Neffos X1 - powrót na nfui 2.1

Nie wiem co jest w tej paczce RAR ale stock'owe ROM'y są w ZIP i w paczce ZIP nie masz obrazów partycji -- tam masz plik systemu z rozszerzeniem DAT, a to nie jest to samo co binarny obraz partycji, który można wgrać przez SP Flash Tool.

Ta paczka RAR którą zamieściłem była kiedyś dostępna w oficjalnym download Neffosa X1i z niego została ona pobrana.

A co w niej było? Zwykłe obrazy .img? Bo te paczki ZIP to są nieco inne:
https://source.android.com/devices/tech/ota/nonab/block

Szczególnie to:

During a block-based OTA, Android serves the device the difference between the two block images (rather than two sets of files). The update checks a device build against the corresponding build server at the block level (below the filesystem) using one of the following methods:

  • Full update . Copying the full system image is simple and makes patch generation easy but also generates large images that can make applying patches expensive.
  • Incremental update . Using a binary differ tool generates smaller images and makes patch application easy, but is memory-intensive when generating the patch itself.

I w zasadzie wykorzystywany jest tylko ten typ incremental.

@Morfik - to są kwestie techniczne dla nas zwykłych zjadaczy chleba nieistotne :slight_smile:️ najwazniejsze jest to, że to się wgrywa sp flashem i ma się po tym czysty telefon z androidem 6.0 i nfui 1.0 :blush: i mozna potem pojsc w nfui 2.1 albo 7 :slight_smile:

Nie chciałbym denerwować, ale mam kolejne pytanie :slightly_smiling_face:
Jak wykonuje się backup partycji poprzez SP Flash Tools?

No tak samo się robi jak backup całego flash -- po prostu określasz mniejszą przestrzeń, która ma zostać odczytana.

Wszystko pięknie działa połowicznie niestety gdy mam wersje 1.0 to system nie widzi dostępnej aktualizacji do 2.1lub 7. Gdy jednak zainstaluje się update ( X1_H10S100D00B20170307R1095_update ) system otrzymuje oznaczenie 2.1 widzi aktualizację do 7 lecz wszystko jest po chińsku zmiana na Polski działa lecz po uruchomieniu tel wraca do chińskiego. To samo dzieje sie po instalacji wersji 7 z strony producenta jezyk chiński zawładnął tel. I takie pytanie jeszcze z innej bajki jak wygląda sprawa roota w tym modelu ktoś może zna sprawdzony sposób. Dzięki za pomoc