Neffos X1 - powrót na nfui 2.1

Witam wszystkich - po długiej walce z supportem Neffosa - trafiłem tutaj - i przyznam się, że jesteście moją ostatnią nadzieją :frowning:️ ostatnia aktualizacja nfui na x1 spowodowała, że telefon działa gorzej - szczególnie gry, w których ważna jest precyzja dotyku. Chciałem wrócić na poprzednia wersje - ale serwis mnie olał i kazał wysyłać telefon do naprawy do serwisu. Powiedzcie mi - czy jest jakaś możliwość żeby wgrać oficjalny rom nfui 2.1 z ich strony ? A może ktoś ma wersję przygotowaną pod sp flash tools ? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź - to forum to moja ostatnia nadzieja - pozdrawiam Ps_2

Witam,

Kiedyś zarchiwizowałem taki soft i mogę go udostępnić. Jest on wgrywany z karty SD do telefonu.
Do tego mam odczytane partycje boot/recovery/system z działającego systemu, plik scater aby można użyć sp flash tools.
Poczekaj chwilę, pliki już się przesyłają, jednak o szczegółową instrukcję wgrywania pytaj kolegę @Morfik bo to on wyciągnął te dane.

Zaraz wrzucę linka

Super - to zarchiwizowane robiłeś ze standardowego recovery ? Mam nadzieję, że to nowe nfui nic nie pozmieniało z partycjami - sp flash byłby pewniejszy ale z kolei odtworzenie kopii z recovery mniej ryzykowne - @Morfik - co Ty o tym sądzisz ?

Archiwizowane było ze standardowego softu z oficjalnym recovery przez program sp flash tool.
Mam jeszcze oficjalny soft który jako pierwszy udostępniony na stronie spakowany 30.12.2016r

Na już mam link do poprzedniego serwera: http://serwer1332159.home.pl/pub/neffos/neffos-x1/ lub https://mega.nz/#F!b8o2BBYA!5fis4Zx0_YXUlx0gpyJ6DQ
Metodą całkowitego resetu telefonu i przywrócenie mu softu z karty SD używając pliku: X1_H10S100D00B20161230R1051.rar

pliki zaczynające się od "tp-link-neffos-x1" służą do programu sp flash tool

Serdeczne dzięki - naprawdę ratujesz mi życie :slight_smile: Czyli odtwarzam to spakowane rar-em z poziomu recovery funkcją restore - i będę miał pierwszy rom jaki był na X1 ? A potem mam z funkcji aktualizacja telefonu już z poziomu telefonu wgrać od razu nfui 2.1 z pliku lokalnego - czy z recovery ten drugi plik z update na końcu ?

tak
Reszty nie wiem, bo nie mam tego aparatu.

Jak przywróci się 6.0 - to potem już jakoś pójdzie :slight_smile: póki co - ściągam - może zanim się za to wezmę to @Morfik jeszcze wyrazi swoje zdanie - w każdym bądź razie wielkie dzięki - strasznie mało (wręcz wcale) materiałów do tego telefonu w necie - dobrze, że są jeszcze życzliwi ludzie na tym świecie :slight_smile:

Wiesz co - już ściągnął się ten rar - jednak myślę, że da się odtworzyć tylko sp flashem (zawartość na to wskazuje) - recovery też widzi tylko zip-y więctego rara trzebaby ewentualnie przepakować... @Morfik - potrzebna jest nam Twoja opinia :wink:

Może lepiej spróbowac tego zipa: X1_H10S100D00B20170307R1095_update.zip
Jego zawartość jest podobna do zawartości pliku z karty SD dla C5MAX a na tym aparacie już przywracałem firmware.

Można wrócić bez większego problemu do każdej wersji firmware ale drogą alternatywną, tj. przez TWRP. Przez stock recovery da radę chyba tylko upgrade do nowszej wersji i nie da rady cofnąć.

