Problem z wejsciem do GUI routera TP-Link Archer MR200

No jak jestem na tych standardowych ustawieniach to internet dziala ale konfiguracja nie wiec po prostu ustawie to bez WANa a pozniej normalnie to podlacze i bede odlaczal za kazdym wejsciem do konfiguracji

działa bo router działa jako switch. czyli tak jak by go nie było, bo nie robi routingu.

Aaa rozumiem, a jest jakas opcja uzyskania tak samo dobrego sqm na standardowym firmware od TP-Linka? Ogolnie mieszkam na dosyc malej wsi ze standardowa radiowka taka dosyc wolna no i od dluzszego czasu borykam sie z wysokim bufferbloatem wiec gdzies doczytalem o innym firmware do routera. Oczywiscie Tp-Link ma ten swoj bandwith control tylko to raczej nie to samo prawda?

A no i wczesniej o tym nie mowilem ale pewnie i tak zdazyles sie skapnac ze nie robilem tego na tym Twoim firmwarze z trzech lat na tym LEDE tylko na najnowszym OpenWrt wiec moze jakbym robil to samo na tym Twoim to efekt bylby lepszy?

Wiesz ja bym spróbował gargoyle do niego. bo się nawet pojawiło. Tylko nie mam pojęcia jak to zadziała. W gargoyle masz dobry QoS i tym byś ruch uporządkował.
Spróbuj zrobić upgrade z tego openwrt na gargoyle.
Tu masz link do firmware: https://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/openwrt-18.06/targets/ramips/mt7620/gargoyle-1.11.0.1-ramips-mt7620-ArcherMR200-squashfs-sysupgrade.bin

Teraz to znowu musze robic tftp z tego firmware tplinka bo zrobilem rollbackXD Są tu jakies osoby ktore w razie problemow znaja sie na tym Gargoyle?

Ogolnie gargoyle jest mniej podatne na zaawansowaną konfigurację
ale jak zadziała to jest w prostej konfiguracji bardzo intuicyjne

Czyli raczej do moich standardów zwykłego użytkownika pragnącego dostać troszkę lepsze standardy użytkowania i po prostu lepszy firmware niz ten od Tp-link to powinno wystarczyc?

Tak,ale nie wiem jak zachowa się z wanem

No trzeba przetestować.. A co do tego pomysłu z konfigurowaniem tego samego na tym 3 letnim firmware to co sadzisz?

mozesz zobaczyć. jednak firmware powinno się zachować tak samo.

Chyba sobie router zbrickowalem:/ Jedna dioda ciagle miga i nie mam dostepu do konfiguracji zadnej, mam tylko internet

Nawet nie chce mie sie myslec ze zjebalem sobie router teraz, miga ostatnia albo przedostatnia dioda, nie jestem pewien.. Taka kreseczka po prawej stronie routera

Chyba nei jest źle., ale moze switch być źle ustawiony
spróbuj włączyć wifi przycisjkając przycisk WiFi

Nic sie nie dzieje. Ta dioda miga tylko kiedy WAN jest podlaczony

Pewnie konfiguracja LEDów jest wysypana to pewnie przyciski też nie bedą działać. Zostaje jeszcze tryb failsafe.
Włącz router i co chwile ( co sekunde) klikaj przycisk reset.
Ustaw na karcie LAN adres IP 192.168.1.2 i maska 255.255.255.0
Jak tak poklikasz przez 30 sekund to spróbuj ssh na 192.168.1.1

Jeśli nie to rollback zrób

Niestety connection refused:(

Jak mam zrobic rollback bez zadnego polaczenia z gui?

zrób jeszcze raz wygrywanie z tftp
tego mojego pliku

No wlasnie juz probowalem. Ta dioda caly czas sie swieci po prostu i nie reaguje na takie komendy jak przytrzymanie przycisku reset i power. Przy wlaczaniu routera swieca sie tylko 3 ostatnie diody przez okolo 3 sekundy.

a w jaki sposób sie zepsuł?