Router TP-LINK TL-WR740N problem

Witam. W czerwcu wymieniałem swój Router na TP-LINK TL-WR740N. Do końca sierpnia nie było z nim problemów, ale już na początku września pojawiła się bardzo dziwna usterka. Otóż czasami router po prostu przerywa połączenie z internetem. Po prostu w nieokreślonych odstępach czasu rozłącza wszystkie bezprzewodowo połączone z nim urządzenia. Pomaga czasami kilkukrotny restart routera. O dziwo komputer stacjonarny połączony z owym routerem kablem, ma dostęp do internetu kiedy konsola, laptop, smartfon nie mają. Gdy wymieniałem router zmieniłem adres MAC routera na adres starego routera, aby uniknąć konieczności proszenia dostawcy o interwencję w sprawie instalacji routera. Proszę o pomoc :slight_smile:

Pokaż zakładkę Wireless Settings .

Zmień w ustawieniach Wireless Settings standard n na b/g i potestój.

Hmm. A jak mam się zalogować do panelu administracyjnego routera ? Bo jakoś nie mogę przez tplinklogin.net

Wpisz 192.168.1.1 lub 192.168.0.1

W obu przypadkach jest "Connection refused" :smiley:

Ewentualnie podepnij go kablem do komputera i wydaj polecenia cmd- ipconfig/all. Adresem bedzie adres bramy.

Widocznie ktoś zmienił adres . Wykonaj to co powyżej pisze przedmówca .

Jestem w Panelu :smiley: Ale po Polsku wszystko :smiley: Wyjaśnijcie mi to po kolei :smiley: Bo ja zielonawy w tym jestem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wszystko masz u nas na forum ! Pachnie mi tu lenistwem :wink: . Łączność bezprzewodowa wszystkie automaty wyłącz i zmień to co powyżej pisane czyli 802.11 b+g zapisz i zrestartuj router .

Nie mam zielonego pojęcia gdzie mogę znaleźć zakładkę, umożliwiającą zmianę tego. Mam tylko jakiś tryb : Mieszany 11bgn i mogę go zmieniać na 11bg , 11 b, 11 n, 11 g . Wszystko co jest Auto, jeśli chce zmienić musze sprecyzować na co :slight_smile: Więc proszę o konkretne odpowiedzi :slight_smile: Nie obcuje z tym no co dzień. Na forum znalazłem opis tego routera i tam nic też konkretnego nie ma :slight_smile:

To zmień na 11bg. Automaty na razie zostaw, później się zajmiemy. Oczywiście po zmianie SAVE i REBOOT.

Ustawiłem zrestartowałem, zrebootować nie umiem ;d w internecie nic nie widzę, a to oznacza że jest to takie proste, że nikt nie potrzebuje z tym pomocy ;p tylko ja :smiley: I pojawił się jakiś konflikt adresów IP

Pokaż tą zakładkę coś tam naustawiał.

Takie oto coś tutaj narobiłem :smiley:

Bardzo ładnie. I w czym masz dalej problem?

Kanał jeszcze ustaw na sztywno .

Wpisz sobie dla przykładu kanał 6.

Zrobione :slight_smile: Na razie wszystko działa zobaczymy jak będzie później :slight_smile: Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

W razie kłopotów zapraszamy na forum :wink: