Problem z serwerem FTP routera TL-WDR4300 działajacym w trybie WDS z TL-WR340G

Dokładnie tak

Pokaż zakładki status z obydwóch urządzeń.

na czerwono w prawym górnym rogu zaznaczona nazwa routera

DHCP Settings jak masz skonfigurowane na głównym routerze? Dostęp do FTP w sieci lokalnej działa poprawnie bez względu na podłączenie komputera (jeden czy drugi router)?

Konfiguracja DHCP na routerze głównym (TL-WR340G):

Dostęp do FTP w sieci lokalnej działa w taki sposób:
ftp://192.168.1.2/ - i to jest ip loklane routera TL-WDR4300 czyli tego z podpiętym dyskiem
co rozumiesz, że bez względu na podłączenie komputera? Ja nie zamieniałem podłączeń komputera tylko miejsca podłączenia routerów dla próby żeby sprawdzić działanie FTP bez pracy routera w trybie mostu

Do DHCP Setting dodaj jeszcze bramę czyli 192.168.1.1 i jakieś DNS-y najlepiej te od dostawcy (DNS Multimedia poszukaj w google). Klikasz Save i robisz reboot routera.
Co do podłączenia rozumiem że tworzysz serwer FTP na WDR4300 (jeżeli nie to mnie popraw) więc będąc podłączony do WR340 (najlepiej kablowo) masz dostęp do plików z FTP-a?

screen z ustawień DHCP po twoich uwagach:

DNS wzięty stąd:


Tworzę serwer FTP na WDR4300 (dysk podpięty bezpośrednio do routera) czyli jest dokładanie tak jak mówisz.
Bedąc podłączony do WR340 przez wi-fi mam dostęp do FTP. Jeśli trzeba mogę sprawdzić też kablowo.
Kablowo jest podłączony do WDR4300 i też mam dostęp do FTP.
Konfiguracja DHCP jak wyżej niestety nie rozwiązała problemu.

Konfiguracja DHCP jak wyżej niestety nie rozwiązała problemu.
A czy ja gdzieś to powiedziałem? Jak wygląda teraz konfiguracja przekierowania portów na WR340g dla serwera FTP?
Bedąc podłączony do WR340 przez wi-fi mam dostęp do FTP. Jeśli trzeba mogę sprawdzić też kablowo.
Bardzo bym prosił, wyłącz wtedy kartę bezprzewodową.

Oczywiście, że nie powiedziałeś, to była tylko moja nadzieja, że to pomoże :wink:
Przekierowanie portów wygląda tak:

dla ścisłości adres http://192.168.1.2/ to ip loklane routera TL-WDR4300 czyli tego z dyskiem i FTP.
Sprawdziłem na kablu na wyłączonym wifi podpiętym bezpośrednio do WR340 i również działa, wchodzę przez ftp://192.168.1.2/ wyskakuje login hasło, podaje i mam wszystkie foldery udostępnione elegancko.

Problem jest chyba od strony WDR4300 który nie ma określonej bramy domyślnej na interfejsie LAN przez co nie potrafi komunikować się z internetem.
Możesz to sprawdzić w system tools - Diagnostic wysyłając ping na 192.168.1.1 który przejdzie i ping na 8.8.8.8 który pewnie nie zadziała.
Spróbuj na WDR4300 włączyć DHCP z adresem startowym od 200 do 220, wpisując bramę domyślną 192.168.1.1 oraz DNSy operatora.
To pewnie nie pomoże, więc zostaje zmiana firmware na np Gargoyle i konfiguracja jako most bezprzewodowy.

pingowane 192.168.1.1 :
 Pinging 192.168.1.1 with 64 bytes of data:
 Reply from 192.168.1.1:  bytes=64  time=5  TTL=64  seq=1
 Reply from 192.168.1.1:  bytes=64  time=1  TTL=64  seq=2
 Reply from 192.168.1.1:  bytes=64  time=1  TTL=64  seq=3
 Reply from 192.168.1.1:  bytes=64  time=1  TTL=64  seq=4
 Ping statistics for 192.168.1.1
  Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
 Approximate round trip times in milliseconds:
  Minimum = 1, Maximum = 5, Average = 2
oraz pingowane 8.8.8.8 :
 Pinging 8.8.8.8 with 64 bytes of data:
 Request timed out.
 Request timed out.
 Request timed out.
 Request timed out.
 Ping statistics for 8.8.8.8
  Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss)

A więc miałeś rację, zaraz spróbuje DHCP ustawić jak mówiełeś

Niestety FTP nie widzi bramy internetowej tak jak mówił Heniu w tej konfiguracji WDS.

