Android 6.0 Problem optymalizacja aplikacji 1 z 1 Neffox X1

Witam wszystkich. Mam taki problem. W ostatnim czasie przeszedłem z Androida 7.0 na Androida 6.0. Strasznie mnie wkurzał 7.0 więc używając tego poradnika Neffos X1 - powrót na nfui 2.1 powróciłem na 6.0. Korzystałem z romu o nazwie X1_H10S100D00B20161230R1051, który wgrałem flashtoolem. Na początku wszystko fajnie chodziło, lecz pojawił się uporczywy problem. Mianowice przy każdym starcie telefonu pojawiał się komunikat Optymalizowanie aplikacji 1 z 1 Neffox X1. Postanowiłem zrobić hard reset oraz wip cahe a następnie znowu wgrać Androida 6.0. Po wgraniu dla pewności przy instalacji, aktualizacji jakiejkolwiek aplikacji robiłem uruchom ponowie. Telefon za każdym razem uruchamiał się prawidłowo. Postawiłem diagnozę, że problem powodowała aplikacja do zmiany motywów, ponieważ po wgraniu za pierwszym razem Androida 6.0 zmieniłem motyw a za drugim razem nie zmieniłem i nic się nie działo. Ok zadowolony normalnie korzystam z Androida przez kilka dni. Uruchamia się normalnie. Nic się nie dzieje. Dzisiaj uruchamiam telefon po nocy, gdzie był wyłączony a tu znowu komunikat Optymalizacja aplikacji 1 z 1. Miał ktoś taki problem. Jak to rozwiązać?

Niestety musisz znaleźć tę jedną aplikację, która się wywala i psuje własny ART Cache, który następnie system musi odbudować podczas każdego restartu. I tak, to może być aplikacja wbudowana w ROM, wtedy masz problem.
Porada niezwiązana z tematem: a czemu nie włączysz po prostu trybu samolotowego na noc? Szczerze mówią robię reset TYLKO jak robię aktualizację ROMu albo jak coś bardzo padnie/zawiśnie, albo po prostu skończy mi się bateria.

Dzięki za informacje. Zobaczymy. Zrobiłem ustawienia fabryczne. Potem wgrałem aktualizacje klawiatury, pogody Neffos oraz YouTube i na razie wszystko działa. Być może to przez Google lub Chrome

Akurat aplikacji Google bym o to nie podejrzewał.