Neffos X1 - powrót na nfui 2.1

(Mikhail Morfikov) #21

Nie wiem co jest w tej paczce RAR ale stock'owe ROM'y są w ZIP i w paczce ZIP nie masz obrazów partycji -- tam masz plik systemu z rozszerzeniem DAT, a to nie jest to samo co binarny obraz partycji, który można wgrać przez SP Flash Tool.

(Heinz) #22

Ta paczka RAR którą zamieściłem była kiedyś dostępna w oficjalnym download Neffosa X1i z niego została ona pobrana.

(Mikhail Morfikov) #23

A co w niej było? Zwykłe obrazy .img? Bo te paczki ZIP to są nieco inne:
https://source.android.com/devices/tech/ota/nonab/block

Szczególnie to:

During a block-based OTA, Android serves the device the difference between the two block images (rather than two sets of files). The update checks a device build against the corresponding build server at the block level (below the filesystem) using one of the following methods:

• Full update . Copying the full system image is simple and makes patch generation easy but also generates large images that can make applying patches expensive.
  • Incremental update . Using a binary differ tool generates smaller images and makes patch application easy, but is memory-intensive when generating the patch itself.

I w zasadzie wykorzystywany jest tylko ten typ incremental.

(Ps_2) #24

@Morfik - to są kwestie techniczne dla nas zwykłych zjadaczy chleba nieistotne :slight_smile:️ najwazniejsze jest to, że to się wgrywa sp flashem i ma się po tym czysty telefon z androidem 6.0 i nfui 1.0 :blush: i mozna potem pojsc w nfui 2.1 albo 7 :slight_smile:

Nie chciałbym denerwować, ale mam kolejne pytanie :slightly_smiling_face:
Jak wykonuje się backup partycji poprzez SP Flash Tools?

(Mikhail Morfikov) #26

No tak samo się robi jak backup całego flash -- po prostu określasz mniejszą przestrzeń, która ma zostać odczytana.

(Filip Michno) #27

Wszystko pięknie działa połowicznie niestety gdy mam wersje 1.0 to system nie widzi dostępnej aktualizacji do 2.1lub 7. Gdy jednak zainstaluje się update ( X1_H10S100D00B20170307R1095_update ) system otrzymuje oznaczenie 2.1 widzi aktualizację do 7 lecz wszystko jest po chińsku zmiana na Polski działa lecz po uruchomieniu tel wraca do chińskiego. To samo dzieje sie po instalacji wersji 7 z strony producenta jezyk chiński zawładnął tel. I takie pytanie jeszcze z innej bajki jak wygląda sprawa roota w tym modelu ktoś może zna sprawdzony sposób. Dzięki za pomoc