Zwiększenie zasięgu sieci poprzez TL MR3420

Witam.
Jako podstawowy router mojej sieci dla Neostrady podłączony mam TD-W8970. Po starej sieci pozostał mi TL MR3420. Czy można go w jakiś sposób wykorzystać na przykład do zwiększenia zasięgu sieci WI-Fi?

Jak najbardziej połącz go po lanie .Kabel w port lan i skonfiguruj wg. tego poradnika

Można jeszcze zrobić z niego Repeater wgrywając GargoylePL.

Repeater - czyli połączony z TD-W8970 poprzez sieć bez kabla? Jeżeli tak to ta opcja dla mnie byłaby odpowiedniejsza (Trudność w pociągnięciu okablowania od routera do routera).
Jak to dokładnie zrobić? I czy nie ograniczy to w znaczącym stopniu jakości łącza...?

Jak nie sprawdzisz to się nie przekonasz

  • każdy repeater ma wpływ na szybkość w sieci bezprzewodowej.

Muszę przyznać, że dla mnie to czarna magia. Najbardziej zależałoby mi na połączeniu obu routerów bezprzewodowo. Jeżeli ktoś byłby tak chętny i mi krok po kroku wytłumaczył co mam robić to miałby u mnie niezłą wódkę.

Próbowałeś już jakiejś konfiguracji? Masz wszystko opisane w poradniku więc może napisz z czym masz problem.

Witam. Dziś mam wolne od pracy i mogę troszkę się pobawić z routerami.
Chcę stworzyć most bezprzewodowy z TL MR3420.
Z poradnika zamieszczonego w zamieszczonym linku wynika, że na głównym routerze czyli w moim przypadku na TD-W8970 powinienem mieć zainstalowane oprogramowanie Open WRT z nakładką Gargoyle.
Zacznijmy więc od tej instalacji.
Czy najpierw powinienem zainstalować OPEN WRT a dopiero później Gargoyle czy jest już plik instalacyjny połączony. Skąd pobrać taki plik instalacyjny?

Dla W8970 nie ma alternatywnego oprogramowania.

Czyli jeżeli pominę trudności związane z połączeniem routerów kablem to rozwiązanie z okablowaniem będzie bardziej OK?

Kabel to zawsze stabilność sieci. Jedyna trudność dla mniej doświadczonych to instalacja okablowania w mieszkaniu.

Dobrze.
Połączyłem oba routery kablem UTP skrętka RJ45 poprzez port LAN2 w TD-W8970 i port LAN 4 w TL MR3420. Rozumiem, że dalsze działania powinny odbywać się pod adresem: 192.168.1.1 i że wszystkie ustawienia dla obydwu routerów będą właśnie tam?
Pod zakładką Network mam takie ustawienia:

Panel pokazany na zdjęciu w poście wyżej jest dla TD-W8970.
Jak się dostać do panelu TL MR3420 by zmienić te ustawienia?

Podłącz do komputera tylko TL MR 3420 i wpisz komendę ipconfig/all daj screena na forum.

Rozumiem, że podłączenie miałem zrobić kablem z wtyczką RJ45...

Z podłączonym TD-W8970:

Przypisz adresacje karcie sieciowej ręcznie , bo widać że nie dostaje adresacji zrób tak jezeli router ma adres IP 192.168.1.1 :
IP 192.168.1.2
Maske 255.255.255.0 resztę pól puste i klikasz ok . Wprowadzasz w przeglądarkę adres routera IP 192.168.1.1 , jeżeli natomiast router ma adres 192.168.0.1 to identycznie jak wyżej tyle że IP 192.168.0.2 itd.

w tym momencie do komputera mam podłączony TD-W8970. Gdzie mam wpisać dokładnie Twoją podpowiedź. Przepraszam ale jestem zielony w te klocki...

Do karty sieciowej Ethernet . Ale tylko i wyłącznie wtedy ma byc podłączony TL-MR3420. http://www.jimasek.elektroda.eu/index.php/poradniki/5-zamiana-adresu-ip-w-systemie-operacyjnym-windows-xp
Na tym TL MR3420 musisz zmienić adres IP lan na 192.168.1.2 i wyłączyć serwer DHCP .Nie mogą być w sieci dwa takie same adresy IP .

Wykonałem te czynności, ale według mnie nic się nie zmieniło:

Kabel masz wpięty w port LAN czy WAN ?