Konfiguracja ADSL TP-Link TD-8817 Bridge Mode + WR841N - Neostrada

Witam, mam problem z konfiguracją modemu TD-8817 i WR841N w trybie bridge mode. Poprzednio miałem WDR3600, który niestety został uceglony podczas wgrywania oprogramowania, a na nim ustawiłem to bez problemu. Niestety teraz wszystko robię zdalnie i kieruję moją mamą co i jak ma podłączać więc sam pogrzebać nie mogę. Na WR841N mam Gargoyle 1.6.2.1. Po ustawieniu wszystkiego, router pokazuje, że jest internet na porcie WAN, wyświetla IP, DNS itd. Jednak urządzenia połączone do niego nie mają internetu. Co ustawiłem w modemie i routerze opiszę poniżej:
TD-8817
Na przykładzie emulatora:

WR841N

Wydaje mi się, że kiedyś coś robiłem z tunelowaniem w firewallu. Jednak nie pamiętam dokładnie. Żebym był na miejscu pewnie doszedłbym do tego bez problemu. Proszę o pomoc.

Serwer DHCP wyłącz na modemie ustaw mu IP 192.168.1.1 ,a na WR841N ustaw 192.168.2.1 i włącz serwer DHCP .

Kiedyś próbowałem takiej opcji, po wyłączeniu serwera DHCP na modemie nie mogłem się do niego połączyć z żadnego sprzętu. Jednak dla pewności spróbuję.

Przypisz ręcznie adresy i się połączysz .

Spróbuję, po 15 dam znać.
Edycja: Dodam jeszcze, że kiedy mama włącza komputer Team Viewer u mnie pokazuje, że zalogowała się, ale internetu nie ma i połączyć się nie da.

Dla uściślenia tematu. 8817 to zwykły modem adsl i masz go spiętego kablem z WR841? Napisz jak masz teraz to spiete?

Tak 8817 to Modem ADSL z potem RJ11, RJ45, wejściem USB jak w drukarkach. RJ45 z modemu podłączam do portu WAN w WR841N. Jak pisałem, wcześniej był WDR3600 podłączony tak samo, niestety go uwaliłem.

I jakie postępy przy konfiguracji ?

Za pewne modem ma swój serwer DHCP a co za tym idzie nie ma sensu aby na 841 był on też włączony. Podpinasz modem do dowolnego portu LAN WR-a. Drugi sposób nie zalecany ale działa to włączony serwer na 841 i podpięty do portu WAN. Pokaż co wychodzi w obu przypadkach. Serwer DHCP na modemie musi być załączony.

Po wyłączeniu DHCP w modemie nie mogę dodać na sztywno urządzenia. Spróbuję jeszcze w routerze coś ustawić.

Co Ty tam kolego tworzysz ? Na modemie tylko łapiesz synchro i resztę robisz na routerze .

Kolego zresetuj modem, zresetuj router i zacznij od ustawienia samego modemu.
Połączenie PVC2 zostaw na bridge, Adres LAN IP zmień na 192.168.0.1. zapisz ustawienia.
Przełącz kabel do WR'a i skonfiguruj połączenie PPPoE oraz WiFi wg uznania. Zapisz ustawienia
Teraz podłącz modem do WAN i uruchom ponownie WR'a

Robiłem tak jak piszesz. Reset modem na PVC2 Bridge, ip na 192.168.0.1. Reset routera PPPoe przez WAN, nazwa użytkownika, hasło ip 192.168.1.1. Na WDR3600 to robiłem i latało.

I tak powinno być.
Możesz jeszcze na routerze przy konfiguracji PPPoE wybrać DNSy z OpenDNS lub od Google może to pomoże.
Trzeba by było sprawdzic na komputerze czy jest

To by wskazywało że internet jest tylko nazw nie kojarzy.
Najlepiej w tym celu uruchomić cmd i wpisać komendy:

ping 8.8.8.8
ping wp.pl

Jak pierwszy przejdzie a drugi nie odstanie odpowiedzi to winne są dnsy.

Na ostatnim screenie widać, że internet jest. Jak pisałem wcześniej na TeamViewer też komputer mi się pokazuje, ale internetu nie ma i połączyć z tym komputerem też nie mogę.

Kolego byłeś proszony o poprawne wrzucanie obrazków na nasze forum. Proszę się dostosować bo temat poleci do kosza. Użyj guzika "Modyfikuj" - Administrator
Ed1. Już edytuję. Nie zauważyłem czerwonej informacji w pierwszym poście.
Ed2. Poprawione

Przetestuj połączenie na komputerze:

[quote="Heinz, post:14, topic:6936"]To by wskazywało że internet jest tylko nazw nie kojarzy.
Najlepiej w tym celu uruchomić cmd i wpisać komendy:
ping 8.8.8.8
ping wp.pl
i daj wynik z polecenia IPCONFIG /ALL[/quote]

na routerze wejdź w system - dodatki i kliknij odświerz
Jak pokaże się wiecej dodatków do instalacji to znaczy ze internet na routerze pracuje poprawnie i problem jest z komputerem.

Wg. ss masz dwie karty sieciowe załączone wyłącz jedną z nich , a dokładniej od lanu.

Aktualnie nie ma moich rodziców u nich w domu więc po rozłączeniu się z Huawei będzie po połączeniu. Może tym razem już pójdzie.
Edycja: Połączenie z TeamViwer zostało przerwane. Na razie nic więcej nie zrobię.
Najlepsze jest to, że komputer wciąż jest dostępny na liście TeamViewer. Jakaś lipa.

Jakie odpowiedzi z ping?
Wygląda na to że masz Problem z DNS'ami.
testowo przypisz adresy serwerów DNS na statyczne we właściwościach karty sieciowej - protokół TCP/IP wersja 4
Adresy wpisz 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Niestety trzeba było oddać internet 3G sąsiadowi. Na razie fiasko z działań. Połączenia nie było na żadnym laptopie, telefonie ani tej stacjonarce.
Na koniec wgrałem jeszcze oficjalny firmware.

I problem jest taki sam jak w tym temacie:

Widać WR841N są jakieś lewe.
Internet na razie będzie tylko przez modem, a WDR3600 wyślę na gwarancję.
Ile czasu trwa naprawa/rozpatrzenie?