Neffos X1 - powrót na nfui 2.1

(Ps_2) #1

Witam wszystkich - po długiej walce z supportem Neffosa - trafiłem tutaj - i przyznam się, że jesteście moją ostatnią nadzieją :frowning:️ ostatnia aktualizacja nfui na x1 spowodowała, że telefon działa gorzej - szczególnie gry, w których ważna jest precyzja dotyku. Chciałem wrócić na poprzednia wersje - ale serwis mnie olał i kazał wysyłać telefon do naprawy do serwisu. Powiedzcie mi - czy jest jakaś możliwość żeby wgrać oficjalny rom nfui 2.1 z ich strony ? A może ktoś ma wersję przygotowaną pod sp flash tools ? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź - to forum to moja ostatnia nadzieja - pozdrawiam Ps_2

(Heinz) #2

Witam,

Kiedyś zarchiwizowałem taki soft i mogę go udostępnić. Jest on wgrywany z karty SD do telefonu.
Do tego mam odczytane partycje boot/recovery/system z działającego systemu, plik scater aby można użyć sp flash tools.
Poczekaj chwilę, pliki już się przesyłają, jednak o szczegółową instrukcję wgrywania pytaj kolegę @Morfik bo to on wyciągnął te dane.

Zaraz wrzucę linka

(Ps_2) #3

Super - to zarchiwizowane robiłeś ze standardowego recovery ? Mam nadzieję, że to nowe nfui nic nie pozmieniało z partycjami - sp flash byłby pewniejszy ale z kolei odtworzenie kopii z recovery mniej ryzykowne - @Morfik - co Ty o tym sądzisz ?

(Heinz) #4

Archiwizowane było ze standardowego softu z oficjalnym recovery przez program sp flash tool.
Mam jeszcze oficjalny soft który jako pierwszy udostępniony na stronie spakowany 30.12.2016r

Na już mam link do poprzedniego serwera: http://serwer1332159.home.pl/pub/neffos/neffos-x1/ lub https://mega.nz/#F!b8o2BBYA!5fis4Zx0_YXUlx0gpyJ6DQ
Metodą całkowitego resetu telefonu i przywrócenie mu softu z karty SD używając pliku: X1_H10S100D00B20161230R1051.rar

pliki zaczynające się od "tp-link-neffos-x1" służą do programu sp flash tool

Android 7.0 w Neffos X1
(Ps_2) #5

Serdeczne dzięki - naprawdę ratujesz mi życie :slight_smile: Czyli odtwarzam to spakowane rar-em z poziomu recovery funkcją restore - i będę miał pierwszy rom jaki był na X1 ? A potem mam z funkcji aktualizacja telefonu już z poziomu telefonu wgrać od razu nfui 2.1 z pliku lokalnego - czy z recovery ten drugi plik z update na końcu ?

(Heinz) #6

tak
Reszty nie wiem, bo nie mam tego aparatu.

(Ps_2) #7

Jak przywróci się 6.0 - to potem już jakoś pójdzie :slight_smile: póki co - ściągam - może zanim się za to wezmę to @Morfik jeszcze wyrazi swoje zdanie - w każdym bądź razie wielkie dzięki - strasznie mało (wręcz wcale) materiałów do tego telefonu w necie - dobrze, że są jeszcze życzliwi ludzie na tym świecie :slight_smile:

(Ps_2) #8

Wiesz co - już ściągnął się ten rar - jednak myślę, że da się odtworzyć tylko sp flashem (zawartość na to wskazuje) - recovery też widzi tylko zip-y więctego rara trzebaby ewentualnie przepakować... @Morfik - potrzebna jest nam Twoja opinia :wink:

(Heinz) #9

Może lepiej spróbowac tego zipa: X1_H10S100D00B20170307R1095_update.zip
Jego zawartość jest podobna do zawartości pliku z karty SD dla C5MAX a na tym aparacie już przywracałem firmware.

(Mikhail Morfikov) #10

Można wrócić bez większego problemu do każdej wersji firmware ale drogą alternatywną, tj. przez TWRP. Przez stock recovery da radę chyba tylko upgrade do nowszej wersji i nie da rady cofnąć.

