Wr843nd + nc220

Router: Tp-Link WR843ND
Kamera: Tp-Link NC220
Odbieram Internet korzystając z routera WISP od providera. Jego SSID to XXX
Po podłączeniu do XXX otrzymałem dynamiczny WAN:
IP: 192.168.0.101
Maska: 255.255.255.0
Brama: 192.168.0.1
Mój LAN (SSID: ABC) ustawiłem następująco:
IP: 10.10.1.1
Maska: 255.255.255.0
Kamera otrzymuje standardowo adres dynamiczny.
Ustawiłem tryb routera na AP i podłączyłem kamerę kablem ethernet do routera aby ją skonfigurować do pracy w trybie Wifi. Po podłączeniu otrzymała adres 10.10.1.108. Wpisując w przeglądarce ten IP wczytała się strona konfiguracji urządzenia. Wybrałem moją sieć ABC i po ukończeniu odpinam kabel ethernet. Wszystko działa jak należy! ... z tym że nie mam wtedy internetu. Nic dziwnego, zatem przełączam router do trybu WISP i konfiguruje ponownie przez kabel aby połączyć kamerę z routerem przez wifi. Po konfiguracji odpinam kabel a następnie sprawdziłem na routerze - jest chyba połączona - bowiem widać w DHCP na routerze, że ma adres 10.10.1.108 a na kamerze świeci się zielona kontrolka informująca o nawiązaniu połączenia z siecią ale wpisuje ten adres w przeglądarce i ..... dupa.... nic się nie dzieje, strona konfiguracji kamery nie wczytuje się.
O co chodzi? W trybie AP - kamera działa. W trybie WISP - już nie
Proszę o pomoc.

Tłumaczenie trochę nie zbyt czytelne ale z tego co rozumiem Wr843ND działa jako WISP czyli odbiornik i umożliwia korzystanie z internetu? Dobrze rozumiem?
Jeżeli tak to zmiana konfiguracji na AP uniemożliwia korzystanie z internetu bo router działa jako nadajnik a nie odbiornik. Najprościej zostawić WR843 jako WISP-a a dokupić jakiś router bezprzewodowy aby rozgłaszał sieć bezprzewodową w mieszkaniu.

Router odbiera Internet i rozgłasza tą sieć w domu. Wszystkie urządzenia typu komputer, telefony oraz drukarka przez wifi się z nią łączą. Tylko problem mam z tą kamerą. Jak odpinam jej kabel po konfiguracji to mimo że dostała IP od routera w trybie WISP nie można wejść w konfigurację po wifi. Z ciekawości przełączyłem router na tryb AP - wszystko działa - jest sieć, strona konfiguracji kamery po wifi działa jak i reszta urządzeń ma ze sobą komunikację. Tylko jak sieć dostaje Internet to tylko wciąż problem z kamerą.
Skoro router jest również punktem dostępowym i wszystko z nim się łączy to dlaczego właśnie ta kamerka nie chce?
Dostała adres a wciąż jej coś nie pasuje. Jakby brak komunikacji z routerem poza tym że dostała lokalne IP na które i tak wejść nie można.

Nie bardzo rozumiem jak to masz wszystko spięte? WISP i wifi na jednym urządzeniu to trochę niezgodne ze sztuką. Pokaż zakładkę status z tego TP-linka. Masz oryginalne anteny czy coś podpięte zamiast tego? Opisz dokładnie formę dostarczenia tego internetu do mieszkania bo czego nie rozumiem.

ja rozumiem jak wygląda ta konfiguracja WISP (a przynajmniej mi się zdaje)
jakkolwiek pierwsza konfiguracja tej kamery wymaga paru trików:

