Wykorzystanie routera jako repeater

Witam.
Jestem nowy, więc jeżeli temat nie w tym dziale to przepraszam.
Posiadam router TP-Link TL-WR841N i router TD-W8961ND.
Ten pierwszy jest podłączony do internetu, a z tego drugiego chciałbym zrobić repeater.
Jest taka możliwość ? Jeżeli tak to mógłby mi ktoś to rozpisać? Bo jestem zielony w tych sprawach.

Niestety. W8961N nie posiada trybu repeater ani dostępnego alternatywnego oprogramowania.
Możesz go jedynie wykorzystać jako AP przy podłączeniu kablem do głównego routera.

Jedynie co możesz z nim zrobić napisał kolega wyżej.

Tylko jest problem, ponieważ router TD-W8961ND ma wejście ADSL, a nie WAN, więc nie mam jak go podłączyć nawet.

Konfiguracja routera jako AP:

Do tego WAN nie jest konieczny.

Robię wszystko tak ja w poście, lecz gdy zmieniam IP na 192.168.0.250 to po kliknięciu przycisku Save, strona się zawiesza, a jak próbuję włączyć ją od nowa to pisze "Strona internetowa jest niedostępna"

Strona się zawiesza, bo w momencie kliknięcia SAVE zmieniło się IP dla 8961ND. Po kliknięciu SAVE jeszcze dla pewności uruchom AP ponownie (przyciskiem zasilania), aby na pewno "zobaczył" nowe ustawienia i wpisz w przeglądarkę 192.168.0.250 i powinno się pojawić okienko logowania do routera pracującego jako AP.

Po wpisaniu adresu 192.168.0.250 wyskakuje "Strona internetowa jest niedostępna", próbuję zrobić to przez telefon może w tym jest problem ? Nie mam laptopa, a komputer nie posiada karty WIFI, więc pozostaje mi HTC Desire 500.

Jeżeli wyłączyłeś serwer DHCP to sie nie zalogujesz.

To jak mam to zrobić ?

Jaki adres masz na WR841? Karta sieciowa ma automatyczne pobieranie adresu włączone?

192.168.0.1
Karta sieciowa w komputerze ? Jeżeli o to chodzi to on jest podłączony kablem do routera i łączy się od razu gdy go włączę.
Przepraszam jeśli czegoś nie rozumiem zielony jestem w tych sprawach :frowning:

Kolego ale to takie podstawy podstawa to o co teraz pytam, bez tego ani rusz:

Uzyskaj adres IP automatycznie

Tak mam automatyczne uzyskiwanie IP

No to zmień ten adres IP na W8961, wyłącz DHCP, połącz obydwa routery i sprawdź czy masz dostęp do internetu na W8961ND

Gdy zmieniam adres IP na W8961 to na komputerze nie mam wtedy internetu, a po wyłączeniu DHCP (miałem wyłączyć w WR841?) nadal brak internetu. Połączyć oby dwa routery? Chodzi panu o to że, ustawić te same nazwy itd. i wyłączyć DHCP. Próbowałem na fabrycznych ustawieniach i z wyłączonym DHCP i brak internetu na W8961

Proszę przeczytać jeszcze raz poradnik. Z głównym routerem nic nie robisz, konfigurujesz tylko W8961ND

Nareszcie udało mi się skonfigurować tak jak w:

Ale jak go postawię np. w salonie i włączę (W8961ND) to patrząc po zasięgu WIFI na telefonie nie zwiększyło mi się, cały czas działa aby na WR841

Ogarnia to ktoś może ?

Routery segmentu SOHO nie posiadają funkcji "prawdziwego" roamingu. Jeśli smartfon/laptop zaloguje się do danego nadajnika - jest na nim dopóki nie zerwie połączenia. Dopiero po zerwaniu szuka najsilniejszej stacji w pobliżu. Nie analizuje mocy kilku stacji naraz i nie przełącza "w locie" na najsilniejszą.
Można ten problem nieco ograniczyć zmniejszając czułość karty WiFi na laptopie/smartfonie (nazywa się to bodajże "roaming sensitivity" - czułość roamingu). Wtedy szybciej karta uzna, że sygnał routera jest za słaby, sama się rozłączy i spróbuje poszukać mocniejszego nadajnika. Bez rozłączania się nie obejdzie, to nie roaming GSM.
P.S. Są urządzenia WiFi posiadające pełny roaming, ale to zupełnie inna półka cenowa liczona w tysiącach $$$