Zwiększenie zasięgu wifi. Posiadam FunBox'a. Polecono zakup TP-LINK TL-WR843ND

Witam,
Posiadam modem Orange FunBox, stworzoną sieć Wi-Fi oraz skonfigurowaną grupę domową na 3 komputerach (1 LAN + 2 Wi-Fi). Problemem jest to, że FunBox ma kiepską jakość sygnału Wi-Fi i nie dociera do każdego miejsca w domu.
W sklepie polecono mi kupić router TP-LINK TL-WR843ND, który ma rozwiązać mój problem z sygnałem Wi-Fi. Czy jest to dobry wybór, czy może polecacie coś innego?
Czy za pomocą funkcji WISP w routerze TP-LINK TL-WR843ND będę mógł odebrać sygnał sieci Wi-Fi stworzonej przez FunBox'a i przesłać go w dalsze miejsca w domu oraz łączyć się do wcześniej skonfigurowanej grupy domowej.
Czy w/w sytuacji muszę kupić repeater Wi-Fi czy zaproponowany router TP-LINK'a?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Jest kilka możliwości rozszerzenia sieci bezprzewodowej ale nie na WR843ND bo nie do tego służy to urządzenie. WISP to odbiornik i dobrze będzie działał kiedy podłączysz jakieś komputery przewodowo. Natomiast bezprzewodowo będziesz miał ciągle problemy.


Osobiście polecam rozwiązanie na transmiterach PLC (jeden PA a WPA) lub ostatecznie repater WA850RE lub WA860RE choć z konfiguracja repeatera i tak będą pewne problemy bo masz Livebox-a

Czyli takie rozwiązanie by działało, ale było by problemowe: Orange FunBox + TL-WR843ND który odbiera sygnał od FunBox'em przez WISP i rozsyła dalej przez Wi-Fi ? Czy dobrze rozumiem ?
Czy w takim przypadku TL-WR843ND stworzył by odrębną sieć Wi-Fi czy była by ona powieleniem sieci FunBox'a (chodzi mi o udostępnianie dokumentów w grupie domowej) ?
Czy możesz przybliżyć jakie problemy mogę mieć przy konfigurowaniu repeatera do FunBox'a ?
Czy przy rozwiązaniu na transmiterach PLC występuje strata szybkości połączenia, czy nie występują zakłócenia z innych urządzeń podpiętych do sieci 230V ?

Korzystanie z dwóch trybów pracy na jednym radiu zawsze jest problematyczne i często niestabilne. Router musi odebrać sieć z LB a potem ją nadać. Tak jak pisałem jako typowy WISP router sprawdza się bardzo dobrze. [quote="sea doo, post:3, topic:8246"]Czy w takim przypadku TL-WR843ND stworzył by odrębną sieć Wi-Fi czy była by ona powieleniem sieci FunBox'a (chodzi mi o udostępnianie dokumentów w grupie domowej) ?[/quote]
Stworzył by nową sieć w trybie WISP

Problem z przekazywaniem DHCP przez wzmacniacz, wszystko opisane jest w poradnikach.

Przy obwodzie na jednej fazie nie będzie żadnego problemu. Przy połączeniu między fazami nic nie gwarantuję. U mnie to działa -

Dzięki za dokładne wyjaśnienia.
Przeglądając artykuły:

  • Zwiększenie zasięgu sieci bezprzewodowej w domu lub mieszkaniu
  • Przykładowy schemat sieci z wykorzystaniem transmiterów PLC
  • Zastosowanie transmiterów sieciowych PLC
    nasuwa mi się jeszcze pytanie odnośnie technologii PLC.
    Czy stworzona sieć Wi-Fi przez transmiter sieciowy PLC jest odrębną sieć Wi-Fi czy była by ona powieleniem sieci Wi-Fi FunBox'a ?
    W przypadku odrębnej sieci Wi-Fi, w niektórych miejscach w domu nakładały by się obydwie sieci Wi-Fi na siebie (transmitera PLC i FunBox'a), co również było by nie korzystne.

Tego zapewne nie unikniesz ale możesz ustawić osobne kanały dla sieci, konfigurując nazwę i zabezpieczenia takie jak na głównym routerze.

Poszerzyłem swoją wiedzę na temat repeatera i wychodzi na to, że on również stworzy odrębną sieć Wi-Fi, ale niby pod tą samą nazwą SSID i tym samym hasłem, sądziłem, że to rozwiązanie działa inaczej, ale chyba czegoś takiego jeszcze nie stworzyli, co potrzebuję.
Rozważmy taką sytuację gdy np. oglądamy film udostępniony w grupie domowej z PC na laptopie przez Wi-Fi (PC LAN->router FunBox->Wi-Fi Repeater->Laptop) i wychodzimy z zasięgu repeatera, a wchodzimy w zasięg routera, czy przewie mi oglądanie filmu na laptopie czy zachowamy ciągłość oglądania ?
Według mnie, laptop straci sygnał sieci Wi-Fi (nie zdąży przełączyć się na mocniejszy sygnał wysyłany z routera FunBox) i przerwie odtwarzanie filmu. Jeżeli się mylę, proszę o wyjaśnienie :slight_smile:
Podsumowując, najlepszym i ostatecznym rozwiązaniem mojego problemu z sygnałem Wi-Fi to wymiana routera na taki z dokładniejszym pokryciem domu.