  • ustawienia dla niej statycznego IP
  • a dopiero potem przełączenia jej w tryb klienta WiFi (w przeciwnym razie IP jej interfejsu się zmieni w trakcie)
    generalnie na 100% można ją skonfigurować wstępnie za pomocą smartfonowej aplikacji (ale wydaje mi się że TP-Link nieco przekombinował) a dopiero potem zająć się szczegółami
    w każdym razie zmiana trybu pracy routera z WISP na AP jest niepotrzebna i zapewne ona tu przeszkladza
    niestety nie ma mnie w domu, więc nie mogę jej zresetować do ustawiań fabrycznych i sprawdzić tego wszystkiego krok po kroku
    mogę ewentualnie wstawić archiwum z chyba wszystkimi screenshotami z webui tej kamerki (bo przygotowywałem taki mini-tutorial, ale czasu mi brakło)

Provider - mój sąsiad. Mój router w trybie WISP podłączony jest do niego. Wprowadziłem NAT do sieci dlatego mam adresy 10.10.1.1. Ten sam router rozsyła na dom internet. Maske mieniłem (teraz bo testuję) na 255.255.0.0

To IP 10.10.1.103 w DHCP Clients jest widoczne po podpięciu kabla czy kiedy kamera jest podpięta przez wifi? Bo jak dobrze widzę przez kabel?

Korzystając z uwagi ustawiam Static IP:

Następnie łącze z wifi ABC bo informuje poniższy komunikat, że już działa i należy odpiąć kabel ethernet co czynię:

Po odłączeniu kabla wchodzę na router i sprawdzam czy w Wireless Connection jest kamera. Jak widać - jest :

Teraz wpisuję adres 10.10.1.103 w przęglądarkę:

Jak widać - brak strony konfiguracyjnej.

Sprawdzałeś czy ping do adresu IP kamery odpowiada?

Nie odpowiada.

nie mogę tego wszystkiego sprawdzić "organoleptycznie"

  1. ustaw IP spoza puli DHCP np. 10.10.1.10
  2. kabel jeśli mnie pamięć nie myli powinien być wypięty fizycznie z kamery (a nie tylko odłączony od sieci)
    3a) MUSI być widoczna jako klient routera
    3b) ponieważ już nie będzie klientem DHCP to pozostają inne metody sprawdzenia czy jest w sieci, sugeruję użycie tego
    http://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_watcher.html

Podpinam kabel i ustawiam:

Po ustawieniu IP od razu przechodzi do strony:

Teraz odpinam fizycznie kabel (całkowicie po obu stronach). Adres 10.10.1.10 w przeglądarce już nie działa. Odpalam Network Watcher:

Kamera jest w sieci ... ale nadal na ping nie odpowiada.

I teraz wiesz .... Router działa w trybie WISP a jak dla sprawdzenia przełączam na AP czyli tylko jak pozostaje bez Internetu to kamera działa itd. Dziwi mnie to. Przyszła mi myśl aby kupić jeszcze jeden router ale czy na tym WR843ND nie mogłoby by działać?

Pokaż jeszcze raz całą zakładkę Status, na kamerze łączysz się do sieci (SSID) z WR843ND?

Załączam całą zakładkę Status na routerze. Tak, dokładnie do mojej sieci ABC na routerze WR843ND.

W połączeniach widać iż kamera jest w sieci, o czym także informuje zielona kontrolka na kamerze o połączeniu siecią. Ping nie działa.

Kiedy kamera ma adresację ustawioną w DHCP (automatyczne pobieranie adresów) po przejściu na wifi widać jakiś adres nadany kamerze w DHCP Client list na tp-linku?
Dla mnie problemem jest WISP+AP który jest słabym pomysłem bo masz dwie funkcje radiowe na jednym interfejsie (TP-link ma tylko jedno radio). Tego normalnie tak się nie robi bo spowalnia strasznie sieć nie mówiąc o takich problemach jak teraz twój.

Obecnie jak ustawione kamery Static IP na 10.10.1.10 to widać ją tylko w Wireless Connection. Teraz przestawiłem na Dynamic IP - otrzymała 10.10.1.102 i widać ją zarówno w Wireless Statistics jak i w DHCP:

Test ping do 10.10.1.102 nie odpowiada?

Niestety nie

A ipconfig na tym samym komputerze jak wygląda?