Pomoc w rozszerzeniu sieci

witajcie jak juz napisalem monitoring dziala.niestety troche klatkuje, zarowno na online podgladzie jak i przy odtwarzaniu.
w jednej kamerze gdzie jest 20m kabel, obraz najbardziej klatkuje oraz transfr od 300 - 1200 kbps, druga ma 2000-3000kbps i jest ok.

Zmniejsz ilość klatek (frame) i sprawdź rezultat.

za bardzo poprawy nie ma, moze rzadiej klatkuje co 2sec na chwile przytnie, a ustawilem 16fps

Bitrate też możesz zmniejszyć. Musisz się pobawić ustawieniami.

witajcie!
kamrki dzialaja, obraz w miare sie nawet nie tnie...
mam problem z tabletem i telefonem.
gdy jestem w zasiegu Repeater TL-WA730RE to zazwyczaj nie mam podgladu z kamer... gdy jestem w zasiegu routera na samej gorze jest wszystko ok... ktos zna przyczyne?
ostatino mialem tez problem ze nie mogly mi sie urzadzenia polaczyc z wifi pomimo dobrego zasiegu...tak jakby ustawien nie mogl pobrac..:confused: jest na to jakas rada?

Masz wtedy dostęp do internetu? W aplikacji cctv łączysz się przez domenę czy przez adres lokalny?

tak internet dziala, ale kamery nie, przez aplikacje wchodze idmss i tam jest wpisane IP, jak wejde z zewnatrz to takze dziala. jedynei jak w zasiegu repeatera jestem to czasami nie dziala

Będąc w zasięgu repeater przez jakie IP się łączysz (jakie masz w aplikacji)? Lokalne (to które jest na rejestratorze) czy to które masz na zewnątrz?

lokalne, bo jest adres ip takze taki sam jak na zewnatrz

Wygląda że nie wiesz o czym mówisz. Zrób sobie w aplikacji dwa profile. Jeden kiedy jesteś poza domem i łączysz się z IP (lub domeną) zewnętrzną a drugi kiedy jesteś w domu i łączysz się bezpośrednio z IP rejsestratora (adres wewnętrzny).

ok masz racje, mam globalny ip przypisany do rejestratora, w tel mam dwa profile jednak jak jestem w zasiegu repeatera to nie zawsze dziala po wifi podglad!! pokazuje czas przekroczony i w ogole nie idzie wejscn a rejestrator... mysle ze to wina repeatera. jednak gdyby nie on to rejestrator w ogole by nie podlaczyl sie w sieci wiec dziwne

Ale mówisz o profilu lokalnym czy zdalnym że masz problem? Bo nie sprecyzowałeś tego.

lokalnym, w zasiegu repeatora

Dostęp przez GSM (transfer danych) masz w danej chwili wyłączony całkowicie?

tak, w ipadzie nie mam aktywnego,jak np pojde do kuchni i zasieg bedzie juz sam nie wiem skad czy z gory czy z repeeatera to i tak nei mam juz potem...czasem pomaga reset repeatera a teraz juz nic...na ipad nei mam podgladu

Sprawdź czy i jakie masz wtedy IP na urządzeniu.

No właśnie tu widzę problem. Mam tylko wpisany wtedy dns i dlatego Wew jest a kamer nie.
Dlaczego czasami jest problem z przypisanie ip z automatu jak się przełącz na lepszy zasięg?

Jeżeli chodzi o urządzenia apple to warto radio i sieć skonfigurować tak -

mam tak zrobione, jednak mialem na auto w repeatrze pasmo, teraz zrobilem 20MHZ ale jest nadal to samo... dziwna sprawa

niew eim czy to wazne ale DHCP na glownym routerze mam wylaczone... a widze ze mam przypisywanie od 100- 199
wszystkie inne routery i rejestrator sa powyzej 200... moze to jest zle ?