Heinz, Ustawiłem DHCP tak jak mówiłeś:

następnie reset routera i test, ale jak nie hulało tak nie hula dalej FTP.
Administrator, FTP nie widzi bramy internetowej, co można z tym zrobić?

Przypominam, że jak podpiąłem TL-WDR4300 bezpośrednio do modemu to FTP wtedy działał, co prawda po publicznym ip dostep do niego był tylko z zewnątrz sieci ale działał.

Najlepiej podłączyć WDR-a jako główny router z publicznym IP, lub tak jak pisał kolega Heinz zainstalować alternatywne oprograowanie gdzie masz większe możliwości konfiguracji.

Ale most bezprzewodowy jest skonfigurowany sieć działa za jego pomocą, kwestia tego czy jest wystarczająco poprawnie skonfigurowany aby ten FTP działał za jego pomocą. Czy Gargoyle oferuję inne opcje konfiguracji mostu i jakie jest prawdopodobieństwo, że to mi rozwiąże problem.

Niestety mnie taka konfiguracja sprzętowa sieci nie satysfakcjonuje :frowning: tak naprawdę gdybym wiedział, że tylko taka opcja konfiguracji sprzętowej istnieje to bym w ogóle zakupu nie dokonał. Zależy mi aby routery były tak podłączone jak opisałem.
Orientujecie się czy mogę liczyć na support tp-linka? Napisałem do nich maila kilka dni temu ale nic nie odpisują. Są w stanie rozwiązać mój problem?
Jeszcze jedna sprawa mi przyszła do głowy, w konfiguracji sieci wi-fi mam inne SSID w dwóch sieciach, pierwotna tworzona przez WR340G ma inną nazwę sieci wi-fi, i z nią łączy się router WDR4300 za pomocą mostu, ale on tworzy kolejną sieć wi-fi już o innej nazwie (czyli inne SSID), czy to ma wpływ na działanie serwera FTP? Moim zdaniem nie, ale wole zapytać.
Wracając do Gargoyle, ja , osoba nie mająca wiele wiedzy na temat konfiguracji sieci (same podstawy) poradzę sobie z tą konfiguracją? Albo czy wy potraficie mi pomóc w tym oprogramowaniu to zrobić, rozwiązać ten problem?

Jak wyżej napisałem. Na oryginalnym sofcie nie ma gdzie wpisać adresu IP bramy domyślnej dla LAN ( ten z DHCP się nie liczy bo i tak nie będzie używany przez router).

W gargoyle przy konfiguracji mostu podajesz równierz IP bramy:

Przez co ma on dostęp do internetu.
Jeśli jeszcze potrzebujesz aby z niego była nadawana sieć WiFi to włączasz przekaźnik.
Konfiguracja FTP:

ok spróbuje może wszystko się uda, z tego co rozumiem to mam wgrać w moim przypadku ten plik

w sposób opisany tutaj:


tak? Przepraszam za podstawowe pytania ale jest to wgrywanie niefirmowego software więc chcę mieć pewność, że nie popierniczę nic :slight_smile:

Dokładnie. Jest to nieoryginalne firmware. Wgrywa się je dokładnie tak samo jak oryginalne, ale powrót do oryginalnego jest już trochę inny, lecz problemu nie powinien sprawić.

A więc muszę szczerze podziękować za pomoc :slight_smile:

Wgrałem oprogramowanie, dokonałem konfiguracji i serwer FTP w końcu działa, jak i z wewnątrz tak i z zewnątrz sieci, piękności :slight_smile:

Tylko ta prędkość taka marna, jak z niego pobieram to około 80kb/s, czy mam racje, że ta prędkość jest uzależniona od prędkości uploadu jaką oferuję dostawca internetu?

Inna sprawa jest taka, że niestety na routerze TL-WDR4300 przestały działać mi porty LAN, a koniecznie je potrzebuje bo mam do routera podpięty komputer i telewizor i o ile w komputerze jeszcze mogę wi-fi włączyć o tyle w telewizorze niestety nie.

Znalazłem podobny problem użytkownika na forum ale z tego co napisał to sam nie wie dlaczego mu na kablu nie działał internet: