Zwiększenie zasięgu sieci poprzez TL MR3420

Masz na komputerze w ogóle kartę bezprzewodową ?

WN722N taką mam w szufladzie

Sterowniki masz do niej zainstalowane ?

Chyba tak. Ale mam płytkę ze sterami.

To nie jest odpowiedź ! Zainstaluj sterowniki i połącz się ze siecią Wi-Fi . Zabezpieczyłeś siec wifi ?

Sterowniki są. Sieć jest zabezpieczona. Ale jest jeszcze jeden problem bo pokazują mi się dwie moje sieci o tej samej nazwie? tzn widać dwa routery i kanały jakie im przydzieliłem. A chyba powinno być widać jedną?

Czyli widzisz siec z TP Linka TD-W8970 i TP linka TL MR3420 .Ustaw identyczną nazwę sieci jaką masz na TD-W8970 na tym TL-MR3420 ten sam klucz szyfrujący lecz oddal je kanałami o siebie np jak z TD-W8970 siec nadaje na kanale 1 to na TL MR3420 ustaw np na 6 .

tak jest zrobione ale wciąż mam:

Tak będzie wyglądać jest dobrze . Komputer sam się będzie przełączał pomiędzy sieciami dopasowując się do zasięgu wifi .Zależnie gdzie będzie mocniejszy sygnał na tę sieć się przełączy .

Czy bezprzewodowa karta ma służyć do połączenia dwóch routerów bez kabla czy komputera z routerem?
PS. Na dzisiaj zakończymy. Bardzo dziękuję za wytrwałość i wielką pomoc. Wrócimy do tematu w czwartek.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

Komputer router .

Witam. Tak sobie siedzę i myślę...
Jak do tej całej naszej konfiguracji sprzętowej miałoby się zakupienie takiego cuda: TL-WA850RE? Czy ten sprzęt jest na tyle dobry, że z powodzeniem zastąpiłby uruchamiany u mnie TL MR3420...
Na pewno plusem jest bezprzewodowość ale czy to nie wpłynie na jakość i prędkość transmisji...
Pozdrawiam.

Poco chcesz kupować kolejne urządzenie .? Można to jeszcze inaczej rozwiązać wgrywając Gargoyle na TP LINk TLMR3420 i konfigurując go jako most bezprzewodowy przekaźnik .

Pisał już Ci o tym @Marcin na początku tematu !

Jeszcze nic nie kupuję. Po prostu sobie czytam co w sieci piszczy... Jutro zapewne pobawię się z wgraniem do 3420 Gargoyle i zobaczymy jak będzie się sprawdzać. Wczoraj miałem dzień bardzo dużej nauki. Wiele mi się w głowie wyjaśniło, i już nie jest czarną magią. Jeśli można to jeszcze poproszę o jakieś wskazówki co do samej instalacji Gargoyle...
Jeszcze raz dziękuję.

Proszę masz cały dział
https://tplinkforum.pl/c/alternatywny-firmware-dla-routerow-tp-link/poradniki-howto

Witam po kilkudniowej przerwie.
Zacznę od tego jak jest połączone:
Neostrada podłączona do TD W8970 i od niego poprzez LAN do PC (na tym samym biurku) i drugiego routera TL MR3420 (dwie kondygnacje wyżej). Routery skonfigurowane według wszystkich wskazówek z tego tematu.
Ale...
Zasięg TD WD8970 jest powiedzmy, że tragiczny. Będąc już około 5m w linii prostej od routera zasięg spada do
1 kreski czyli około -85dBm.
W zakładce:
Wirelsss Lan Advanced Settings mam ustawione: Transmit Power: 100%.
Czy są jeszcze sposoby na zwiększenie zasięgu???

5m przez ile ścian? W pionie/poziomie?

Dom 10m x 10m

O górze to już nawet nie wspomnę.
Router TD W8970
Firmware Version:0.6.0 2.8 v000c.0 Build 130828 Rel.38099n
Hardware Version:TD-W8970 v1 00000000

Oczywiście w danym momencie jest wyłączony drugi router TL MR3420.

A może powinienem zareklamować sprzęt...????

Możesz spróbować postawić obok tego MR3420 i sprawdzić jaka siła sygnału dociera z tego routera. Jeśli będzie duża różnica to reklamuj.