Nowy punkt dostępowy musi działać jako AP nie jako APRouter. Chodzi tu o to żeby stworzyć dla kamer nową sieć bezprzewodową (inna nazwa i kanał) niż ta którą używasz w celach dostępu do internetu z głównego routera.

AP, który posiadam ( wr543g )
Ma tylko tryb:
AP Client Router: WISP Client Router
oraz
AP Router: Wireless Broadband Router
Z tego co wyczytałem uruchamiając AP Client Router działają tylko porty ethernet
Można jakoś to ogarnąć na osobnych podsieciach ? Aby dekodery się widziały i żeby UPNP funkcjonowalo

Podłączyć bez portu WAN i wyłączyć na nim DHCP. Adresacja z podsieci głównego routera a konfiguracja Wireless Broadband Router
Przykład:
W8968 - 192.168.1.1
WR543g - 192.168.1.254
Kamera1 - 192.168.1.253 - przykład
Kamera2 - 192.168.168.1.252 - przykład

Ustawiłem zgodnie z powyższą poradą - działa super ! Dziękuję bardzo za rzetelną pomoc, nigdy bym nie przypuszczał że kamerki potrafią aż tak zamulić sieć.

Przy streamingu to normalne że sieć potrafi się szybko zapchać. W razie problemów zapraszam ponownie. Temat zamykam.