Tak czy inaczej trzeba przez SP Flash Tool wgrać TWRP (nie trzeba ściągać blokady bootloadera i nie traci się danych). Po boot w recovery, nie zezwalać TWRP na modyfikację danych na partycji /system , bo inaczej się telefon uwali (soft brick) i trzeba będzie resetować do fabryki. Tam w TWRP tego zip'a ze stockowym firmware trzeba wgrać przez adb sideload.

Tylko jest jeszcze taki problem, bo u mnie się Neffos X1 max powiesił przy cofaniu firmware, tj. po wgraniu starego firmware, telefon mi się nie uruchomił już. Nic z czym bym sobie nie poradził ale trzeba mieć na uwadze, że taki downgrade prawdopodobnie będzie się wiązał z factory reset.

Tak czy inaczej, ja nie zauważyłem problemów z nowym firmware. Działa w miarę normalnie u mnie, jedynie co to musiałem nowe TWRP recovery wygenerować, bo na starym to nie działał dotyk wyświetlacza. :smiley:

Tam na stronie neffos jest paczka zip z wersją 2.1, chyba ostatnią:

http://www.neffos.pl/support/download/X1

Dzięki za odpowiedź - walczę z tym tematem - póki co nie udało się zepsuć telefonu więc jest dobrze - wrzuciłem sp flashem ten rom a piku z rar, który wrzucił @Heinz - no i wszystko się udało - pojawił się android 6.0 - ale dość dziwny :slight_smile: nfui 1.0 - w aktualizacjach pokazała się aktualizacja do nougata - więc byłem już dobrej myśli - po aktualizacji wszystko się odpaliło - ale nfui jest również dziwne - jest to wersja 2.0 zamiast 2.1 :smile: no i nie wiem - chyba spróbuję lokalnie wrzucić 2.1 z oficjalnej strony neffosa - może pójdzie - a jak nie - to zrobię jak mówi @Morfik :slight_smile:

I @Morfik oni jeszcze nie zdążyli wrzucic nowej wersji - to nfui 7.0 - z tym właśnie mam problemy :frowning:

No wiem, że nie wrzucili.

Teraz możesz wrzucić update ze strony neffosa via stock recovery.

Panowie :rofl:jesteście wielcy - dzięki Wam w 2 godziny udało mi się dokonać tego o co walczę z supportem już kilka dni :slight_smile:naprawdę serdeczne dzięki - mam teraz całkowicie fabryczny telefon - z oryginalnym recovery i nfui 2.1 - tak gdyby ktoś miał podobny problem i chciałby wrócić do poprzedniego firmware - albo po prostu sflashować od podstaw telefon to oto co zrobiłem:

  1. przez sp flash wgrałem rom od @Heinz (jeszcze raz wielkie dzięki) - plik: X1_H10S100D00B20161230R1051.rar

  2. pojawiła się aktualizacja do nougata - w aktualizacjach systemowych - wgrałem.

  3. potem w aktualizacjach systemowych lokalnie wrzuciłem plik z nfui2.1 ze strony neffosa (tu być może można by to zrobić od razu zamiast punktu nr2

I MAM NFUI 2.1 :smile: Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrowionka - miłego wieczoru :slight_smile:

Można od razu. Z każdego starszego firmware.

Hm, jak się flashuje ROM od Neffosa z poziomu programu SP Flash Tool? Jedyne do czego doszedłem to dodanie pliku scatter :no_mouth:

ROMu się SP Flash Tool nie wgrywa, tylko obrazy poszczególnych partycji w konkretne miejsce na flash smartfona. Jak nie masz obrazów, to w sumie nie masz się co tym narzędziem bawić.

Można wgrać sp flashem ten rom X1_H10S100D00B20161230R1051.rar , który wrzucił @Heinz - myślę, że to po prostu czysta kopia jego nfui 1.0 zrobiona przez sp flashtools i dlatego można ją wgrać :slight_smile:️ robiłem to już kilka razy badając jak telefon działa na poszczegolnych wersjach nfui i za każdym razem wszystko poszło bez problemu. A wgranie - tak jak każdy rom przez spflash - potrzebujesz dokładnej instrukcji ?