Tak czy inaczej trzeba przez SP Flash Tool wgrać TWRP (nie trzeba ściągać blokady bootloadera i nie traci się danych). Po boot w recovery, nie zezwalać TWRP na modyfikację danych na partycji /system , bo inaczej się telefon uwali (soft brick) i trzeba będzie resetować do fabryki. Tam w TWRP tego zip'a ze stockowym firmware trzeba wgrać przez adb sideload.

Tylko jest jeszcze taki problem, bo u mnie się Neffos X1 max powiesił przy cofaniu firmware, tj. po wgraniu starego firmware, telefon mi się nie uruchomił już. Nic z czym bym sobie nie poradził ale trzeba mieć na uwadze, że taki downgrade prawdopodobnie będzie się wiązał z factory reset.

Tak czy inaczej, ja nie zauważyłem problemów z nowym firmware. Działa w miarę normalnie u mnie, jedynie co to musiałem nowe TWRP recovery wygenerować, bo na starym to nie działał dotyk wyświetlacza. :smiley:

(Mikhail Morfikov) #11

Tam na stronie neffos jest paczka zip z wersją 2.1, chyba ostatnią:

http://www.neffos.pl/support/download/X1

(Ps_2) #12

Dzięki za odpowiedź - walczę z tym tematem - póki co nie udało się zepsuć telefonu więc jest dobrze - wrzuciłem sp flashem ten rom a piku z rar, który wrzucił @Heinz - no i wszystko się udało - pojawił się android 6.0 - ale dość dziwny :slight_smile: nfui 1.0 - w aktualizacjach pokazała się aktualizacja do nougata - więc byłem już dobrej myśli - po aktualizacji wszystko się odpaliło - ale nfui jest również dziwne - jest to wersja 2.0 zamiast 2.1 :smile: no i nie wiem - chyba spróbuję lokalnie wrzucić 2.1 z oficjalnej strony neffosa - może pójdzie - a jak nie - to zrobię jak mówi @Morfik :slight_smile:

(Ps_2) #13

I @Morfik oni jeszcze nie zdążyli wrzucic nowej wersji - to nfui 7.0 - z tym właśnie mam problemy :frowning:

(Mikhail Morfikov) #14

No wiem, że nie wrzucili.

(Mikhail Morfikov) #15

Teraz możesz wrzucić update ze strony neffosa via stock recovery.

(Ps_2) #16

Panowie :rofl:jesteście wielcy - dzięki Wam w 2 godziny udało mi się dokonać tego o co walczę z supportem już kilka dni :slight_smile:naprawdę serdeczne dzięki - mam teraz całkowicie fabryczny telefon - z oryginalnym recovery i nfui 2.1 - tak gdyby ktoś miał podobny problem i chciałby wrócić do poprzedniego firmware - albo po prostu sflashować od podstaw telefon to oto co zrobiłem:

1. przez sp flash wgrałem rom od @Heinz (jeszcze raz wielkie dzięki) - plik: X1_H10S100D00B20161230R1051.rar

2. pojawiła się aktualizacja do nougata - w aktualizacjach systemowych - wgrałem.

3. potem w aktualizacjach systemowych lokalnie wrzuciłem plik z nfui2.1 ze strony neffosa (tu być może można by to zrobić od razu zamiast punktu nr2

I MAM NFUI 2.1 :smile: Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrowionka - miłego wieczoru :slight_smile:

(Mikhail Morfikov) #17

Można od razu. Z każdego starszego firmware.

Hm, jak się flashuje ROM od Neffosa z poziomu programu SP Flash Tool? Jedyne do czego doszedłem to dodanie pliku scatter :no_mouth:

(Mikhail Morfikov) #19

ROMu się SP Flash Tool nie wgrywa, tylko obrazy poszczególnych partycji w konkretne miejsce na flash smartfona. Jak nie masz obrazów, to w sumie nie masz się co tym narzędziem bawić.

(Ps_2) #20

Można wgrać sp flashem ten rom X1_H10S100D00B20161230R1051.rar , który wrzucił @Heinz - myślę, że to po prostu czysta kopia jego nfui 1.0 zrobiona przez sp flashtools i dlatego można ją wgrać :slight_smile:️ robiłem to już kilka razy badając jak telefon działa na poszczegolnych wersjach nfui i za każdym razem wszystko poszło bez problemu. A wgranie - tak jak każdy rom przez spflash - potrzebujesz dokładnej instrukcji ?