Pomoc w rozszerzeniu sieci

dokładnie tak, profil domowa,
po wifi nie mam dostepu do rejestratora ani do aP - ajak wlacze i wylacze AP to mam dostep przez wifi na jakis czas

Do samego routera jak rozumiem masz dostęp bezprzewodowo?

tak, do routera bez problemu, oraz repeatera tez

Jedyne co mi przychodzi do głowy to maskowanie adresu fizycznego przez AP (nie jest całkowicie przezroczysty) pokaż komendę w cmd arp -a kiedy jesteś podpięty do routera kablowo. Sieć bezprzewodowa wyłącz całkowicie.

do glownego routera czy do AP ?

Router to router!? WA701ND to access point czyli punkt dostępowy.

racja :stuck_out_tongue:

Byłeś podłączony kablowo? Ping do rejestratora działał w tym podłączeniu?

tak kablem, dzialal i do AP i do rejesttatora

To zrób ping 192.168.1.255 do adresu broadcast-owego (on nie będzie odpowiadał i nie pokazuj go) a potem jeszcze raz arp -a i pokaż jeszcze raz obrazek.

Jak dobrze pamiętam ....224 to adres IP rejestratora, więc porównaj sobie mac (adres fizyczny) jest taki sam jak na WA701ND (patrz w status) czyli moja teoria się sprawdza. WA701ND maskuje wszystkie adresy IP swoim makiem i z tego wynika problem w sieci.

ok, racja, z tego moze byc potem problem ze sie krzaczy i nie idzie wbic na AP... dziwne ;/

Niestety tak się dzieje w takiej konfiguracji.
Trzeba sprawdzić dwie możliwości:

  1. Ustawić WA701ND w WDS-ie i sprawdzić co będzie się działo
  2. Wgrać Gargoyle do WA70ND i skonfigurować też przekaźnik (choć moim zdaniem tyle przekaźników w sieci to wróży niestabilności).
  3. Połączyć kablowo rejestrator do routera wtedy masz pewność że będzie działać.

3 opcja odpada :confused: 2 pietra w dol ciezko bedzie kabel ciagnac...
2 moze ten gargoyle cos miesza w sieci?
WDS ? czyli jako most tp linkowy?

Nie. Miesza WA701ND maskując swoim makiem wszystkie hosty.

Szukaj konfiguracji na forum, wszystko jest opisane.

oki dziekuje za pomoc dzisiejszą :slight_smile:

Ja bym się skusił na gargoyle w WA701. Ustawiony jako most bezprzewodowy bez funkcji przekaźnika.

teraz wylaczylem AP, i na gargoyle nie moge wejsc przez wifi
ok teraz po chwili od wylaczenia sie udalo :stuck_out_tongue_winking_eye:

witam,
powodem "mieszania" w sieci był router z softem Gargoyle. Po jego wyłączeniu, kamery normalnie PO lanie smigaja, dzisiaj podłączam zamiast niego Repeater TL-WA730RE