Router TP-LINK TL-WR740N problem

Na pewno skorzystam :slight_smile: Dzięki raz jeszcze, chociaż rezultatów nie znam, jestem dobrej myśli :slight_smile:

Daj jeszcze znac nawet dzisiaj. W miarę możliwości pościągaj sobie na komputery programik inSSIDer oraz na telefony Analyzer. Według tych programików jesteś w stanie ustawić sobie optymalny kanał.

No i znowu to samo :cry: Już nie wiem o co chodzi. Podczas gry wywaliło internet, po dwóch restartach wróciło do normy na pół godziny, potem jeden restart i teraz działa ;/

Grasz poprzez połaczenie wifi czy kablowe?

WiFi. A co najlepsze podczas braku dostępu do sieci w lapku i telefonie, na stacjonarnym przez kabel wszystko ok działa.

Kłania sie diagnostyka sieci wifi. Programami które wyżej podałem.

Zainstalowałem już inSSIDer'a :smiley: Co dalej ? :smiley: Nie do końca rozumiem co mam robić :slight_smile:

Odpal go i przejdź do zakładki Network. Tam będziesz miał wykaz wszyskich sieci wifi oprócz kablowych.

No mam :stuck_out_tongue: i co dalej ? Nie potrafię nic z tego wywnioskować.

To teraz znajdź nazwę swojej sieci i popatrz jakie ma parametry. Opisz lub daj zrzut.

Oto zrzut :slight_smile:

Masz teraz pełny wgląd na jakich kanałach nadają sieci. Teraz dowolnie możesz zmieniać ten kanał u siebie i testować. Kanały 1,2,10,11,12 i 13 sa wolne.

To znaczy że mając ten sam kanał jak inna sieć w pobliżu mogę mieć zakłócenia? Bo nie rozumiem :slight_smile: Mam mieć inny channel niż sieci w pobliżu

Tak dokładnie masz rację , najlepiej "przesunąć" o np 3 kanały .

Czyli jaki kanał będzie najlepszy ? W moim wypadku ? 13 ?
EDIT.
Zmieniłem na 13, to na lapku nie znajdowało sieci. Gdy zmieniłem na 2 znalazło, ale konflikt adresów IP znowu :smiley:
EDIT 2. Na 11 brak konfliktu :slight_smile: Zobaczymy co z tego będzie :slight_smile:

Ustaw niższy niż 13 bo nie każda karta wifi go widzi .
Masz wyraźnie napisane.

Wypróbowałem każdy "wolny kanał" :slight_smile: I nadal to samo. Po dłuższym korzystaniu z łącza po prostu mnie rozłącza :smiley: Chyba problem tkwi w czymś innym