Pomoc w rozszerzeniu sieci

Witajcie,
Chciałbym zamontować kamery na parterze w budynku.
Aktualnie posiadam WIFI ta jak na rysunku.
Potrzebuję podłączyć rejestrator kablem RJ45 do routera i w tym celu doradzono mi zakup AP.
W jakim trybie ma on być ustawiony tak abym mógł mieć podgląd z kamer zarówno w LAN jak i przez internet ( o przekierowaniu itd wiem - a może powininem przekierowywanie ustawic także na routerze na parterze?)
Dziękuję za porady bo ustawiając jako repater coś sie wysypuje i nie da się wejsc na router...

Co to za AP (model)? Jak skonfigurowany (adresacja i tryb pracy)? Co to za rejestrator (model)? Jak skonfigurowany (adresacja)? Trochę mało danych technicznych.
Pomysł z repeaterem dla rejestratora nie jest trafiony. Multimedia podłącza się kablowo do głównego routera.

REJESTRATOR BCS-NVR0401E
TP-LINK TL-SF1005D - switch
TP-LINK TL-WA701ND - AP ( na screenie napisalem tez)
rejestrator wpisany do sieci, z koncowka 224.
AP nie ustawilem ponieważ nei działa on poprawnie.

Na screenie jest WR740 czyli router a nie AP.

najmocniej przepraszam :slight_smile:

WA701ND ustaw w trybie Bridge with AP i połącz się do głównej sieci.

Local wirelles network mam dać to samo ssid co cała sieć wifi czy może być inna ?
JEszcze drugi problem mam, że wchodząc na strone przez IP rejestratora nie che mi pobrać certyfikatów ActiveX - nie pyta nawet o to. Próbowałem wyłączać w zabezpieczeniach IE ale nic to nie dało :confused:

To możesz nawet wyłączyć przez disable wireless local network bo po co i kolejna sieć bezprzewodowa. Potrzebujesz sieć kablowo do rejestratora.

Najlepiej przeglądarka IE, włączasz lub na monitoruj wszystkie ActiveX-y plus dodajesz adres IP do witryn zaufanych. Wszystko robisz w opcjach internetowych->zakładka zabezpieczenia.

OK , radio wyłączone.
Zastanawia mnie fakt, jak teraz kombinuje trochę z sieciami to Gargoyle router nie da sięjuż na niego wejśc ani przyłączyć do sieci. Rozsyła sygnał ale daje jakieś dziwne IP z puli 169....

Wszystkie adresy IP urządzeń w sieci musisz mieć ustawione w tej samej podsieci. 169... to adres systemowy nadawany przy braku adresu z DHCP przez sam system operacyjny. Coś masz namieszane w tej konfiguracji. Tak jak prosiłem daj obrazki (statusy urządzeń) lub opisz wszystkie konfiguracje urządzeń w sieci z adresami IP.

AP:

Gargoyle:

Główny router:

czy przekierowywanie portow powinno byc takze na AP ustawione?
Dodam że będąc przy AP, mam podgląd przez WIFI na kamere przez PSS program. lub na komórce. Niestety jak jestem w zasięgu repeatera to nie wykrywa już kamer

To przekierowanie nic nie daje w sieci bo nie masz publicznego adres IP na WAN-ie routera, czyli kamery nie będą widoczne w internecie.
Daj z komputera ipconfig /all kiedy łączysz się przez sieć z głównego routera a następnie ipconfig /all z tej przez repeater.
W głównym routerze możesz dopisać DNS-y do DHCP Settings plus wyłączyć wszystkie automaty w konfiguracji (konkretne wartości kanału i rodzaju zabezpieczeń).
Jeżeli nie wiesz jak zrobić komendę ipconfig /all to masz linka -

glowny router

To samo poproszę gdy łączysz się przez sieć ze wzmacniacza albo podłącz się w miejsce rejestratora kablowo i sprawdź od razu adresację i dostęp do internetu.

repeator:

Teraz jeszcze kabel z rejestratora przełącz do karty sieciowej laptopa (jeżeli posiadasz) i też daj ipconfig /all

Prosze

już nie wiem, teraz po wifi w programi PSS nie łączy się z rejestratorem
na aP nie da sie po wifi wejsc - po resecie ap, jest ok z tym i laczy.
rozmawialem z dostawca intern. mowi ze musi byc przekonfigurowane od anteny AP najpierw, IP mi zrobi globalny i sprobuje to ogarnac ;)dzieki za pomoc!!!

w konfiguracji AP masz bramę 255.0.0.0 a powinna być 255.255.255.0.
Rozumiem że sieć/internet działa za repeaterem? podłącz też komputer pod AP kablem i sprawdź czy tam też działa.

brama zmieniona.
tak dziala za repeaterem. nie moge pod ap kablem bo jest jedno wejscie