Problem z wejsciem do GUI routera TP-Link Archer MR200

Wywalone, no niestety ale z tym działaniem to tak srednio, po prostu żołty trojkacik i brak internetu

Moge Ci jeszcze pokazać połączenie kabli jeżeli Cie to interesuje bo może jestem jakiś upośledzony i jednak coś jest źle wpiete

Może GUI ma źle porty oznaczone
próbuj inne porty LAN przy tych samych ustawieniach

Na wiki coś o tym było wlaśnie i nawet dopisek: „Dont’t be fooled” tylko że wiesz jaka jest na to szansa jeżeli po wpięciu kabla pojawia się ten duplex? Tak swoją droga to przestała świecić ta dioda z planetką a z tego co pamietam to wczesniej swieciła

Dioda planetki reaguje na interfejs usb0. Jak chcesz zeby działała to w system - leds masz tak konfiguracje tej diody i możesz zmienić to na eth0.2 choć ten interfejs jest podniesiony non stop i dioda będzie się palić nawet bez podłączonego kabla.

No mniejsza, raczej nie robi to roznicy w takim razie. Tutaj jest ten artykuł z wiki co do tych switchy i pomimo tego że angielski znam to srednio sie w tym polapac potrafie bo oznaczenia są tu inaczej opisane niz u mnie:

No ci powiem sie tymi switchami tak pobawiłem że nie pomyslalem że LANA lepiej nie ruszac i stracilem dostep do guiXD

Tym się nie masz co sugerować.
Umiesz w SSH?
Jeśli tak to podłącz się i wpisz polecenie: swconfig dev switch0 show
potem podłącz /wypnij kabel z portu wan i sprawdź jaki numer portu odpowiada za ten fizyczny port.

Potem jeszcze polecenie " cat /etc/config/network " i pokaz co tam jest

teraz to już reset albo ratowanie w trybie failsafe

To ja szybko resecika ogarne, zrobie to tak jak było i dopiero wejde w te ssh.

Co do tych portow, w ssh coś powinno sie stać po odłączeniu?

edit. Ahh widze ze niektore porty maja „down” a niektore podana jakas wartosc, raczej tym mam sie sugerowac

Dokładnie

Tak wiec portowi fizycznemu WAN/LAN odpowiada Port 3 w ssh a co do zawartości tej komendy to output jest na tym zdjeciu:

wyglada ze jest dobrze. Jedynie przy konfiguracji gdzieś Ci się wpisało do wan Client id root.
pewnie samoczynnie się uzupełniło danymi do logowania do routera.

No tak, nie zmienialem nazwy kompletnie tylko wpisalem haslo, wiec jakies sugestie jeszcze czy juz brak pomyslow:( ?

no pomysłów brak, bo to powinno działać

No a w realiach jest tak że po prostu nie dziala, dziwna sprawa. Na forum OpenWrt tez juz przestali odpisywac to chyba został rollback z tego Twojego pliku do firmware TP-link

No plik powinien działać :slight_smile:
Jednak jak ja używałem jeszcze tego sprzętu to ta konfiguracja działała

A co powiesz o tym LTE Modemie? Jeżeli mam być szczery to srednio to rozumiem ale moze to cos ma na rzeczy?

To ma to że modem jest połączony do wewnętrznego portu USB( tak jest widziany przez system) i emuluje kartę LAN która ma podaną adresację jw. Dlatego trzeba ręcznie przypisać te adresy jak się chce używać zewnętrznego IP na modemie LTE

Dobra to moze inaczej, jest opcja recznego wgrania luci-app-sqm bez polaczenia z internetem? glownie po to jest mi inny firmware.

jest
tylko co Ci to zrobi jak nie będziesz mieć WANa?