Wyskakujące reklamy - problem z routerem

Witam. Od dłuższego czasu mam problemy z routerem. Znaczy, wydaje mi się, że wina leży w routerze. Otóż na czterech komputerach i telefonach, które korzystają z domowego wi-fi wyskakują różne dziwne reklamy. Zwykle jest to coś powiązanego z trade ad exchange, kiedyś zaś wyskakiwały reklamy porno. Ja ze swoich dwóch komputerów nie wchodzę na żadne podejrzane strony, więc nie mam pojęcia skąd wynika powyższy problem, ale jest dość uporczywy, a sama nie mam zbyt dużego pojęcia na temat tego, jak rozwiązać ten problem. Nie raz był resetowany i problem nadal się pojawiał. Jest chroniony hasłem, więc nie wiem czy jest jakaś możliwość, aby ktoś mógł się na niego włamać. Proszę o pomoc, bo w Internecie nie mogę znaleźć żadnego rozwiązania, a sama jestem zielona w tych sprawach.

Model routera, dostawca internetu, konfiguracja DNS?

Masz toolbary na kompie najwidoczniej i one wyskakują.

Przeskanuj programem adwcleaner.

A na linuksie też dodatkowe toolbary wyskakują?

TP-LINK TD-W8901G
Neostrada
Konfiguracji póki co nie mogę podać, bo nie mogę się zalogować na router.

Na wszystkich trzech? W tym na nowym, który działa dopiero od tygodnia? To by było chyba dość dziwne.

A co z moim zapytaniem?

TP-LINK TD-W8901G
Neostrada
Konfiguracji póki co nie mogę podać, bo nie mogę się zalogować na router.
Napisałam to powyżej.

Niestety W8901g jest już wehikułem i do tego mocno dziurawym w domyślnej konfiguracji


Postaraj się skonfigurować w taki sposób jak w powyższym poradniku. Przeskanuj komputery pod kątem malware i wirusów (AdwCleaner i program antywirusowy).
Jeżeli nie masz w tej chwili dostępu do routera to wpisz DNS-y do kart sieciowych z ręki (194.204.159.1 i 194.204.152.34)