Pomoc w rozszerzeniu sieci

wypnij tamten kabel i podłącz komputer

Tak jak pisałem:

Teraz jeszcze kabel z rejestratora przełącz do karty sieciowej laptopa (jeżeli posiadasz) i też daj ipconfig /all

[quote="Kobus, post:17, topic:7144"]

Prosze[/quote]

to jest to Panowie

Kabel odpiąłeś z rejestratora i wpiąłeś do karty sieciowej ethernet? Bo adresacji nie dostałeś!?

no tak i wifi wylaczylem

Raczej nie wyłączyłeś bo adresacja była, no ale mniejsza z tym.
Dopisz adres do karty sieciowej ethernet na stałe i sprawdź czy masz dostęp do WA701ND, podłączenie cały czas przez ethernet. Jeżeli się zalogujesz sprawdź jeszcze raz status czy masz połączenie bezprzewodowe (poziom sygnału). Możesz wrzucić status.

bezposrednio do rejestratora polaczenie

ufff trudny z ciebie zawodnik. Masz się podłączyć pod AP-ka nie pod rejestrator!?

przepraszam

No i wszystko w porządku, możesz zalogować się na ap-ka - 192.168.1.223 i na główny router 192.168.1.1, masz dostęp do internetu? Wyłącz to wifi, używaj tylko połączenia kablowego z AP.

tak, internet chodzi, zalogowac tez sie moge, nawet na repeater po kablu do AP

Teraz przełącz rejestrator tak jak było czyli do tego AP TP-linkowego. Połącz się z siecią bezprzewodową i sprawdź czy adres IP rejestratora odpowiada na ping w sieci:

nie odpowiada, ale rejestrator do switcha mam, i AP tez do switcha. w ap mam tylko jedno rj45

Adres IP WA701ND też nie odpowiada? Jesteś podłączony do sieci bezprzewodowej?

tez nie pinguje, tak do wifi tej co mam caly czas internet

Jak masz skonfigurowane radio na głównym routerze? Nie masz przypadkiem włączonej izolacji klientów na wifi? Podłącz się kablowo do głównego routera i sprawdź ping do ap-ka i rejestratora.

i po kablu pinguje do AP oraz do rejestratora...izolacja klientow? mac filtering? mam wylaczone to
Filtering Rules
Deny the stations specified by any enabled entries in the list to access.
Allow the stations specified by any enabled entries in the list to access.

Mówię o sieci bezprzewodowej i zakładce Wireless->Wireless Advanced

Niby nie masz włączonej izolacji klientów. Profil sieci bezprzewodowej na komputerze masz na domową czy firmową? Czyli łącząc się kablowo do routera masz dostęp do rejestratora przez adres IP?