TP Link WR-740N rozłącza sieć WIFI

Witam serdecznie wszystkich. Mam następujący problem. Otóż moim dostawcą internetu jest operator Multimedia Polska. Mam od nich jakiś router spięty z TP LINK WR 740N za pomocą kabla, przez TP mam sieć WIFI w domu. Od pewnego czasu co kilkanaście minut a czasem X razy na dzień router TP Linka zachowuje się tak jakby gubił sieć. Tzn rozpowszechnia swój SSID ale nie mam połączenia z WIFI co jest bardzo denerwujące jak się pracuje online. Komputery i urządzenia widzą sieć ale występuje w tym czasie BŁĄD AUTORYZACJI. Wtedy musze lecieć do routera wyłaczyć go, włączyć i za chwilę sieć WIFI pracuje normalne. Oprogramowanie mam najnowsze w TP Linku. CO może być przyczyną takiego zachowania ? Wcześniej nie działy się takie chocki klocki.

Pokaż ss z zakładki Wireless Settings . Jakie systemy na komputerach ? Błąd autoryzacji związany jest ze zabezpieczeniem sieci wifi .

W międzyczasie znalazłem ten wątek =>


Ale tam rozwiązania nie ma.
Oto mój screen. Dodam ze wszystkie urządzenia w domu obsługują standard N .

Kanał też jest wybrany na sztywno
Na jednym z laptopów Win 7 , na drugim Win XP a reszta to androidy.

Spróbuj zaktualizować oprogramowanie w routerze.

Szerokość kanału ( Channel Width) ustaw sobie na 20MHz i save oraz reboot routera . Jaki rodzaj szyfrowania masz ustawiony na routerze . Czy na każdym urządzeniu występuje ten błąd autoryzacji ?

Szerokość kanału mam na 20Mhz, sorki wrzucił mi się nie ten screen. Moja wersja softu to :

Ustawienia WIFI:
Wireless
Wireless Radio: Enable
Name (SSID): SQ7ACP
Channel: 9
Mode: 11n only
Channel Width: 20MHz
MAC Address: 64-70-02-55-EF-46
WDS Status: Disable
Błąd autoryzacji występuje na Adndroidach, na laptopach pisze brak połączenia z internetem, uruchamiam opcję napraw połączenie , windows mieli mieli aż w końcu pisze żeby zrestartować router i sprawdzić czy problem dalej wynika. Ale po restarcie urządzenia jest ok na parę minut, i znów to samo. Czasem w laptopach pisze coś o błędnym adresie bramy IP i konflikcie ale kurcze nie pamiętam dokładnie co tam pisało. Szyfrowanie WPA2

Wgraj tego: [url=http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WR740N_V4_140626_PL.zip

Karty sieciowe w komputerach masz ustawione na automatyczne pobieranie adresacji ? Zmień sobie na niższy poziom zabezpieczenie sieci wifi .

Tak karty są ustawione w tryb auto, wcześniej działo na WPA2 więc czemu teraz nie chce ?
Od czego jest ten WDS który mi pokazuje że jest wyłączony :slight_smile: ?
@HEINZ dzięki za link teraz panel się przynajmniej spolszczył hihi :wink:

WDS jest do "łączenia" routera z innym routerem/AP jako klient.

Spróbuj sobie otworzyć całkowicie siec wifi bez szyfrowania i zobacz czy nadal będą takie chocki klocki :wink:
Szerzej o WDS-ie tutaj http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=227

Ok znalazłem w routerze opis WDS'a dzięki :slight_smile:
Zobaczę czy teraz po aktualizacji będzie się tak działo.
Odbezpieczyć jej całkowicie nie mogę, za dużo gagatków mieszka u mnie w bloku :stuck_out_tongue:

Ja nie mówię że na zawsze tylko na czas testów czy nadal będzie błąd autoryzacji .

Ok spróbuję najpierw na tym nowym sofcie "po staremu" jak nie da rady i będzie rozłączać to zjadę niżej z zabezpieczeniami.